Трансивер на надмініатюрних лампах

oldPsyho
Повідомлень: 309
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: UR5XOU
Has thanked: 46 times
Been thanked: 20 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Сер червня 14, 2023 10:20 am
oldPsyho писав: Сер червня 14, 2023 10:18 am
UR5FFR писав: Сер червня 14, 2023 10:12 am

Тут є дуже багато питань.
1. В режимі передачі в тебе сигнал з частотою ПЧ йде на ДПФ а потім на другий змішувач. Це та не працює :) ДПФ повинен бути після другого змішувача. Тоді змішувач має сенс зробити один який буде працювати на передачу та на приймання.
2. АРП в УПЧ на 6Ж1Б - це ж пентод з короткою характеристикою. Як ті в нього АРП збираєшся вводити? Запирати лампу? То це дуже погана ідея. Для каскаду з регулюванням підсилення треба або варімю (6К4, 6К14, 6К15 тощо) або лампи які дозволяють змінювати крутизну напругою на третій сітці (6Ж2, 6Ж10). Як варіант робити АРП на шунтуванні діодами як у мене в Raisin та інших.
3. Перемикання гетеродинів то начеб-то хороша ідея, але ... Але! Якщо гетеродини аналогові то в тебе буде пролаз через ємність розімкнених контактів реле. Особливо якщо навантаження високоомне. До чого це приведе? До появи хибних каналів приймання


 
Є питання)) В вашій схемі, полосові фільтра (які між антенною та змішувачем), можна перемикати за допомогою діодів? І ще, у вас там АРП та інша комутація на мосфетах, цей шматок схеми, можна на лампах зробити?)
 

 
Давайте це у іншій темі а то ми ТС заплутаємо
 
 

 
Добре, може в старій темі про ламповий трансивер?
P.S. Чи нема часом у вас довідкових данних про 6Ж33А-В и 6К6А-В ? Бо не можу знайти.
 
UR5FFR
Повідомлень: 716
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 222 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

oldPsyho писав: Сер червня 14, 2023 12:38 pm Добре, може в старій темі про ламповий трансивер?
P.S. Чи нема часом у вас довідкових данних про 6Ж33А-В и 6К6А-В ? Бо не можу знайти.
Так, давайте там. По лампам - даних нема. А гугль пробували?
 
oldPsyho
Повідомлень: 309
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: UR5XOU
Has thanked: 46 times
Been thanked: 20 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Сер червня 14, 2023 12:51 pm
oldPsyho писав: Сер червня 14, 2023 12:38 pm Добре, може в старій темі про ламповий трансивер?
P.S. Чи нема часом у вас довідкових данних про 6Ж33А-В и 6К6А-В ? Бо не можу знайти.

 
Так, давайте там. По лампам - даних нема. А гугль пробували?
 

 
Звісно пробував, але крім розпіновки нічого не знайшов
 
UR5FFR
Повідомлень: 716
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 222 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

oldPsyho писав: Сер червня 14, 2023 12:57 pmЗвісно пробував, але крім розпіновки нічого не знайшов

 
Шукайте "Отечественные приемно-усилительные лампы и их зарубежные аналоги (справочник). Б.В. Кацнельсон, А.В. Ларионов 1981г." - там вони є
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: Сер червня 14, 2023 10:12 am
 
1. В режимі передачі в тебе сигнал з частотою ПЧ йде на ДПФ а потім на другий змішувач. Це так не працює :) ДПФ повинен бути після другого змішувача. Тоді змішувач має сенс зробити один який буде працювати на передачу та на приймання.
2. АРП в УПЧ на 6Ж1Б - це ж пентод з короткою характеристикою. Як ти в нього АРП збираєшся вводити? Запирати лампу? То це дуже погана ідея. Для каскаду з регулюванням підсилення треба або варімю (6К4, 6К14, 6К15 тощо) або лампи які дозволяють змінювати крутизну напругою на третій сітці (6Ж2, 6Ж10). Як варіант робити АРП на шунтуванні діодами як у мене в Raisin та інших.
3. Перемикання гетеродинів то начеб-то хороша ідея, але ... Але! Якщо гетеродини аналогові то в тебе буде пролаз через ємність розімкнених контактів реле. Особливо якщо навантаження високоомне. До чого це приведе? До появи хибних каналів приймання
 
Screenshot_39.jpg
п1 - мої вибачення, був сонний, тільки зараз поняв, що трішки напутав.
п2 - ну значить щось інше поставлю. Я ж виходжу з того, що маю під руками, але ніхто не забороняє придбати іншу лампочку.
п3 - ну я собі можу дозволити поставити ще реле, яке буде замикати на землю "ненужний" на даний момент контакт (я знав, що ти про це скажеш )
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Ut5lp
Повідомлень: 64
З нами з: Суб вересня 17, 2022 12:34 pm
Позивний: UT5LP
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення Ut5lp »

При такій архітектурі,доведеться мостити дуже серйозний буфер для ГПД.
Інакше при RХ-ТХ частота буде скакати.
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

Ut5lp писав: Сер червня 14, 2023 3:50 pm При такій архітектурі,доведеться мостити дуже серйозний буфер для ГПД.
Інакше при RХ-ТХ частота буде скакати.
 


 
катодний повторювач... ні? Подвійний тріод, перша половинка через маленьку ємність до нувістора (гпд і опора на 6С62Н), друга половинка катодний повторювач.
 
Ut5lp
Повідомлень: 64
З нами з: Суб вересня 17, 2022 12:34 pm
Позивний: UT5LP
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення Ut5lp »

Катодний повторювач розв`язки не дає.Він тільки узгоджує.
Розв`язку дасть тільки каскад з загальною сіткою (без захода в сіточні струми). 
Маленька міжкаскадна ємність різко погіршує шумові показники гетеродину.Треба використовувати прибори з
малою прохідною ємністю і заагальною сіткою.
 
 
 
Ut5lp
Повідомлень: 64
З нами з: Суб вересня 17, 2022 12:34 pm
Позивний: UT5LP
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення Ut5lp »

Доречі є ще одна проблемка.
На блок-схемі ДПФ з права низькоомний і втикати його в сітку драйвера не кошерно і не халь-ально.
Треба щось мудрити  :cry: наприклад ШПТЛ 1:9
 
 
 
Востаннє редагувалось Сер червня 14, 2023 5:58 pm користувачем Ut5lp, всього редагувалось 1 раз.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

Ut5lp писав: Сер червня 14, 2023 4:52 pm Катодний повторювач розв`язки не дає.Він тільки узгоджує.
Розв`язку дасть тільки каскад з загальною сіткою (без захода в сіточні струми). 
Маленька міжкаскадна ємність різко погіршує шумові показники гетеродину.Треба використовувати прибори з
малою прохідною ємністю і заагальною сіткою.

 
Ідея прийнята. Тріодами розживуся в кінці тижня. Дав клич по місцевому радіоклубу. Хлопці підкинуть в кого що є. З миру по лампі - голому трансивер. З нинішніми цінами на пересилку купувати лампочки жаба давить. Аби так було щоб штук по 5 кожного типу і в одного продавці то да. Але поки що викручуюся як можу. 
 
 
Відповісти