Вийшла моя стаття в журналі QEX

Відповісти
UR5FFR
Повідомлень: 782
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 265 times

Вийшла моя стаття в журналі QEX

Повідомлення UR5FFR »

В останньому номері журналу QEX надрукували мою статтю з аналізу та розрахунку П-контуру. Хто не знає - це видання ARRL, але більш технічне ніж QST.
Стаття була написана ще взимку 22/23, та більш року очікувала друку. Зима та була дуже важка. В Одесі після обстрілів кацапських фашистів по енергетиці світло вмикали лише 5-7 години на добу. Але впоралися та витримали.
Поки що викладаю статтю англійською. Трохи пізніше, коли буде вільна година опублікую українською.
До речі наскільки я пам'ятаю з пострадянського простору у цьому журналі я другий надрукований автор :) Перший був теж наш, з України, 20 років тому - Олег Скідан UR3IQO.

Трохи за саму статтю. Здавалося б, що ще можна досліджувати в П-контурі? Він відомий і використовується більше 100 років, є багато статей як його розраховувати. Але насправді виявляється що точної методики розрахунку немає. Всі або приблизні або взагалі неправильні.
У статті вперше виведені співвідношення між опорами, що трансформуються, і ступенем придушення гармонік. Також наведена однозначна методика розрахунку П-контуру з необхідними параметрами. Крім цього досліджується область подвійних рішень та деякі специфічні випадки.
Хто б міг подумати, що опис роботи схеми, яка складається всього з трьох деталей, може вимагати такого поглибленого математичного аналізу на п'ять сторінок :)
qex ur5ffr.jpg
Вкладення
Pi Network Study by UR5FFR QEX Jul-Aug 2024.pdf.zip
(505.04 Кіб) Завантажено 433 разів
UR5FFR
Повідомлень: 782
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 265 times

Re: Вийшла моя стаття в журналі QEX

Повідомлення UR5FFR »

Сьогодні журнал з пошти забрал - два авторських примірника прислали.
Що тут казати - не кожного дня отримуєш кореспонденцію з штаб квартири ARRL :)
photo_2024-08-10_15-58-37.jpg
 
photo_2024-08-10_14-36-45.jpg
ur5ffc
Повідомлень: 93
З нами з: Суб вересня 24, 2022 6:56 am
Позивний: UR5FFC
Has thanked: 17 times
Been thanked: 25 times

Re: Вийшла моя стаття в журналі QEX

Повідомлення ur5ffc »

Вітаю!
UR5FFR
Повідомлень: 782
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 265 times

Re: Вийшла моя стаття в журналі QEX

Повідомлення UR5FFR »

ur5ffc писав: Пон серпня 12, 2024 5:54 amВітаю!
Дякую!
UR5FFR
Повідомлень: 782
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 265 times

Re: Вийшла моя стаття в журналі QEX

Повідомлення UR5FFR »

Виклав переклад статті, навіть не переклад а розширену версію, бо туди увійшло введення та аналіз деяких більш складних топологій Pi-L та L-Pi. Також виклав таблиці у форматі Excel для розрахунків. Усе доступне за посиланням https://www.ur5ffr.com/viewtopic.php?t=417
Відповісти