Трансивер на надмініатюрних лампах

oldPsyho
Повідомлень: 364
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: UR5XOU
Has thanked: 73 times
Been thanked: 25 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Сер червня 14, 2023 8:58 pm Ось концепт-схема тракту без переключення гетеродинів. Усі перемикачі в положенні RX. Модулятору в режимі RX працює як небалансний (для спрощення схеми)grasshopper_tube_schematic.png

 
Хмм... Т3 там точно потрібен?
А навіщо другий змішувач на лампах? Не краще другий зробити діодним, а перший на лампах?
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

Пропоную компроміс.
Міксери, які дав Андрій використати наступним чином: лівий на схемі на приймання, має 50 Ом по входу,і має низький опір по гетеродину, правий на передачу. Далі КФ та УПЧ (спільні на прийом к передачу) і потім два міксери на діодах. Вони теж низькоомні, думаю узгодити буде не важко. Комутація навколо КФ і УПЧ. Гетеродини не комутуються, ГПД йде на ламповий і діодний і опора йде на ламповий і діодний.
Якщо в лівому міксері сітковий опір поставити не 51 а 200 ом, він не образиться? Діодні міксери не образяться?
Власне, якщо все грамотно узгодити то може від комутації відмовитися? Тільки запирати лампи по -25В?
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

після КФ берем УПЧ і замикаємо його виходи, перемикаючи підсилення, і подаючи сигнал на нужний маршрут. На приймання на другий каскад УПЧ та міксер детектора, Або на міксер передавача. 
Якось так:
Screenshot_43.jpg
Screenshot_43.jpg (22.08 Кіб) Переглянуто 122 разів
 
oldPsyho
Повідомлень: 364
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: UR5XOU
Has thanked: 73 times
Been thanked: 25 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення oldPsyho »

UR5VCP писав: Чет червня 15, 2023 6:40 am Пропоную компроміс.
Міксери, які дав Андрій використати наступним чином: лівий на схемі на приймання, має 50 Ом по входу,і має низький опір по гетеродину, правий на передачу. Далі КФ та УПЧ (спільні на прийом к передачу) і потім два міксери на діодах. Вони теж низькоомні, думаю узгодити буде не важко. Комутація навколо КФ і УПЧ. Гетеродини не комутуються, ГПД йде на ламповий і діодний і опора йде на ламповий і діодний.
Якщо в лівому міксері сітковий опір поставити не 51 а 200 ом, він не образиться? Діодні міксери не образяться?
Власне, якщо все грамотно узгодити то може від комутації відмовитися? Тільки запирати лампи по -25В?
 



 
Вроді Альбатрос має таку комутацію. Там лампи закриваются мінусом... Але ж надмініатюрних тріод-пентодів немає)) будете подвоювати кількість ламп))
 Вийде трансивер по складності як UW3DI...
 
 
UR5FFR
Повідомлень: 792
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 279 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Сер червня 14, 2023 10:00 pm Шось воно ніби то, тільки Андрію, підправ будь ласка, якщо маєш час та натхнення )))Ку на лампочках з ОК.rarРозібрався. Нафіг калькулятори.


 
Та там нема чого рахувати. По анодно-сіточному графіку вибираєш робочу точку, рахуєш резистор у катоді по закону ома. Підсилення дорівнює крутезна на опір навантаження.
oldPsyho писав: Чет червня 15, 2023 5:51 am Т3 там точно потрібен?
А навіщо другий змішувач на лампах? Не краще другий зробити діодним, а перший на лампах?


 
T3 потрібен бо вихід змішувача симетричній, а вхід наступного каскаду - ні. Він потрібен щоб була симетрія по сигналу гетеродина та придушувалася несуща частота.
Діодний там теж не дуже вписується бо він низькоомний - втратимо підсилення
UR5VCP писав: Чет червня 15, 2023 6:40 amПропоную компроміс
Міксери, які дав Андрій використати наступним чином: лівий на схемі на приймання, має 50 Ом по входу,і має низький опір по гетеродину, правий на передачу. Далі КФ та УПЧ (спільні на прийом к передачу) і потім два міксери на діодах. Вони теж низькоомні, думаю узгодити буде не важко. Комутація навколо КФ і УПЧ. Гетеродини не комутуються, ГПД йде на ламповий і діодний і опора йде на ламповий і діодний.

 
Ти намалював би для початку. Як на мій погляд то схема суттєво ускладнюється.
UR5VCP писав: Чет червня 15, 2023 6:40 am Власне, якщо все грамотно узгодити то може від комутації відмовитися? Тільки запирати лампи по -25В?


 
Теоретично - так, але може буди пролаз через унутрішні ємності лампи
UR5VCP писав: Чет червня 15, 2023 7:10 am після КФ берем УПЧ і замикаємо його виходи, перемикаючи підсилення, і подаючи сигнал на нужний маршрут. На приймання на другий каскад УПЧ та міксер детектора, Або на міксер передавача.
Якось так:

 
З комутацією в останній схемі можна гратися. Я пізніше ще попрацюю над нею - намалюю другий змішувач на діодах (як варіант) та декілька варіантів комутації
 
 
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

Screenshot_44.jpg
Роботи куча, так що в Сплані малювати ніколи, думаю поняти можно саму ідею. Якщо після генераторів поставити повторювачі, і нагрузити міксери лампові і діодні разом, то ввімкнення-вимкнення міксерів прийому або передачі буде впливати на частоту генераторів? А пролази... а кудою?
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

oldPsyho писав: Чет червня 15, 2023 7:13 amВроді Альбатрос має таку комутацію. Там лампи закриваются мінусом... Але ж надмініатюрних тріод-пентодів немає)) будете подвоювати кількість ламп))
 Вийде трансивер по складності як UW3DI...
 
Та нє, все простіше ))
Та й ув3ді складний не по тій причині. Там по настройці гемор та спряганню контурів...
UR5FFR
Повідомлень: 792
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 279 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Чет червня 15, 2023 7:58 am Якщо після генераторів поставити повторювачі, і нагрузити міксери лампові і діодні разом, то ввімкнення-вимкнення міксерів прийому або передачі буде впливати на частоту генераторів? А пролази... а кудою?

 
Щось дуже складно для "простого" трансиверу :)
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: Чет червня 15, 2023 8:10 amЩось дуже складно для "простого" трансиверу :)

 
 Я ж писав - шоб Р-140 від заздрощів бабахнула анодом  :lol:
 Як на мене то ніби і не складно. ну одна-дві лишніх лампочки, і один лишній контур ПЧ...
oldPsyho
Повідомлень: 364
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: UR5XOU
Has thanked: 73 times
Been thanked: 25 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення oldPsyho »

UR5VCP писав: Чет червня 15, 2023 8:35 am
UR5FFR писав: Чет червня 15, 2023 8:10 amЩось дуже складно для "простого" трансиверу :)


 
 Я ж писав - шоб Р-140 від заздрощів бабахнула анодом  :lol:
 Як на мене то ніби і не складно. ну одна-дві лишніх лампочки, і один лишній контур ПЧ...

 
Беріть схему Ангор-75 та й переводьте на надмініатюрні. Але там є заковирка з його регенеративним ППЧ. Тобто КФ задіяти навряд чи вийде, бо сильно впаде підсилення...
 
Відповісти