Приймач RX998.

Юрій84
Повідомлень: 12
З нами з: П'ят лютого 16, 2024 11:54 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Юрій84 »

Всім доброго дня. Придбав я платку для приймача, (фото нижче) тільки не знайшов SMD транзистора 2N3906 то поки впаяв з виводами. Сінтезатор буде UR3ILF   платку зробив ЛУТом.  
Ну і перше питання хочу глянути QER - фільтр як краще і в які точки під'єднатися?  прибор взяв у  знайомого NANO VNA так як ніколи з ним не працював спаяв на макетке фільтр із 6 кварцев на 12мГц для того щоб потренуватися,(фото прикреплю нижче) то з радістью вислухаю точку зору спеціалістів і буду вдячний за поради.
 
Вкладення
це графік з резисторами на вході-виході
це графік з резисторами на вході-виході
Це графік без резісторів
Це графік без резісторів
IMG_20240627_153334218_HDR.jpg
IMG_20240627_153233012_HDR.jpg
Андрій_UR3ILF
Повідомлень: 37
З нами з: Суб жовтня 01, 2022 3:36 pm
Звідки: Царичанка
Позивний: UR3ILF
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times
Контактна інформація:

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Андрій_UR3ILF »

Я фільтри на стенді перевіряв. Там все дуже просто. Вихід фільтра навантажено на резистор рівний опору фільтра. З боку змішувача R фільтра помножене на 4 - резистор паралельно трансформатору. Узгодження на стендi треба  робити щоб АЧХ була гарна. Немає сенсу перевіряти АЧХ в платі.
Транзистор ВС857 в АРУ працює відмінно. 
 
 
Юрій84
Повідомлень: 12
З нами з: П'ят лютого 16, 2024 11:54 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Юрій84 »

Андрій дякую за відповідь, річ в тому що вже запаяно не дуже хотілось би розпаювати щоб на стенді перевіряти тому і спитав про перевірку на платі.
А ось цей який зібрав для  треніровкі фото вищче що скажете правильно чи треба краще? я там на вході і виході поставив змінний опір і підлаштовував.
US5MSQ
Повідомлень: 1
З нами з: Сер жовтня 18, 2023 5:21 am
Позивний: US5MSQ
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення US5MSQ »

Вітаю. Для перевірки/вимірювання АЧХ КФ безпосередньо на платі RX998 потрібно вихід наноВНА підключити на вхід плати приймача, а вхід наноВНА  через ємність 100 нФ до дроселя L1. Синтезатор/ГПД до плати не підключати! Саме так було знято АЧХ КФ(тракту ПЧ) RX998, показана тут. Щоб запобігти перевантаженню вимірювального тракту, можливо буде потрібно ще послабити випробувальний сигнал, включивши на вході плати зовнішній 50-омний атенюатор на 10-20 дБ. Критерій - форма АЧХ не має змінюватися за зміни рівня сигналу.
 
Вкладення
АЧХ  тракта ПЧ RX998.png
АЧХ тракта ПЧ RX998.png (32.78 Кіб) Переглянуто 6077 разів
Юрій84
Повідомлень: 12
З нами з: П'ят лютого 16, 2024 11:54 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Юрій84 »

Поміряв фільтр на платі приймача якщо все правильно зробив а головне правильно зрозумів як це робити, то у мене вийшла полоса 3.8 кГц  це напевно доволі широко? 
Кварци 9.216  ємность як у автора в схемі 30 пФ
Основна проблема в тому що не приймає жодноі  станціі тому я вирішив йти в пошуках з початку. Дякую за поради.
 
 
Вкладення
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Weezerspoon
Повідомлень: 48
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Дійсно широкувато, добавте ємностей. В моєму випадку знадобилося в районі 70пф. А на рахунок прийому, реакція на підключення антени є? А мене іноді такий електромагнітний смог що показометр s метра впирається в кінець дисплею) а от як вимкнуть світло то це просто казка)))
UR5FFR
Повідомлень: 733
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 40 times
Been thanked: 253 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення UR5FFR »

Юрій84 писав: П'ят липня 26, 2024 4:30 am Основна проблема в тому що не приймає жодноі  станціі тому я вирішив йти в пошуках з початку.

 
Перевірте частоту другого гетеродину. Вона повинна стояти на скаті КФ - 300Гц від точки спаду 6дб. Інакше нічого не почуєте
Юрій84
Повідомлень: 12
З нами з: П'ят лютого 16, 2024 11:54 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Юрій84 »

Пробував - 300Гц від -3дБ і від -6дБ тиша тому і вирішив звернутися за допомогою, бо щось не вистачє клепок самому побороти. 
П..С сьогодні накинув зверху ще по 30пФ (в сумі вийшло 60) то полоса заузилась до 2кГц
UT8AS
Повідомлень: 39
З нами з: Сер вересня 14, 2022 5:37 am
Позивний: UT8AS
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення UT8AS »

Юрій84 писав: Нед липня 28, 2024 6:11 pm ...вирішив звернутися за допомогою...
 
Вітаю! Налагодити приймач за довідником стеля дуже важко. Тому - 1. ще раз перевірити режими за постійною напругою (десь на форумі хтось викладав). 2. буває, що плутають 0,1 і 0,01 конденсатори (НЧ фільтр в дет.). 3. перевірити на "заведення" Мс ПНЧ будь-яким мілівольтметром (цифровим або стрілочним на змінн. стр.), бо тоді спрацьовує АРП (АРУ). 4. якщо ви перевірили проходження сигналу від змішувача до 1-го ППЧ то - довгою голкою або тоненькою металевою викруткою перевірити на дотик (буде фон, рипіння від наводки руки) починаючи зі входу Мс ПНЧ, потім входу попереднього ПНЧ, потім детектора. Якщо на детектор подається сигнал "опори" потрібної величини, дотик до його входу буде створювати невеликий шум і рипіння. Можливо щось "закопане" і знайдете...
Самий простий діодний пробник на германієвому ВЧ діоді (я використовую Д311, можна Д2,Д9,ГД...) добре "стикується" з самими простими цифровими тестерами...це для перевірки напруг ГПД і "опори"...
P.S. ...я так розповідаю своїм учням, sorry...
ВЧ головка к цифровому мультиметру.GIF
 
Юрій84
Повідомлень: 12
З нами з: П'ят лютого 16, 2024 11:54 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Юрій84 »

UT8AS  дякую за відповідь, я звернувся як учень тому даремно Ви в кінці пішите sorry...  все дуже цікаво і по справі і дуже добре що є хто допоможе і навчить.
Як я написав вище завузив кф до 2 кГц  ( просто на ємності зверху ще накинув 30пФ вийшло 60 гадаю як би 20 пФ було б в самий раз але інших під рукою не було) почав експерементувати з ПЧ  вийшло що коли поставив +300 по верхньому скату відразу почув  Кропивницький (UR5VFI)  коли ставлю -300 по ніжньому  скату відразу тиша.   Будемо  ще боротися  бо дуже велике бажання зробити щоб працював  на телескопичну антенку, головне  початок є :D 
  
Відповісти