Mini SW2019 - якість приймача

Vavolo
Повідомлень: 11
З нами з: Чет червня 22, 2023 4:04 pm
Позивний: UR4UQZ
Been thanked: 2 times

Mini SW2019 - якість приймача

Повідомлення Vavolo »

Доброго дня.
Зараз працюю на Міні. На фірмових трансіверах ніколи не працював, тому порівняти не можу. Цікавить думка аматорів: наскільки гарний/поганий приймач у мого апарата, якщо порівнювати із фірмою? Чи варто апгрейдити, скажімо до FT-891, чи не паритись і працювати далі?
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Mini SW2019 - якість приймача

Повідомлення UR5FFR »

Усі трансівери серії SW мають поганий динамічний діапазон. Ось результати вимірювання для SW2015, але це справедливо й для більш пізніших версій бо схемотехніка суттєво не змінилась
SW2015 measurement.jpg
Динамічний діапазон 70-80дб - це рівень UW3DI та саморобок на SA612. Але вам це буде заважати тільки коли ви працюєте у тестах або маєте сусідів-"куєрпистів" з 1-2 квт :)
На мій погляд апгрейдити треба коли ви відчуваєте недоліки свого апарата і вони вам суттєво заважають. Ну і коли є айві гроші на апргрейд :)
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UT8AS
Повідомлень: 28
З нами з: Сер вересня 14, 2022 5:37 am
Позивний: UT8AS
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Mini SW2019 - якість приймача

Повідомлення UT8AS »

Vavolo писав: Чет червня 22, 2023 5:05 pm Доброго дня.
...поганий приймач у мого апарата, якщо порівнювати із фірмою? Чи варто апгрейдити... 
 


 
Вітаю! Дивлячи, для чого ви його придбали. Я майже все своє "ефірне" життя працюю на саморобних апаратах. Але кілька разів брав участь у очних та міжнародних змаганнях саме на таких Міні-ках в режимі QRP, тестував для друзів. 2010, 2013, 2015 - приймачі цих враження залишили хороше, особливо в CW тестах. Разом з підсилювачами на працював, але чув нарікання на якість сигналу, коли Міні не був заекранований. По мені, то якість прийому цього Міні-приймача зовсім не поступається "іноземцям" середнього класу (до $1000-1200), за винятком сервісу. Але на природу - саме те! Перевірено багатьма нашими одноклубниками. А за апгрейд - то "не відсохне рука бажаючому...", аби на користь... 
MY 2.jpg
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Vavolo
Повідомлень: 11
З нами з: Чет червня 22, 2023 4:04 pm
Позивний: UR4UQZ
Been thanked: 2 times

Re: Mini SW2019 - якість приймача

Повідомлення Vavolo »

UR5FFR писав: Чет червня 22, 2023 6:01 pmНа мій погляд апгрейдити треба коли ви відчуваєте недоліки свого апарата і вони вам суттєво заважають. 
 
 

 
Один недолік таки помітив. Я працюю телеграфом, у Міні є вузький фільтр 500 Гц, це добре. Але на жаль, підсилювач звукового тракту в телеграфному режимі не зменшує ширину смуги пропускання до 500Гц чи менше, і на високочастотних діапазонах коли я слухаю слабі сигнали, я вже чую шум підсилювача ЗЧ. Проводив експеримент - пускав звук на зовнішню колонку через еквалайзер, і слухати слабкі (і не лише) сигнали стає значно приємніше.
 
UR5VFT
Повідомлень: 146
З нами з: Вів січня 17, 2023 4:22 pm
Позивний: UR5VFT
Has thanked: 60 times
Been thanked: 30 times

Re: Mini SW2019 - якість приймача

Повідомлення UR5VFT »

Vavolo писав: Чет червня 22, 2023 5:05 pm Доброго дня.
Зараз працюю на Міні. На фірмових трансіверах ніколи не працював, тому порівняти не можу. Цікавить думка аматорів: наскільки гарний/поганий приймач у мого апарата, якщо порівнювати із фірмою? Чи варто апгрейдити, скажімо до FT-891, чи не паритись і працювати далі?
 


 
в неділю зробив другу в міні вихід з пч 45 ​​мгц до фільтра через історійний повторювач (309) на задній стінці роз'єм і на дешевий китайський свисток. друг отримав панораму і всі примочки сдр радіо. рекомендую..73!
 
Vavolo
Повідомлень: 11
З нами з: Чет червня 22, 2023 4:04 pm
Позивний: UR4UQZ
Been thanked: 2 times

Re: Mini SW2019 - якість приймача

Повідомлення Vavolo »

в неділю зробив другу в міні вихід з пч 45 ​​мгц до фільтра через історійний повторювач (309) на задній стінці роз'єм і на дешевий китайський свисток. друг отримав панораму і всі примочки сдр радіо. рекомендую..73!
 
 
Цікаво. Можете описати це окремою темою в технічному форумі?
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Mini SW2019 - якість приймача

Повідомлення UR5FFR »

Vavolo писав: Чет червня 22, 2023 7:32 pm Один недолік таки помітив. Я працюю телеграфом, у Міні є вузький фільтр 500 Гц, це добре. Але на жаль, підсилювач звукового тракту в телеграфному режимі не зменшує ширину смуги пропускання до 500Гц чи менше, і на високочастотних діапазонах коли я слухаю слабі сигнали, я вже чую шум підсилювача ЗЧ. Проводив експеримент - пускав звук на зовнішню колонку через еквалайзер, і слухати слабкі (і не лише) сигнали стає значно приємніше.



 
То може вам зібрати додатковий фільтр та підключати його у тракті НЧ? Наприклад HI-PER-MITE від David Cripe NMØS - він вузький та не має "дзвону". Ось моя редакція схема. На вході тільки треба 1/2 живлення подати. Коефіцієнт передачі в цій схемі дорівнює 1.
hi-per-mite.png
Або як варіант поставити MAX7000 - отримаєте плавне регулювання смуги по НЧ
max7400 lpf.png
Смуга пропускання такого фільтра регулюється за допомогою змінного резистора 10ком підключеного до роз'єму P9. Діапазон регулювання – від 1кгц до 3кгц. При подачі на роз'єм P10 (CW) сигналу високого рівня діапазон регулювання змінюється та становить від 600гц до 1кгц.
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Vavolo
Повідомлень: 11
З нами з: Чет червня 22, 2023 4:04 pm
Позивний: UR4UQZ
Been thanked: 2 times

Re: Mini SW2019 - якість приймача

Повідомлення Vavolo »

UR5FFR писав: Чет червня 22, 2023 6:01 pm Динамічний діапазон 70-80дб - це рівень UW3DI та саморобок на SA612. 
 
Ну ви знаєте, я подивився Шервудський список, то там, наприклад, сучасний фірмовий FT-891 має динамічний діапазон 70дБ.
Я в змаганнях участі не беру, тож мені досить.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Mini SW2019 - якість приймача

Повідомлення UR5FFR »

Vavolo писав: П'ят червня 23, 2023 7:53 am
UR5FFR писав: Чет червня 22, 2023 6:01 pm Динамічний діапазон 70-80дб - це рівень UW3DI та саморобок на SA612. 

 
Ну ви знаєте, я подивився Шервудський список, то там, наприклад, сучасний фірмовий FT-891 має динамічний діапазон 70дБ.
Я в змаганнях участі не беру, тож мені досить.

 
В 891 стоїть невідключаємий ПВЧ перед першим змішувачем, якій до речі активний. Як результат така собі динаміка.
 
Vavolo
Повідомлень: 11
З нами з: Чет червня 22, 2023 4:04 pm
Позивний: UR4UQZ
Been thanked: 2 times

Re: Mini SW2019 - якість приймача

Повідомлення Vavolo »

Icom 756 pro (ІІ, ІІІ) має від 71 до 76 дБ
Відповісти