Satcom? САТКОМ!

UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Satcom? САТКОМ!

Повідомлення UR5FFR »

А навіщо тоді нам 446МГц? Чому не зробити зразу перетворення на 21МГц? По схемі Q1 -ПВЧ, Q2 змішувач с досить слабким ДД. Емітер Q2 саджаємо на землю. C63,L10 непотрібно. На базу подаємо сигнал з конвертора
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: Satcom? САТКОМ!

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: Вів вересня 27, 2022 11:16 am А навіщо тоді нам 446МГц? Чому не зробити зразу перетворення на 21МГц? По схемі Q1 -ПВЧ, Q2 змішувач с досить слабким ДД. Емітер Q2 саджаємо на землю. C63,L10 непотрібно. На базу подаємо сигнал з конвертора

 
а ЗЕРКАЛКА? В тому то й справа, що на 466 там фільтра, і по входу і по виходу, і при ПЧ 466 нам зеркалка не "грозить" точно )) Поучаємо так всіма бажане "перетворення вверх", логічно? 255+VFO_RX=466
Нема під руками лишньої сішки... Вже б поекспериментував, хоча хто заважає взяти конвертер на 145 і замість контура 145 поставити дросель, а замість 100МГц підключити НВТшку ) Фільтрів на вході цієї радійки вистачить, я так думаю...
UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Satcom? САТКОМ!

Повідомлення UR5FFR »

Там у приймачі дуже слабкий тракт по ДД
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: Satcom? САТКОМ!

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: Вів вересня 27, 2022 4:23 pm Там у приймачі дуже слабкий тракт по ДД

 
Слабший ніж у бабофенга? Це приговор, чи можна лікувати?
UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Satcom? САТКОМ!

Повідомлення UR5FFR »

Це констатація факту. Можливо того ДД буде досить. А можливо й ні - це тільки експериментально можна визначити
SatcoMan
Повідомлень: 7
З нами з: Пон жовтня 03, 2022 5:38 pm

Re: Satcom? САТКОМ!

Повідомлення SatcoMan »

Доброго дня. Минулого року працював з кореспондентом, який використовував UV-5R. Ясна річ запитав - Як?? Тобто з прийомом проблем немає. RDA чіп робе до 270 МГц на раз, а от передача...
Відповів, що прямо в баофенг запаяв подвоювач на діодах в тракт VHF. І в прошивці вводив половинну частоту ТХ. Власне те, що роблять на баофент Т-1. 
І модуляція була в нього шикарна. Певно через те, що девіація теж помножилась.
І щоб двічі не вставати, до архіву схема TRCV LMZ:
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: Satcom? САТКОМ!

Повідомлення UR5VCP »

Так бачив схему, це для повторення "на коліні" трошки складна. Я ж ставив за мету зробити за пару годин ))
Власне що й отримав. На приймання робить без нарікань. Прийдуть рда - буде на передачу.
Поки що не роблю на кт-шках, для них інша мета буде ))
Пізніше спробую використати тракт 466МГц, я в сусідноьму топіку писав. Але треба сішку, також чекаю... 
SatcoMan
Повідомлень: 7
З нами з: Пон жовтня 03, 2022 5:38 pm

Re: Satcom? САТКОМ!

Повідомлення SatcoMan »

Ок. Просто я розглядаю трансвертер ще як варіант роботи в відмінних від ЧМ видах. Бо вся ця "гонка вооружений" та війни з гш і неадекватами геть набридли. А так, стали собі десь в SSB і спокійно працюємо без сторонніх вух. Спробуй знайти когось в смузі 30 МГц... 
SatcoMan
Повідомлень: 7
З нами з: Пон жовтня 03, 2022 5:38 pm

Re: Satcom? САТКОМ!

Повідомлення SatcoMan »

Практично працює до 315 МГц. Хоча і на 317 є "відшльоп", але КСХ там вище 2, тому краще не треба. В невеликих межах можна підігнати першим директором (насправді це паразитний вібратор). Інші елементи чіпати не варто - посиплеться діаграма.
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: Satcom? САТКОМ!

Повідомлення UR5VCP »

Мені готову на тест привезли, простенька на два бенди (3+5 ел). Але я не прибічник варіанту на два, ММАНА наше все )) Сам порахував - сам зроби. 
Відповісти