Ламповий TRX без комутації гетеродинів

UR5VFT
Повідомлень: 146
З нами з: Вів січня 17, 2023 4:22 pm
Позивний: UR5VFT
Has thanked: 60 times
Been thanked: 30 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5VFT »

- якщо немає 6ф4п то при 150 в унч відмінно працює 6ф1п.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5FFR »

UR5VFT писав: Пон вересня 25, 2023 8:37 am - якщо немає 6ф4п то при 150 в унч відмінно працює 6ф1п.

 
Погано вона там працює бо в неї струм в робочої точці - 10мА, а у 6Ф4П - 20мА. Тобто при однаковому анодному потужність яку можна отримати з 6Ф1П буде у 4 рази менша ніж чим з 6Ф4П. Якщо 160мВт (0,64/4) задовольняє - то можна використовувати. Але ту ж саму потужність можна "викачати" з звичайного подвійного тріоду, тому сенсу немає ніякого
UR5VFT
Повідомлень: 146
З нами з: Вів січня 17, 2023 4:22 pm
Позивний: UR5VFT
Has thanked: 60 times
Been thanked: 30 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5VFT »

- -Сенс - економія по току накала  майже в 2а рази. . неодноразово переробляв унч на них у ДІ та Альбатросах. і це при пас ключових детекторах на тр. кп 103 . 305 ітд. а гучність при нормальних динаміках з головою. прикладів на ютубі повно але вам видніше. ..73!
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5FFR »

UR5VFT писав: Пон вересня 25, 2023 2:00 pm - -Сенс - економія по току накала  майже в 2а рази. . неодноразово переробляв унч на них у ДІ та Альбатросах. і це при пас ключових детекторах на тр. кп 103 . 305 ітд. а гучність при нормальних динаміках з головою. прикладів на ютубі повно але вам видніше. ..73!
 
Апарат стаціонарний - тому 400мА по накалу це як плюс одна лампа - не критично. А от запас потужності потрібен для того щоб не слухати на максимумі бо чим більше гучність тим більше спотворення. Другий день слухаю музику на цьому підсилювачі на 6Ф4П - звучить приємно, але на максимальній потужності чути спотворення. Це на досить великий по габаритам та потужності імпортний динамік 8ом/8Вт
 
UR5VFT
Повідомлень: 146
З нами з: Вів січня 17, 2023 4:22 pm
Позивний: UR5VFT
Has thanked: 60 times
Been thanked: 30 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5VFT »

- ну тоді якщо треба більше і струм розжарення не має значення 6ф3.5п хоча багато років вистачала посилення на одній 6ж9п..тем більше при вашому посиленні пч .а ось звучання останнього переробленого ДІ унч 6ж9п. ару з пч..73!
https://www.youtube.com/watch?v=BsMenEA ... 0%BE%D0%B2
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5FFR »

UR5VFT писав: Пон вересня 25, 2023 8:37 pm - ну тоді якщо треба більше і струм розжарення не має значення 6ф3.5п хоча багато років вистачала посилення на одній 6ж9п..тем більше при вашому посиленні пч



 
Підсилення по ПЧ тут зовсім не має значення. В напівпровідникові трансивери я ставлю TDA2030, а це 12Вт/4ом. Так, можна поставити щось простіше на 1-2Вт, але воно спотворює звук.

На вашому відео у самому кінці динамік аж хрипить від перевантаження. Незрозуміло чи то динамік дуже слабкий, чи то підсилювач обмежує, але так бути не повинно
 
 
 
UR4LGA
Повідомлень: 12
З нами з: Пон травня 01, 2023 9:12 pm
Позивний: UR4LGA
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR4LGA »

Скоріше там перегруз по детектору йде.
Це хвороба детекторів на триоді (uw3di, альбатрос)
Тільки тримаючи рівень в певних межах - можна забезпечити гарну якість (без потвор сигналу)
Ось приклад мого "по мотивах uw3di-1", арп доречі саморобна, має деяки проблеми з атакою, тому є невиличкі викиди на потужних станціях.
ППЧ на 2-х 6Ж2П, керування АРП по 3-й сітці, ПНЧ тут на 6Ф5П
https://youtu.be/-E_0AnFNBmA?si=tiyUs7wsjkNOcpRK
 
 
 
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5FFR »

UR4LGA писав: Чет вересня 28, 2023 11:53 am Скоріше там перегруз по детектору йде.
Це хвороба детекторів на триоді (uw3di, альбатрос)
Тільки тримаючи рівень в певних межах - можна забезпечити гарну якість (без потвор сигналу)
Я вважаю що рівень повинен бути менший за сигнал гетеродину десь на 3-6дб. Якщо АРП не відпрацює та перевантажить детектор то будуть спотворення
UR4LGA писав: Чет вересня 28, 2023 11:53 am Ось приклад мого "по мотивах uw3di-1", арп доречі саморобна, має деяки проблеми з атакою, тому є невиличкі викиди на потужних станціях.
ППЧ на 2-х 6Ж2П, керування АРП по 3-й сітці, ПНЧ тут на 6Ф5П
https://youtu.be/-E_0AnFNBmA?si=tiyUs7wsjkNOcpRK
Звучить непогано. Стосовно часу атаки - багато лампових конструкцій, які я дивився, не приділяють АРП належної уваги. Два діоди, RC-ланцю - ось і уся АРП. А підключають її до аноду каскаду де стоїть опір навантаження 10-30кОм. Звісно що така АРП буде працювати досить посередньо. Від вихідного опору каскаду перед діодним детектором АРП залежить час атаки. Якщо він великий то будуть викиди на фронтах. Якщо він дуже малий - буде перерегулювання та можливе самозбудження кола АРП. Свого часу я досить попотів з цим в напівпровідникових конструкція доки не зробив так щоб вуха не відвалювалися :)
UR5VFT
Повідомлень: 146
З нами з: Вів січня 17, 2023 4:22 pm
Позивний: UR5VFT
Has thanked: 60 times
Been thanked: 30 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5VFT »

- Скоріше там перегруз по детектору йде.
Це хвороба детекторів на триоді (uw3di, альбатрос)
- немає там перевантаження детектора. він зроблений пас. режимі ( ключ на кп 305) налаштувати і виміряти є чим..і  е у кого та з приводу детектора ДІ
- , лінійний детектор з катодним зв'язком, застосований у трансівері UW3DI, має підвищений рівень фону, причиною якого є наведення напруги НЧ з підігрівача на незаземлений катод лампи. удачі та 73!
 
UR4LGA
Повідомлень: 12
З нами з: Пон травня 01, 2023 9:12 pm
Позивний: UR4LGA
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR4LGA »

UR5VFT писав: Чет вересня 28, 2023 5:39 pm  ( ключ на кп 305) 
​​​​​​
 

 
Так, теж випробував такий детектор (рекомендував мені його Ігор Мішин, UT3IM, нажаль sk) - дуже гарно працював, що до фону.
UR5FFR писав: Чет вересня 28, 2023 2:35 pm Свого часу я досить попотів з цим

 
 Так, треба буде спробувати наведенні вище схеми.

Моя схема арп - це звичайний УНЧ (сигнал забирається з детектору) а далі випрямлення та часозадаючий електроліт, а потім я випадково, знайшов, що така сама схема в трансивері 'Донбасс' 🙂
Відповісти