Трансивер на надмініатюрних лампах

UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

BAR64 чудові діоди. Працюють від 1МГц до 6ГГц. Зворотна ємність 0,17пф! Але їм потрібно трохи більш струму - при 10мА вони мають опір 2ом. Для порівняння BA591 має не більше 0,7ом при 3мА та 0,5ом при 10мА. Проте зворотна ємність у них більша - 0,6-1пф
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

в селекторах кд405. Опір поміряти зможу, ємність таку маленьку навряд чи. Але мені на частотах до 14мгц що 0,7 що 2пф я думаю пофіг? Чи я ще про щось не знаю?
Ut5lp
Повідомлень: 61
З нами з: Суб вересня 17, 2022 12:34 pm
Позивний: UT5LP
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення Ut5lp »

UR5VCP писав: Суб липня 01, 2023 12:03 pm в селекторах кд405.

 
409...інколи бувають 407
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

Ut5lp писав: Суб липня 01, 2023 12:10 pm
UR5VCP писав: Суб липня 01, 2023 12:03 pm в селекторах кд405.


 
409...інколи бувають 407
 

 
Вибачаюсь. Картинка не якісна, та я сліпеньке )))) Так, по схемі 409.
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

Вітаю!

Сумували? Думали все, тема закрита? А от і ніт!

Трошки зібрав саме те, що міг з того, що було )

Отже. Спочатку даю два лінки на відео.

 раз

 два

стосовно схем. Нарисував ручкою та відсканував. НЕ ВСЕ підписано, тому що не міряв нічого, а підбирав в процесі дуже багато. І багато буду міняти.

Викладу картинки. Кому цікаво...
blc.jpg
 
mixer1.jpg
 
ppc1ppc2.jpg
 
pncagc.jpg
 
bfovfo.jpg
 
 
 Схема працює, але буде багато змін. Номінали вказав не всі, не буду переміряти, треба перевірити режими ламп, і заживити від нормальних стабілізаторів.
Суть не в схемі, суть в тому, ЩО ВОНО - ПРАЦЮЄ ))
 
 UPD:  перевернув картинки. Сканер сам не вміє ))
Знайшов помилку. Опора подається в першу лампочку на платі пнч та детектора а не на плату ппч. Спішив намалювати, помилився...
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

По схемі є питання та зауваження, але через те що відсутня нумерація досить складно їх писати.
По архітектурі тракту - куди будеш дівати підсилення по ПЧ в режимі TX?
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

Да, на ТХ в мене питання стоїть як у молодого на наречену.
АЛЕ, максимальне перевантаження буде на лампу, яка між першим та другим КФ, вона перейде в обмеження, а потом пройде сигнал через другий КФ. Ну і кроме того, я можу притиснути підсилення по АРП, а виходний тріод у мене робить або з ОК на приймання, або з ОА на педерачу. Да, я знаю про питання з педерачою. Пока думаю.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

Обмеження на лампі - то такоє. Воно може бути (і скоріше за все буде) не симетричним. А це зайві спотворення у смузі, які не відфільтруєш другим КФ. Ще при перевантаженні можна залізти у зону струма по першій сітці, що зовсім небажано, бо при цьому падає вхідний опір та порушується узгодження між каскадами
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: П'ят серпня 04, 2023 6:06 pm По схемі є питання та зауваження, але через те що відсутня нумерація досить складно їх писати.


 
Звернув увагу, буду малювати наступні доробки - пронумерую
UR5FFR писав: П'ят серпня 04, 2023 6:06 pm По архітектурі тракту - куди будеш дівати підсилення по ПЧ в режимі TX?

 
 А ось шо я собі подумав...
 1 - Перевантаження у нас буде скоріш за все на першому ППЧ, який між двома КФ стоїть, а чому йому в контур не поставити два діоди назустріч-паралельно? Або два германієвих в контур міксера? На приймання воно не внесе нічого ніби то...
 2 - Оскільки тракт майже роздільний, то чому добру пропадати... Оскільки у нас на ТХ останній каскад ППЧ робить з ОА, а вхід міксера замикається на землю, то замість землі подамо на міксер сигнал з катода, через 1-2пф. Тобто з рівнем, достатнім для роботи АРП, Таким чином отримаємо компресор, а ввівши добавочний регулятор - ще й можливість встановити рівень. Ну і на сметрі можна буде бачити рівень компресії. 
3 - Тобто матимо обмежувач між двома КФ, а потім АРП, хоча я не думаю, що воно буде дуже ефективне, тому що діоди свою справу зроблять )) Але ніхто не забороняє подати сигнал АРП на сіточку мікрофонного підсилювача, і не давати сигналу рости так, щоб аж перевантажувати ППЧ.
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

Після обмежувача обов'язково треба вмикати ще один КФ з такою ж самою смугою як і основний. Але резонаторів можна менше ставити. Інакше будуть "хвости" у сусідньому каналі. Рівень обмеження теж треба якось регулювати. Якщо зробити його занадто великим то це спотворить сигнал і погіршить його розбірливість.
Варіант АРП по ВЧ при TX можливий. Як буде працювати - не знаю :) Але часові константи скоріше за все треба буде робити іншими
Відповісти