Трансивер на надмініатюрних лампах

Відповісти
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

Оскільки робота з ГСС вже майже закінчена (з деяких причин трішки затягується, але не надовго), маю намір найближчим часом зібрати ламповий апарат. Транзистори і синтезатори вже трошки приїлося.

Отже, виходжу з наступного:
- я страшно ліниве створіння, і робити нормальне шасі під пальчикові або октальні лампи я не буду. 
- основна мета - просто порозважатися, отримати досвід в роботі з радіолампами
- ну і звісно - радіоаматорство - то є творчість, чому б і да?

Відповідно я собі бачу наступну конструкцію:
- лампи виключно надмініатюрні, або нувистори, або лампи з накалом 6 вольт, не стерженькові (в них параметри ну ніяк)
- модульна конструкція, кожен блок в вигляді функціонально закінченого модуля.  
- все "житиме" на основній платі, з можливістю легкої модифікації і зміни схеми.

Окрім "Альбатроса" придивився наступну схему:
Screenshot_36.jpg
 Хотів би почути думку колег, якщо розбити схему на блоки, звісно УНЧ та УМ розділити, УМ зробити двотактним, ну там ще деякі зміни внести можна, варто звертати увагу?

А також, які аналоги з надмініатюрних ламп існують в природі до вказаних на схемі?
Особливо цікавить чи є в природі аналог 6К13П.

Не ставлю за мету зібрати новий УВ3ДІ, все простіше, просто поекспериментувати та послухати "теплий ламповий звук" ))) (Я вже забув як "Крот" звучить... або УВ3ДІ).
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

Ця схема вже обговорювалась на форумі. Ось оригінальна схема від IW9HJV та IW9ARO
image003.jpg
Посилання на оригінальна схема. Там є багато інформації та параметри.
Noise Floor: ~70nV (-130dBm)@3dB S+N/N
Sensitivity: 0.14uV (-124dBm)@10dB S+N/N
Blocking (deltaF=±50KHz): -46dBm
Blocking (deltaF=±10KHz): -50dBm
3rd order IMD (deltaF=±25KHz): -66dBm
3rd order IMD (deltaF=±100KHz): -66dBm
IMD dynamic range: 64dB
Calculated IPC (ARRL method): -34dBm
2nd order IMD (8+6=14MHz): -26dBm
2nd order IMD (22-8=14MHz): -16dBm
IF rejection: 92dB
Image rejection: 96dB
S9 reading: 50uV
На мій погляд 64дб динамічного діапазону по imd це дуже замало. 64дб означає що два сигнали з рівнем на 64дб більш ніж noise floor будуть створювати завади прийманню на рівні noise floor. А щоб ті ці завади почув з S+N/N=10дб то рівень буде на 3-4дб більший. -66дбм+3дб=-63дбм~=145мкв=S9+10дб.
Блокування теж фігове. -50..-46дбм це десь 0,5..1мв, або S9+20..S9+30. Тобто приймач буде затикатися якщо на діапазоні є потужна станція
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

Андрію, моє крайнє спілкування з радіолампами будо в епоху ТВ "Рубін" (кольороволампових), та "вротБьєрозка" (монохромнолампових). Зараз  я хочу просто для початку погратися.
А більш конкретно:
 - модульна конструкція, кожен блок в вигляді функціонально закінченого модуля.  
- все "житиме" на основній платі, з можливістю легкої модифікації і зміни схеми.
Тобто я ніби то натякнув )) Якщо "зайде" то матиме можливість розвитку ця конструкція. А ні - то "в тумбочку". 

ЗІЖ забув, максимальну кількість "крутілок" і "вертєлок" я однозначно добавлю, так, щоб регулювати кожен параметр кожного каскада. Такий собі радіоконструктор. Я не кажу щоб брати точно цю схему, вважаю, її можна трошки модифікувати. Але починати може з неї?
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

На даний момент дуже потребую підказки, чим замінити вказані на схемі лампочки, бо було сказано коротко і просто - "скажи, що тобі потрібно, і будем шукати". А я не знаю що потрібно )))
Маю на даний момент наступне:

нувістори 6С62Н = 2 шт == (думаю на ГПД з низьким анодним, дасть чистий спектр)
надмініатюрна 6Х7Б подвійний діод = 2 шт 
стерженькова 1Ж24Б пентод - 2 шт
надмініатюрна 6Н16Б-И = подвійний тріод 1 шт
надмініатюрна 6Ж1Б-В пентод - 2шт

тут явно не вистачає лампочок для двотактного вихідного каскаду, хочу 2-3Вт,
і не вистачає аналога 6К13П або чого з крутизною >11 а не <5 мав.
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Нед червня 11, 2023 9:08 am Але починати може з неї?


 
Я тобі її параметри навів та їх розшифровку. На мій погляд дуже велике підсилення по ВЧ перед першим змішувачем.
Але "для погратися" то можна і з цієї конструкції почати
 
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

До речі - АРП в ПВЧ - це повний триндець :) Шо воно там буде регулювати? Це приклад як не треба робити. Таке працювало 50 років тому. А зараз - ніт. Я би зовсім викинув ПВЧ та з антени сигнал подав зразу на змішувач. Та переніс би цей ПВЧ після КФ по ПЧ
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

з антени сигнал подав зразу на змішувач. Та переніс би цей ПВЧ після КФ по ПЧ
змішувач не на діодах а на нувісторах! Вже цікавіше!
Маю тільки два, але думаю буде ще  ;)
 

Пока прикидуєм, так, аби було цікаво і не дарма потрачено час.
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення oldPsyho »

UR5VCP писав: Нед червня 11, 2023 8:27 am Оскільки робота з ГСС вже майже закінчена (з деяких причин трішки затягується, але не надовго), маю намір найближчим часом зібрати ламповий апарат. Транзистори і синтезатори вже трошки приїлося.

Отже, виходжу з наступного:
- я страшно ліниве створіння, і робити нормальне шасі під пальчикові або октальні лампи я не буду. 
- основна мета - просто порозважатися, отримати досвід в роботі з радіолампами
- ну і звісно - радіоаматорство - то є творчість, чому б і да?

Відповідно я собі бачу наступну конструкцію:
- лампи виключно надмініатюрні, або нувистори, або лампи з накалом 6 вольт, не стерженькові (в них параметри ну ніяк)
- модульна конструкція, кожен блок в вигляді функціонально закінченого модуля.  
- все "житиме" на основній платі, з можливістю легкої модифікації і зміни схеми.

Окрім "Альбатроса" придивився наступну схему:Screenshot_36.jpg
 Хотів би почути думку колег, якщо розбити схему на блоки, звісно УНЧ та УМ розділити, УМ зробити двотактним, ну там ще деякі зміни внести можна, варто звертати увагу?

А також, які аналоги з надмініатюрних ламп існують в природі до вказаних на схемі?
Особливо цікавить чи є в природі аналог 6К13П.

Не ставлю за мету зібрати новий УВ3ДІ, все простіше, просто поекспериментувати та послухати "теплий ламповий звук" ))) (Я вже забув як "Крот" звучить... або УВ3ДІ).

 
я цю схему якраз помалу збираю, але на звичайних пальчикових лампах. На надмініатюрних лампах (6Ж5Б/6Ж9Б/6Ж10Б та 6Н16Б) бачив зібрану конструкцію альбатроса. На рахунок цієї конструкції - хз. Чим замінете лампу 6К13П ? або 6Ф12П? серед надмініатюрних їх навіть найближчих аналогів немає.
 
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення oldPsyho »

UR5VCP писав: Нед червня 11, 2023 10:36 am
з антени сигнал подав зразу на змішувач. Та переніс би цей ПВЧ після КФ по ПЧ
змішувач не на діодах а на нувісторах! Вже цікавіше!
Маю тільки два, але думаю буде ще  ;)
 

Пока прикидуєм, так, аби було цікаво і не дарма потрачено час.

 
Щось мені здається, воно не сильно поліпшить якість прийому.
 
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Нед червня 11, 2023 9:50 am До речі - АРП в ПВЧ - це повний триндець :) Шо воно там буде регулювати? Це приклад як не треба робити. Таке працювало 50 років тому. А зараз - ніт. Я би зовсім викинув ПВЧ та з антени сигнал подав зразу на змішувач. Та переніс би цей ПВЧ після КФ по ПЧ
 

 
Ось і чекаю на вашу конструкцію малолампового))
Відповісти