ГСС "дешево та сердито"

UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Заміряв діапазон регулювання рівня сигналу: від S4 до +50 (при включеному -20дБ аттенюаторі трансивера), або ж від S9 до +60 і в зашкал.  Діапазон регулювання більше 60дБ, Андрію, а так має бути? (міряв трансивером, переміряю мілівольтметром - напишу).
Ну, що, робити два атт по -20, на окремих страшно екранованих модулях?
Screenshot_53.jpg
 Ось вихід, резистор R1 і R2 норм? Робить ніби нормально без спортворень, сигнал на детектор брати до R2, чи після?
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

А ти адешку калібрував? У них кількість мв/дб для кожної мікросхеми своє. Треба калібрувати якось
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

нєа, я хз як... хоча чого хз... Виставляємо максимально можливу для вимірювання напругу, дивимось значення, ну і потім трошки меншу, дивимось значення, ну а далі вже треба думати....
Screenshot_54.jpg
 а він до р13 чи опосля має бути??? і взагалі, а тут треба той поділювач? адшка до 3 вольт вихода, при 5вольтовому живленні, стмка має теж до 3,3 розмірність...


По вихідних ланцюжках я так зробив? Опір в емітері нормально буде так?
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Вів червня 20, 2023 9:01 amПо вихідних ланцюжках я так зробив? Опір в емітері нормально буде так?
 
 Так усе норм
UR5VCP писав: Вів червня 20, 2023 9:01 amВиставляємо максимально можливу для вимірювання напругу, дивимось значення, ну і потім трошки меншу, дивимось значення, ну а далі вже треба думати....
 
Шо тут думати? В тебе є два значення вихідної напруги та два значення з адешки. Розраховуєш скільки мв/дб дає адешка.
UR5VCP писав: Вів червня 20, 2023 9:01 amа він до р13 чи опосля має бути??? і взагалі, а тут треба той поділювач? адшка до 3 вольт вихода, при 5вольтовому живленні, стмка має теж до 3,3 розмірність...
 
До Р13. Після нього можна одразу на вхід АДЦ стмки подавати. В мене там дільник бо АДЦ в атмезі працює з референсом 1.1в
 
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

а говориш думки читати не вмієш  :lol:
Про дільник тільки подумав ) Да, зроблю пару-тройку точок виміру, і по них буду вже бачити розмірність.
 
Sergii
Повідомлень: 11
З нами з: Вів листопада 29, 2022 8:58 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення Sergii »

Після R13 обовязково повинен бути конденсатор.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Sergii писав: Вів червня 20, 2023 9:53 am Після R13 обовязково повинен бути конденсатор.

 
я напряму пустив. хоча там можна поставити просто рц цепочку, аби не було пульсацій, хоча я це і програмно можу зробити, будь-який метод математичний, не проблема.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Так, завелося ЦАП на керування польовичками, все робить. Тепер логіка:
якщо потрібні великі рівні сигналу - то атенюатори офф
по ходу зменшення рівня - вмикаємо першу ступінь -20
потім далі вмикаємо другу -20 
на виході каскаду (на точці вимірювання) таким чином підтримуємо напругу, в межах вимірювання адшки.

Правильно?

До речі, ніхто і не сказав, міряти напругу ДО чи ПІСЛЯ резистора на 50 ом, (R2 на схемі вище) я так вважаю що після.

PS жара капець. Робити шось можна тільки ранесенько, бо ввечері вже тільки вирубитись хочеться.
 
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Суб червня 24, 2023 6:59 am Так, завелося ЦАП на керування польовичками, все робить. Тепер логіка:
якщо потрібні великі рівні сигналу - то атенюатори офф
по ходу зменшення рівня - вмикаємо першу ступінь -20
потім далі вмикаємо другу -20 
на виході каскаду (на точці вимірювання) таким чином підтримуємо напругу, в межах вимірювання адшки.
Правильно?
Так, усе вірно. Скільки діапазон регулювання каскаду на 998му получився? Повинно давати десь під 30дб
UR5VCP писав: Суб червня 24, 2023 6:59 am До речі, ніхто і не сказав, міряти напругу ДО чи ПІСЛЯ резистора на 50 ом, (R2 на схемі вище) я так вважаю що після.
Цікаве питання :) На мій погляд треба міряти до резистора. Но напругу виставляти у два рази більше. Коли треба 1в то колом АРП ти перед резистором виставляєш 2в - тоді на навантаженні 50ом отримуєш 1в.
Тобто в тебе генератор з вихідним опором 50ом. Його шкала вихідного рівня розмічена для 50ом навантаження. А без навантаження він видає удвічі більшу напругу
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: Суб червня 24, 2023 3:31 pm
UR5VCP писав: Суб червня 24, 2023 6:59 am Так, завелося ЦАП на керування польовичками, все робить. Тепер логіка:
якщо потрібні великі рівні сигналу - то атенюатори офф
по ходу зменшення рівня - вмикаємо першу ступінь -20
потім далі вмикаємо другу -20 
на виході каскаду (на точці вимірювання) таким чином підтримуємо напругу, в межах вимірювання адшки.
Правильно?

 
Так, усе вірно. Скільки діапазон регулювання каскаду на 998му получився? Повинно давати десь під 30дб
у мене ж два каскади послідовно, я вже писав: "Заміряв діапазон регулювання рівня сигналу: від S4 до +50 (при включеному -20дБ аттенюаторі трансивера), або ж від S9 до +60 і в зашкал. "
UR5FFR писав: Суб червня 24, 2023 3:31 pm Цікаве питання На мій погляд треба міряти до резистора. Но напругу виставляти у два рази більше. Коли треба 1в то колом АРП ти перед резистором виставляєш 2в - тоді на навантаженні 50ом отримуєш 1в.
Тобто в тебе генератор з вихідним опором 50ом. Його шкала вихідного рівня розмічена для 50ом навантаження. А без навантаження він видає удвічі більшу напругу

 
Питання дійсно цікаве. При ввімкнені антенного входа трансивера амплітуда одна, при вмиканні внутрішнього АТТ -20 трансивера - напруга друга. І це не саморобка, це заводський айком... Як тут робити стабілізацію? Мабудь таки після резистора, а в ідеалі після першого АТТ, але там не вистачить чутливості мабудь... Блін. бачу шо з математикою тут доведеться неслабо погратися.
Помітив ще один момент - Якщо ввімкнено трансивер без АТТ (я про внутрішній, трансиверовський -20) то сигнал спотворений, таке враження що там опір набагато менше 50 Ом, вихідний каскад перевантажений, получаємо "ступіньку" при переході синуса через "0" на спаді напруги, а от з АТТ - все супер!
 
Стане прохолодніше - підключатиму резистори на вихід генератора, і попробую добитися такого ж спотворення, аби прикинути який же опір там получається. З іншого боку, там не просто активна нагрузка, там же контура пдф... Зараз робити нічого не можливо. Засинаю за столом...
Відповісти