ГСС "дешево та сердито"

UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Раніше треба було писати. Вже поїхало Зображення 
Ну, встигнемо, не все зразу! Запитаю в Ігоря, мож підкине)
Діодний детектор лінійно працює лише при досить великій напрузі. Усе що менше ніж 0,5в буде нелінійно.
 
Ну так розгоним на виході підсилювача 1В а потім ділимо до +60дБ. Заодно і узгодження буде краще після атенюатора, для наступних поділювачів напруги... Нє? Головне отримати гарантований стабільний рівень на +60.
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Суб травня 20, 2023 5:45 pm
Діодний детектор лінійно працює лише при досить великій напрузі. Усе що менше ніж 0,5в буде нелінійно.
 
Ну так розгоним на виході підсилювача 1В а потім ділимо до +60дБ. Заодно і узгодження буде краще після атенюатора, для наступних поділювачів напруги... Нє? Головне отримати гарантований стабільний рівень на +60.

 
Так, це саме просте - витримати за допомогою АРП рівень у 1в. Але для цього не потрібен АЦП та ШИМ - один ОУ і все :) Тобто АРП аналогова.
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Так, це саме просте - витримати за допомогою АРП рівень у 1в. Але для цього не потрібен АЦП та ШИМ - один ОУ і все Зображення Тобто АРП аналогова.
Хто-хто, а ти вже мав би звикнути  :D до моїх збочень  :lol:
 
Я з менюшки калібровку рівня хочу. І ОУ мені лом паяти з резистором змінним  :D
Калібровки будуть і по рівню, і по частоті, (ну це я так хочу) аби можна будо ввести поправку, і не заміряти частоту генераторного кварца.
Ну і заодно рівень можна точно підкрутити.


 
Screenshot_21.jpg
 Процес повним ходом, код пише Умнічка, я тільки йому свої "хотелки" закидаю, і копіпастом займаюся...

Звісно, до роботи з сішкою ще не добрався, пока енкодери, відображення та регулювання частоти, роблю так, щоб можна було по розрядно змінювати, одним енкодером вибрати розряд, другим значення...
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Питання по ФНЧ, можна ставити полосатіки? Якщо можна то краще 3х контурні фільтра? Буду розраховувати в рфсім, на який опір робити?
Оскільки кварц на 100 МГц це фантастика...
Screenshot_22.jpg
 Хоча даташит сказав що до 200 МГц можна в гармоніках запускати то я спробую 50 розігнати до 150 )), але на випадок невдачі будем все від сішки тактувати.
Отже перших два фільтра на 150МГц між сішкою та сашкою  :lol: 
По ДШ в сішки вихідний опір 85 ом, в принципі буде ксв менше 2, вхід у сашки 1500 ом, нагрузим виход фільтра просто? Чи трансформатор? Може на обидва входа подати сигнал з обмотки?
Після сашки у нас 1500 ом, може, поставити кольцо і навантажити на трансфроматор? Тут же тоже фільтр на 50МГц, як буде краще зробити?

Ну і третій виход сішки теж зафільтрувати ФНЧ 10МГц, і на двухтоновий каомбайнер, а другий тон брати з сашки після всіх перетворень, якось так...
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

"Смугасті" дроселя можна. Але в них точність така собі, тому фільтр треба розраховувати на частоту більш ніж частота зрізу.
Вихід у 612й 1.5ком, тому там або ПТ або повторювач. На виході 612ї є постійна напруга, її можна використати як напругу зміщення для БТ. Ось кусок схеми - усе зрозуміло. Транзистор 9018
sa612+ef.png
Або не економити на сірниках та зробити так
sa612+amp.png
R33 50ом ставити - він задає вихідний опір каскаду.
Далі ФНЧ, каскад на 998 та кінцевий підсилювач.
Для 5351 по феншую треба 100ом навантаження. А на 612 на вхід треба не більш ніж 30мв подавати. Ставиш два по 47ом дільник на виході 5351, далі атенюатор 50ти-омний, ФНЧ, та на вхід 612 (його треба на землю 50ом по ВЧ посадити бо він теж високоомний).
PS малюй схему
 
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Screenshot_26.jpg
 
Screenshot_25.jpg
 
Screenshot_24.jpg
 
Screenshot_23.jpg
 Воно? 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

Ну десь так
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: Нед травня 21, 2023 6:27 pm Ну десь так

 
полосатіків таких ніт... Так шо мотатиму на оправках. А контроль таки да, твою НВТшкою. Дружно ждем фото  :lol: то вже завтра.
  
Аватар користувача
Володимир
Повідомлень: 45
З нами з: Вів вересня 13, 2022 9:14 pm
Звідки: Умань
Позивний: UR5CAF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення Володимир »

UR5VCP писав: Нед травня 21, 2023 5:36 pm Хоча даташит сказав що до 200 МГц можна в гармоніках запускати то я спробую 50 розігнати до 150 )), але на випадок невдачі будем все від сішки тактувати.

 
 Навіщо заморачуватись, зразу виводь з СІшки два сигнали. Подумай сам: в СІшці опорний кварц/генератор, на 100МГц кварц або генератор, все підпливати буде полюбе, причому, незрозуміло як і куди. А так, тільки в опорніку СІшки. Побочки відфільтруєш, не переживай. Може там пілікне десь пару раз, це що, дуже критично?На пару герц змістив частоту, і вже чисто. ІМХО.
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

Так, кварц буде пливти - це без варіантів. Буде вибіг десь під пару сотень Гц, а може й більше. Володимир діло каже - узяти опору з 5351 а саму 5351 запитати від TCXO і буде повний стабілізець
 
Відповісти