ППЧ для АРУ

UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

Андрію, які б ти порадив ОП для подібних систем АРП? Так шоб бажано але не критично RAILtoRAIL, з високою частотою, і дешево та сердито? Та ще й два штуки в одному корпусі, бажано. Я не прошу тебе перекопати всі даташити, може доводилося працювати з такими десь в інших проектах...

 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

Запустив наступним чином:
З виходу детектора через два послідовно ввімкнених діоди (пороговий елемент) подав сигнал на т1 на картинці.
Screenshot_13.jpg
 Все робить дуже гарно. 
А цікаво було б замість діодів прикрутити туди тл431, як пороговий елемент. І подати на сметер сигнал з детектора... Я таки намагаюся зробити так,щоб детектор "бачив" шум ефіру, і точно показував значення сметра, а от "порогом" АРП в данному випадку виступають діоди, аби вони регулювалися.... Тоді і сметр був би правильний, і "плоскість" ефіру можна було настроїти по обстановці...
Андрію, логічно, чи я косячу?

UPD: я навіть знаю хто зараз скаже, що я пихаю 431 де тільки можна, але, "гумова баба" одобряєть  :lol:
  
 
Screenshot_14.jpg
 
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

Не зовсім розумію навіщо тобі рейл-ту-рейл? AD8065 та AD8651 швидкі та рейл-ту-рейл. Дешеві та більш доступні - AD813.
Стосовно тл431 - я не зовсім розумію що ти хочеш. С-метр я би узяв ультразвукову ПЧ з виходу SA612 та подав би на логарифмічний детектор - він вже є у Raisin DX2
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

Не зовсім розумію навіщо тобі рейл-ту-рейл? 
люблю коли НОЛЬ=0. Але не критично.
AD8065 та AD8651 швидкі та рейл-ту-рейл. Дешеві та більш доступні - AD813.
Дякую!!!
я би узяв ультразвукову ПЧ з виходу SA612 та подав би на логарифмічний детектор - він вже є у Raisin DX2
200КГц, да?  :D
 Вже проходили....
Стосовно тл431 - я не зовсім розумію що ти хочеш
Я хочу шоб показники сметра НЕ мінялися від положення ручки "порог АРП" яка буде керувати тлкою і знаходитися на передній панелі.


Попробую зробити - напишу  ;)
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Пон травня 08, 2023 1:46 pm 200КГц, да?  :D
 Вже проходили....
То постав там більш швидкий ОП :)
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

То постав там більш швидкий ОП Зображення
ага  :D
 
Спробував зробити на 431... не канає... Поставив діоди, зараз підберу так щоби на виході детектора напруга появлялася при с1, стартова, а затвори починали спрацьовувати при с9... 
Хоча, можна подумати над схемою елекрафта, може ще щось звідти спіонерю...А ні то так мене влаштовує. Треба перевести на таку схему і супер21. Він на місцевих станціях також "підкрикує".
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

Ну що, готовий трошки поділитися результатом ))
Пост буде великий, тому рекомендую заварити чайку..

Результатом кількох діб без сну стало досягнення всіх моїх "хотєлок":
- АРП працює без "викриків" та "хлюпання" при появі місцевих (більше +50дБ) станцій
- сметр точно відкалібрований
- ручка "Підсилення ПЧ"  працює по класичній схемі - ручка вліво - стрілка вправо. І не впливає на точність показів сметра (ну практично).
- ну і глибина АРП, при с9 на лінійному виході порядка 80 мВ, а при +60 - 250 мВ.

За основу взята схема АРП трансивера елекрафт К2, тобто перетворення ПЧ на ультразвук (порядка 200 КГц) та подальше детектування.
В основній платі трансивера Raisin DX2.0 виконано наступні зміни:
- видалено конденсатор С30, і з його лівого (по схемі) виводу, тобто входу детектора АРП виведено провідник. (т1 на картинці нижче)
- перерізана дорожка від виходу детектора АРП (конектор Р12) до затворів транзисторів Q9, Q14 і виведено два провідники. (т2 та т3 відповідно)
Screenshot_15.jpg
 
 Власне схема мого варіанту АРП:
(фото дуже якісні, насолоджуємся!  :roll: але перефоткувати мені ліньки, може підключу сканера... або таки намалюю в якомусь КАДі)
Screenshot_16.jpg
 Міксер 602 (або 612) ввімкнено по класичній схемі, добавити нема що, також і половинка ОП виконує роль простого підсилювача. У випадку самозбудження можна зменшити резистор між виводами 1 та 2, та шунтувати його конденсатором на 30-50 пФ). Сигнал на вхіл (т1) подаємо з виходу підсилювача ПЧ трансивера, (правий по схемі вивод L1).
Screenshot_18.jpg
Виход перетвореного та підсиленого сигналу суб-ПЧ (192КГц) подаємо на наступний каскад:
 
 
 
Screenshot_17.jpg
 Основне завдання тут - підсилити сигнал до рівня, достатнього для роботи сметра (він на ардуїно, в синтезаторі, і зробити якомого більшою різницю між с1-с2-с3, оскільки це саме "болюче" місце всіх АРП по НЧ, потрібна або дуже висока чутливість підсилювача сметра, або втрачаємо правдивість показів, тобто станція працює, а показів просто нема, стрілочка або шкала показує ноль. Отже, резистором "Порог АРП" виставляємо рівень, після якого буде початок роботи АРП, в мене сигнал починає "придушуватися" при напрузі 0,6В на входах польовиків, для настроювання потрібно при максимальному опорі регулятора "Підсилення ПЧ" подати бажаний рівень сигналу з ГСС (я подавав рівень с9) і накрутити поріг до рівня 0,6-0,7В. З цієї напруги почнеться компресія сигналу.
Ручка підсилення просто буде підвищувати напругу виходу, таким чином рухаючи як стрілку або шкалу сметра, так і напругу на затворах транзисторів АРП на основній платі.
Аналогічно попередньому каскаду, для уникнення самозбудження можна підібрати резистор зворотнього зв*язку, або шунтувати ємність в 30-50пФ.
З точки 2, змінна напруга суб-ПЧ (а також постійна складова!) подається на штатний детектор трансивера.
З точки 3 випрямлена напруга подається на АЦП синтезатора або яку іншу схему з можливістю калібровки показників.




 
 
Screenshot_19.jpg
 
 Продетектований сигнал з основної плати подається на буферний каскад (точка 1), аби виключити вплив резистора "Рівень затвору" на роботу детектора, та зробити відносно низький вихідний опір, потрібний для роботи наступного каскаду. Після буфера сигнал подається на резистивну схему сзування рівня, та каскад підсилювача, для компенсації втрат на резисторах. 
Резистором "Рівень затвор" Виставляємо напругу 0,4-0,5В БЕЗ сигналу на затворах транзисторів, а резистором "Підсилення" виставляємо бажану різницю між с9 та +60дБ.
З точки 2 сигнал подаємо на затвори транзисторів АРП на основній платі.
в точку 1 подаємо сигнал з детектора АРП основної плати.


Для стабільної роботи АРП дуже важливо правильно підібрати ємність С62, конденсатора часу затримки АРП, при малій ємності можливе автоколивання, оскільки тракт має досить велике підсилення по петлі АРП. Збільшення ємності призведе до збільшення часу відпускання АРП, тут уже на смак. Я думаю поставити польовичок, і комутувати добавочну ємність, тобто зробити швидке і звичайне АРП з вибором через кнопочки синтезатора ))


Так, ну ніби то все, Андрію, готуй такпкошльопку, буду ловити тапки  :lol:
 
 
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

Я не зовсім зрозумів про те як працює С-метр на малих рівнях сигналу. Ось ті пишеш що АРП спрацьовує на сигналах вище S9 (50uV), а С-метр в тебе відображує значення від S1 (0.2uV). А це різниця у 48дб. Якщо в тебе на затворах ПТ 0.4в без сигналу а починає відкриватися він десь на 0.8в то в тебе виходить 48дб/0.4в. Тобто якщо S9 = 400мв, то S1 = 400/250 = 1.6мв, S2=3.2мв, S3=6.4мв ...
Якщо різниця між S9+60 та S9 становить 3 раза (80мв та 250мв), то рівень S9+60 на АЦП буде 400мв*3=1,2в. АЦП у нас 10ти бітний тому один розряд дорівнює десь 1мв. Це якщо референс міняти. А якщо референс 5в то один розряд дорівнює 5мв. І шо ти там вимірюєш на рівнях S1-S4? Шум?
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

І ще один нюанс - ти використовуєш підпірку діодів до напруги відкривання. А температурний дрейф? При змінені температурі воно ж усе буде "гуляти". Якщо це для польових умов то ой
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

на даний момент калібровка сметра така:
(від с1 до +60)

1165
1197
1277
1416
1710
2255
2554
2857

це пропорційно відповідає напрузі на затворах, в тому то й суть такої заморочки ))
настройки АЦП твої, я не змінював.
 
Відповісти