ППЧ для АРУ

UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

Ємність поставити взад та після неї ще можна добавити простіший ФНЧ, якій зріже частоту другої ПЧ.
У LM358 частота одиничного підсилення - 1МГц. Для активного детектора потрібно щоб він мав на частоті вхідного сигнали підсилення не менше ніж 30-40дб. Бо інакше він не буду працювати. Дивись - грубо на вході 10мв, щоб відкрити діод потрібно 0,7в. Тобто ОУ повинен підсилити сигнал у 0,7/0,01=70 разів
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

Ну що, є два варіанти.
Перший - я випиляю китайську лмку, і замість неї впиляю (на старі виводи) лмку оригінальну, від філіпса, видрану з плати, яка випущена ще в той час, коли китайці паяти не вміли. Подивимось. А якщо не проканає - то поставлю AD817... В мене їх дві штуки якраз... Могло б на щось цікавіше піти.. 
А як бути з Railtorail??? в неї при 5В живлення по півтори вольт відступи, тобто на АЦП я подам аж від 1,5 до 3,5В (ну заживимо це діло все від 6В, піднімати вище не бачу сенсу, опора в синтезатора 5В все рівно...)
Вистачить діапазона?
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

Діапазон то пофігу бо у тебе ж АРУ у зворотному напрямку регулює - тобто вона дивиться щоб рівень сигналу на її вході не перевищив деякий поріг
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

ага, вона ще й по цему сигналу показуватиме с-метр. Ну та ладно..
Результати - фірмова лмка йде слідом за китайською. Ніякої різниці, зато АДшка себе показала супер!

Тепер питання, а то я вже начинаю тупити - який діапазон має бути в цего детектора, ну від максимума до мінімума, 30дБ вистачить? Бо накручую підсилення - починає ловити шум з самої СА612..
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Нед травня 07, 2023 10:51 amага, вона ще й по цему сигналу показуватиме с-метр. Ну та ладно..
Ніт! S-метр показує коефіцієнт підсилення, тобто те що в тебе генерує алгоритм АРУ і видає на ШИМ
UR5VCP писав: Нед травня 07, 2023 10:51 amРезультати - фірмова лмка йде слідом за китайською. Ніякої різниці, зато АДшка себе показала супер!
Ну я ж казав - дуже низька частота одиничного підсилення. У адшки 50МГц, а у елемки - 1МГц. "Почувствуйте разницу" як у нас тут кажуть :)
UR5VCP писав: Нед травня 07, 2023 10:51 amТепер питання, а то я вже начинаю тупити - який діапазон має бути в цего детектора, ну від максимума до мінімума, 30дБ вистачить? Бо накручую підсилення - починає ловити шум з самої СА612..
Треба не діапазон а точку спрацьовування вибирати. Ось дивись - наприклад усе що нижче ніж 9 балів на вході приймача - АРП не працює. Вище9 балів - працює та гасить підсилення щоб на виході був сигнал такий же як й при 9ти балах.
Чому у мене в усіх схемах АРП нормально працює? Бо вона не чіпляється за шум ефіру, тобто працює з затримкою як раніше казали.
 
 
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

Ну тоді саме каверзне питання:
Якщо АРП не працює, тобто ШИМ у мене = 0, то що покаже сметр?

Власне мені треба щоб детектор уже за шум починав "чіплятися", тоді його дані підуть на сметр. А в алгоритмі я вкажу "поріг" регулювання...

Я так поняв що не получится?

Або доведеться НЧ сигнал детектувати і заводити на АЦП... замість вимірювання напруги на затвор АРП...


Може потрібно знімати сигнал ДО каскадів АРП, але це малореально, ну наприклад в точці "С" на схемі ДХ2.0, там максимально 7мВ, і для 612 маловато, і для детектора мабудь також... Бачу зараз до ще одного тракта ПЧ дойду... паралельного.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

Ну ось тому якщо ти уважно подивишся на схемотехніку Raisin DX2 то побачиш що для S-метра сигнал знімається з додаткового логарифмічного підсилювача та окремого детектора. Тому не треба до купи усе змішувати - сигнал для АРП - це одне, а для С-метра - це трохи інше.
Може потрібно знімати сигнал ДО каскадів АРП, але це малореально, ну наприклад в точці "С" на схемі ДХ2.0, там максимально 7мВ, і для 612 маловато, і для детектора мабудь також... Бачу зараз до ще одного тракта ПЧ дойду... паралельного.
Ніт, бо в цьому разі тобі буде потрібно ставити AD8307 та AD603. Інакше нічого не вийде
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

Ну що... На цьому мабудь, на жаль, моя епупея з АРП на ардуїно закінчиться...
Але по порядку, не все так погано.

АРП по ПЧ показало себе супер! Тут мови нема, в аналоговому режимі воно вище всяких там НЧ (але до цього повернемося пізніше).
Отже саме цифра...
Screenshot_12.jpg
синя лінія - сигнал на вході АРП (власне гучність звуку в динаміку) 
жовточервона - значення ШИМ на виході (сигнал на транзистори)
т1 - подав +60дБ
т2 - АРП стабілізувалось
т3 - вимкнув ГСС
т4 - АРП стабілізувалось

На жаль, як я не намагався, але зробити т1 "миттєвою" не можливо, проц все ж таки зайнятий іншими справами... А ставити ще одно ардуїно... та ну. Ставити стм3 - мені ліньки утаскувати весь код на нього, це довго і не цікаво...
Є одна ідея, в мене валяється стм8, вона мені просто не потрібна, тому що я не знаю як з її компілятором подружитися, ОСь ТАКА, але тут код ару простий як двері, може й осилю. Її можна присобачити по квадратній шині, щоб з меню синтеза можна було виставити час та рівень ару.
Ну ї другий варіант - додати аналоговий сигнал після детектора АРП напряму, тобто коли пік сигнала в нас підсилення зменшується апаратно, а потім плавно відпускається уже контролером. Звісно, цей сигнал подавати через пороговий єлемент.

Ну в догонку, Андрію, ось код... Може ти скажеш яке чарівне слово і все запрацює )))))

Код: Виділити все

static long filteredValue=0;
int outputValue;

const int aruTarget = 300;
const float attackTime = 0.9; //0.9 1.2
const float releaseTime = 1.9;
const float falpha = 0.2; // коэффициент сглаживания


int sensorValue = analogRead(analogInputPin);
sensorValue = map(sensorValue, 200,900,0,1024);

float smoothingFactor = 2.0 * exp(-1/(sensorValue > filteredValue ? attackTime : releaseTime));
filteredValue = falpha * sensorValue + (1 - falpha) * filteredValue * smoothingFactor;

// Регулирование усиления сигнала
int error = (aruTarget -(aruTarget- filteredValue));
error=constrain(error,100,350);
outputValue = map(error,100,500,100,550);

// Ограничение выхода в диапазон 0-1023
if (outputValue < 0) {
outputValue = 0;
} else if (outputValue > 1023) {
outputValue = 1023;
}
if (outputValue == 254 || outputValue == 255 || outputValue == 256) {
outputValue = 256;
}
// Отправка управляющего сигнала на ШИМ-выход
analogWrite(pwmOutputPin, outputValue); 
Код писався не многю, а GPT, я тільки трошки підправляв. На даний момент це найкраще, що працює...
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

Прилади та вимірювання це добре але вуха працюють інакше. Те що ти бачиш на осцилографі не завжди почуєш вухами. Тому я раджу послухати реальний ефір. Також можна попробувати зменшувати константу у коді яка відповідає за час атаки.
Також перевір що в тебе код починається от так

Код: Виділити все

#define cbi(sfr, bit) (_SFR_BYTE(sfr) &= ~_BV(bit))                                                                    
#define sbi(sfr, bit) (_SFR_BYTE(sfr) |= _BV(bit))                                                                     
                                                                                                                       
void setup()                                                                                                           
{                                                                                                                      
  // set an ADC prescale to 16 --> 76.8kHz per sample                                                                  
  sbi(ADCSRA, ADPS2);                                                                                                  
  cbi(ADCSRA, ADPS1);                                                                                                  
  cbi(ADCSRA, ADPS0);
Це пришвидшує АЦП.
Також критично наскільки часто ти робиш опитування АЦП. Це треба дивитися код функції loop().
Якщо нічого не допоможе - то тоді зробити повністю аналогову АРП по ВЧ - це теж непогано.

 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

Так, все вказане в коді є.
Опитування без таймера, тобто постійно в кінці основного цикла.
Це ж все в твому синтезаторі )

Нема сенсу прикручувати стм8? ГПТ говорить, що іі можна присобачити до ардуіновського ідє, і там писати все... Але, це здається як мікроскопом горіхи трощити....

Да, можливо зроблю аналогову... Просто подам сигнал з детектора на вже готову на платі систему ару, та й все.

UPD: подав з детектора просто на плату, з маленьким конденсатором - БОМБА! Ну потрібно підключити таки ланцюжки БАРУ та часу відпускання, ну то на платі все готове...
 
Відповісти