ППЧ для АРУ

UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

Ну що я скажу.... Схемав шпроті робить не просто чудово - а не реально чудово! Час встановлення та перемикання рівня на виході ні в яке порівняння з просто RC ланцюжком не йде. 
Але тут вона не піде тому що потребує двухполярного живлення, а при спробі завести з однополярним - дуже велика нелінійність, почина працювати вихід десь при 50%. Підбір номіналів результата не дає. Пробував живити і від 5, і 8 і 12 вольт - по суті одне й те саме. Напруга на виході відносно ланцюжка трошки занижена, дуже нелінійна, АЛЕ БЕЗ ПУЛЬСАЦІЙ, від слова зовсім. Дійсно, досить точна схема ШИМ. Але задля АРУ ставити перетворювач на -5, потом ще ОУ аби виводити -2,5 в ноль... Та ну...
Але дуже жаль... Може Андрій як вирішить це питання? (подавати + через дільник напруги на управлялку я пробував... не помогло).
Може туди також ОУ добавити? Але це вже не до мене  :(
 
UR5FFR
Повідомлень: 708
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

То може замість TL431 зробити класичний активний фільтр на ОУ з однополярним живленням?
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

просто ФНЧ чи як шукати? Приклад є? Для ШИМ же не ФНЧ треба...
На плату ще одна 5532 влізе, так шо можна...
Screenshot_6.jpg
 воно?


Добавлю - може так?
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 708
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

Можна й інтегратор, але яка стала часу - це питання. Тому активний ФНЧ виглядає більш привабливим на мій погляд
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

А звідки буде краще знімати сигнал на 612, мабудь таки з точки F, паралельно з основним детектором на 612? Можна добавити послідовно резистор, на півтора-два кіло, щоб не косячити з узгодженням, там максимально відфільтрований сигнал, і максимальна амплітуда... Так?
Вносити зміни в основну схему не хочу, тобто там різати дорожки або щось таке... Хоча по правилам потрібно було б також послідовно з С14 (з входом основної 612) також резистор посадити, але мабудь можна забити?
UR5FFR
Повідомлень: 708
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

Схему малюй - я на пальцях не розумію :)
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

Screenshot_7.jpg
 з точки F берем сигнал для 612 яка в АРУ? через резистор? чи просто невеличку ємність і резистор послідовно?
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 708
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

Резистор не потрібен. Ємність десь 10-15пф. Більше не треба бо буде шунтувати контур та впаде підсилення ППЧ
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5VCP »

Да, так і зроблю. Та в мене там контура стоять, підкоригувати можна, я робив індуктивності не на полосатіках а нормальні, теж з якогось приймача видер, мініатюрні, дуже гарно получилось.

Нічого толкового найти по фільтру для ШИМ не можу, то що знайшов - то в симуляторі таку лажу видає...  Є схема яка? Або лінк...

UPD: 5532 в симуляторі не вміє в ноль або близько ноля падати, короче треба Rail-to-rail... поліз в тумбочку порпатися...
 
UPD2: попорпався в тумбочці, відкопав LM358, шпрот одобрив. При ввімкненні ШИМ напруга наростає моментально, при вимкненні падає в ноль за 7-8 мс. Пульсація на виході 30мВ при частоті ШИМ 16КГц. 
Схема фільтра:
Screenshot_8.jpg
 Ніяких розрахунків не робив, підібрав експериментально...

Потім поліз в каталог в найближчий гастроном  :) і знайшов там Rail-to-rail підсилювач, параметри ніби то норм, Андрію, підкажи, його на детектор активний після 612 хочу поставити...
Даташит:
lm7301_datasheet.zip
 Є які коментарі або підказки, все вірно, чи може пока не начав паяти щось підкажеш?
 
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 708
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 218 times

Re: ППЧ для АРУ

Повідомлення UR5FFR »

LM7301 підійде, але живлення 5в, не більше. Далі паяти треба, зав'язуй з надувними жінками симуляторами ;)
 
 
Відповісти