Трансивер Udai SDR

UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення UR5FFR »

iurii писав: Нед жовтня 29, 2023 10:30 am Єдине стосовно чого у мене виникли питання це струм через L17 у мене він становить 18мА. То ж якщо це значення виходить за допустимі межі підкажіть як виправити.

 
Струм спокою можна залежить від опору R6. Цей каскад працює у класі В, тому йому потрібен лише невеликий струм спокою. На мій погляд 18мА - це у межах допустимого.
iurii писав: П'ят листопада 03, 2023 2:11 pm Спробував зробити коротке відео роботи СДР на приймання.
https://youtu.be/4N-R7VNNlBc?si=1DMC0WUT3Diep9gY

 
Виглядає чудово
iurii
Повідомлень: 61
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 time

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення iurii »

UR5FFR писав: Нед листопада 05, 2023 8:42 am Струм спокою можна залежить від опору R6. Цей каскад працює у класі В, тому йому потрібен лише невеликий струм спокою. На мій погляд 18мА - це у межах допустимого.

 
Дякую за відповідь.
Ще підкажіть, будь ласка, який максимальний і мінімальний рівень сигналу має бути на вході з урахуванням того, що я там поставив атенюатор на 3 дБ?
 
 
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення UR5FFR »

iurii писав: Нед листопада 05, 2023 11:33 am Ще підкажіть, будь ласка, який максимальний і мінімальний рівень сигналу має бути на вході з урахуванням того, що я там поставив атенюатор на 3 дБ?
Десь 100-300мв rms якщо склероз не підводить. Це простіше виміряти - подати на вхід сигнал з ГСС та підвищувати амплітуду доки на виході не наступить обмеження. Ось це і є максимальний рівень.
iurii
Повідомлень: 61
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 time

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення iurii »

При налаштуванні підсилювача потужності виявив ще одну проблему: доволі великий рівень шуму йде від мікрофону. І знову цей клятий шум :). Використовую мікрофон BCM9765, підключаю екранованим проводом від енкодера. Схему кодека додаю.
Частково проблему вдалося вирішити за допомогою AGC, що міститься в самому кодеку. Там є можливість задавати рівень сигналу при якому AGC "відкривається" якщо рівень меньше то кодек видає 0. Але це не зовсім те чого б хотілось досягти хотілося б позбутися шумів )). Пробував підключати цей же мікрофон до комп'ютера і в налаштуваннях вимикав шумодав то так не шумить, навіть, при максимальному підсиленню.
То ж ймовірніше проблема в схемі. Буду вдячним якщо допоможете розібратися або запропонуєте ідеї як це можна виправити.
codec-v001.png
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення UR5FFR »

По схемі начебто усе нормально. Тут тільки гратися з підсиленням. Або робити шумодав
iurii
Повідомлень: 61
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 time

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення iurii »

Дякую за відповідь.

Проблема знайшлася. Шуми з'являються коли для живлення мікрофону використовується 3.3В через резистор від блоку живлення або ж коли в налаштуваннях кодеку вибирається 3.3В для виходу mic bias. Якщо ж використовувати mic bias = 2.5 або 2.0В то все чудово працює майже без шумів. То ж напрошується висновок, що потрібно якимось чином додатково фільтрувати живлення, що приходить від БЖ.
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення UR5FFR »

iurii писав: Сер листопада 15, 2023 9:43 pm Дякую за відповідь.

Проблема знайшлася. Шуми з'являються коли для живлення мікрофону використовується 3.3В через резистор від блоку живлення або ж коли в налаштуваннях кодеку вибирається 3.3В для виходу mic bias. Якщо ж використовувати mic bias = 2.5 або 2.0В то все чудово працює майже без шумів. То ж напрошується висновок, що потрібно якимось чином додатково фільтрувати живлення, що приходить від БЖ.

 
То може для вашого мікрофону 3,3в забагато?
iurii
Повідомлень: 61
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 time

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення iurii »

UR5FFR писав: Сер листопада 15, 2023 9:59 pmТо може для вашого мікрофону 3,3в забагато?


 
Ні, не забагато по документації BCM9765 може працювати, здається, від 1.2В до 10В. Щоб переконатися я пробував без мікрофона замкнути другу та третю ногу CON14 щоб micbias потратив на вхід кодека - шумить теж.
 
 
iurii
Повідомлень: 61
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 time

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення iurii »

Стосовно того, чому 2.5 та 2.0В шумлять менше. Знайшов ще підтвердження. В статті Output Noise Filtering for DC/DC Power Modules в розділі 3.2 "LDO Filtering" якраз описується, що для зменшення шумів від DC/DC можна використовувати LDO. В моєму випадку LDO знаходиться в кодеку для формування micbias 2.5  та 2.0В. То ж маю такий собі фільтр завад.

Хм.. тепер захотілось проекспериментувати з живлення аналогової частини DUC/DDC може й вона буде менше шуміти. Де тільки взяти 6В живлення, щоб з них зробити 5В...
 
iurii
Повідомлень: 61
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 time

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення iurii »

Таки не втримався і наважився проекспериментувати з живленням аналогової частини приймача (DDC). Для цього використав DC-DC який формував 1.2В для ПЛІС. Тепер він видає 5.3В і використовується тільки для живлення аналогової частини DDC. Для живлення ПЛІС поставив LDO. Полазивши по сайтах продавці, зупинився на AP2210N-5.0 для формування 5В і LF33CV для 3.3В. Довелося трохи порізати доріжки на платі, а для LF33CV взагалі макетну плату взяти і радіатор.
В результаті найбільш помітна зміна це те що у всьому робочому діапазоні зникли завади від монітору про які я згадував тут
without-ldo.png
Рівень шуму змінився не суттєво, як мені здається, зменшився десь на дві-три риски s-метру, але це не точно  :D
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Відповісти