Балконна антенна.

UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UR5VCP »

ТАК ТАК! Дуже рекоменую, варіантів необмежена кількість, трішки фантазії і все можна зробити.В мене вже була думка, я на 5му поверсі, так от висунути з криші два гризонтальних тримачі, і зробити щось на зразок рамки між ними та балконом ))
Але боюсь, сусіди батюшку визвуть, чи екзорциста якого ))))
UR5EIN
Повідомлень: 1
З нами з: Вів жовтня 18, 2022 8:10 pm
Позивний: UR5EIN

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UR5EIN »

UR5FFR писав: Суб жовтня 22, 2022 8:23 pm EH - це релігія на мій погляд. У багатьох випадках це умовний цвях який начебто працює у якості антени. Але усі чомусь забувають про фідер який ...
 


 
Десь 2 роки тому надивився по YouTube та начитався відповідної літератури та вирішив теж зробити таку конструкцію. Купив 1 м пластикову трубу та зробив антену на 7 МГц. Можу сказати, що все відбувалось з налаштуванням дуже добре, все як фахівці й викладають. Полоса та КСВ були досить задовільні: 100...150 кгц та менше 1,1...1.2 відповідно. Коли підключив, ТХ - ок! Довжина кабелю була узгоджена (усе по Nano VNA). Але RX - S 7...9 балів. Мене дуже непокоїло те, що народ викладає відео з реальними QSO, a у мене - підсумок нульовий... Ще раз передивився і стало зрозуміло. Всі експериментують в більшості на 14 МГц та ще з роботою з поля або з дачної хати чи якогось горища. Мій випадок - антена приблизно 1,5...2 м від стіни 11 поверх. Під домівкою - проспект з тролейбусною лінією. 73!
P.S. На мій погляд для подібних випадків реально працююча конструкція - це рамка. Зрозуміло, що з урахуванням усіх недоліків: обмеження потужності та інтервал частоти - навіть в межах діапазону можлива необхідність налаштування резонансної частоти.
 
UR5VFT
Повідомлень: 146
З нами з: Вів січня 17, 2023 4:22 pm
Позивний: UR5VFT
Has thanked: 59 times
Been thanked: 29 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UR5VFT »

 - у неділю подарував другу нову вудку 7 метрів. а сьогодні він уже працює на такій антені з балкона. застосував перем. варіометр і провід 4 жили від ітернет лінії. Та на вантаж треба одягнути м'ячик. (Не розбити від вітру скло сусідові) 73!
UT5UJX
Повідомлень: 8
З нами з: Чет квітня 06, 2023 4:40 pm
Позивний: UT5UJX
Has thanked: 4 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UT5UJX »

Хочу поділитися інформацією про "балконний" варіант рамкової антени на 80 м.

Приведу текст публікації.

Антена 80 м діапазону на балконі

Цей проект був розроблений SM0VPO в результаті експериментів з метою виходу в ефір на діапазоні 80 метрів, використовуючи балкон з тими обмеженнями, які він накладає на КВ антени. Рамкова антена на 80 метрів.

Harry SM0VPO: «На сьогоднішній день я вже переробив безліч таких антен і щоразу, з незмінним однаковим успіхом. 
Рамкова антена, конструкцію якої я пропоную, може бути не найефективніша, натомість дає можливість виходу в ефір на діапазоні 80 метрів і ідеально підходить для встановлення в човнах та для виїздів на природу. 
КСВ у антени становить майже 1:1 у діапазоні частот 3,5-3,8 МГц. 
Антена може бути побудована на діапазон 160 метрів, але ефективність її роботи може постраждати.
frameant.gif
Вище показана конструкція антени, що є рамкою з п'яти витків жили від п'ятиамперного силового кабелю. Жила повинна складатися з декількох дротів. У антену входить понад 20 метрів дроту, тому я розпатрав 7 метрів трифазного кабелю і дроту спаяв в єдине ціле. Конструкція антени вийшла досить простою, судячи з малюнка. Відмітьте собі, що усі довжини дротів приблизні.

Що стосується двох розпірок антени, так я застосував як бамбукову, так і покриту пластиком бляшану трубу, того типу, що продають в магазинах садового інвентаря. 
Обоє працюють досить добре, незважаючи на різницю матеріалів. 
Якщо Ви використовуватимете металеві розпірки, то вставте в отвори які-небудь ізолятори, перш ніж пропускати в них дроти. 
Я використав пластикові "соломки", через які п'ють в "Макдональдсах". 
Це запобіжить тому, що "вгризається" металу в ізоляцію дротів і, також, поліпшить загальну ізоляцію.

При вказаних на малюнку розмірах, кожен виток буде відокремлений від іншого відстанню в 4 см Конструктивна ємність антени між витками настроїть антену, приблизно, на частоту 4,15 Мгц, трохи вище за діапазон 80 метрів. 
Підстроєчним УКВ конденсатором - Jackson 804 / 805 (з повітряним діелектриком і хорошим проміжком) з максимальною ємністю 25 пФ, антена налаштовується на діапазон частот 3,45 - 3,90 Мгц. 
Проміжок між пластинами конденсатора повинен складати декілька міліметрів. 
Добротність антени дуже висока, тому, навіть при невеликій вихідній потужності передавача, напруга на конденсаторі може досягати значної величини. (Чим більше величини місткості цього КПЄ, тим менше треба мотати дроти, тим ширше буде смуга пропускання, тим менше ефективності).

160 метрів

Конденсатор постійної ємості в 410 пФ, підключений паралельно підстроєчному, зрушить частоту налаштування антени на 1,9 Мгц. 
Це має бути конденсатор високовольтного (і високочастотного - UA9LAQ) типу. 
Антена дозволить Вам вийти в ефір на 160-метровому діапазоні, але її ефективність буде дуже низька, хоча для місцевих зв'язків цього цілком достатньо.

Якщо антена після виготовлення (без конденсатора) не налагоджена в районі частоти 4,15 Мгц або,  конденсатор змінної ємності не дозволяє настроїти антену в центрі діапазону, слід провести корекцію налаштування антени.

Якщо частота трохи нижча норми, то слід зменшити міжвиткову ємність антени. 
Вставте шматок пластика між витками з одного боку, при цьому витки чергуватимуться: один пройде з внутрішньої сторони рамки, інший із зовнішньою і т. д. 

Таку операцію слід виконати і з інших сторін антени, якщо потрібно більший підйом резонансної частоти антени. 

Якщо потрібно ще більший підйом, то вставте другу трубку, за образом і подобою першою, і розведіть їх для отримання більшого підйому частоти налаштування антени.

Якщо частота налаштування антени занадто висока, і треба її опустити, то треба додати ємність конденсатора. 

Приєднайте додатковий високовольтний конденсатор паралельно наявному. 
Ідеально підійде в якості такого конденсатора шматок коаксіального кабелю. 
Відрізуючи шматочки кабелю, піднімають частоту налаштування антени до потрібної. 
Не кваптеся робити самопальні конденсатори із скручених дротів, їх проб'є навіть при потужності передавача в декілька ватів. А це означатиме, що Ви внесли в антену додаткові втрати".

Грайтеся, - HARRY, Upplands Vasby, Sweden
Harry Lythall (SM0VPO) http://sm0vpo.altervista.org/antennas/frameant.htm

MOD Поправив лінк на сайт автора та добавив малюнок антени
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
oldPsyho
Повідомлень: 286
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення oldPsyho »

Закину ще кілька антен, які можна назвати балконими.

Antennas for 40m and 80m
 
oldPsyho
Повідомлень: 286
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення oldPsyho »

......
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VFT
Повідомлень: 146
З нами з: Вів січня 17, 2023 4:22 pm
Позивний: UR5VFT
Has thanked: 59 times
Been thanked: 29 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UR5VFT »

 - ще пару..
 
UR5VFT
Повідомлень: 146
З нами з: Вів січня 17, 2023 4:22 pm
Позивний: UR5VFT
Has thanked: 59 times
Been thanked: 29 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UR5VFT »

на 20 м
UR5VFT
Повідомлень: 146
З нами з: Вів січня 17, 2023 4:22 pm
Позивний: UR5VFT
Has thanked: 59 times
Been thanked: 29 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UR5VFT »

 - ще приклад застосування вудки на балконі. бачив такий варіант у місті на 27 мгц
 
Відповісти