Шанувальники лампових конструкцій.

UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Шанувальники лампових конструкцій.

Повідомлення UR5FFR »

oldPsyho писав: Нед листопада 13, 2022 6:19 pm Перша схема це конструкція RU6BK. Описана на cqham і в якомусь номері Радіолюбітеля. Цікава конструкція, але є у неї проблеми. Про другу нічого не скажу...

 
По першій схемі є зауваження стосовно КФ - він дуже низького порядку, тому придушення бокової смуги буде таке собі. Кількість кварців критична тому що по схемі це QER-фільтр (по два кварци паралельно на входах). А QER-фільтр має більш пологі скати ніж Чебишев. І друге - у QER-фільтру усі ємності повинні буду однаковими, а тут - різні. Я би пропонував ставити у фільтр 9-10 кварців
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Шанувальники лампових конструкцій.

Повідомлення oldPsyho »

Не тільки. Там УВЧ має занадто великий кус. Та й узгодження КФ теж не саме найкраще... А ще ті хто збирав цю конструкцію, відмічали що не вистачає чутливості на ВЧ діапазонах (20М)...
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Шанувальники лампових конструкцій.

Повідомлення UR5FFR »

А ви не дивилися на конструкції US5MSQ? Наскільки пам'ятаю у нього є конструкція лампового приймача з дуже позитивними відгуками.
Ото може б узяти її за основу й зробити трансівер? :)
Ще начебто у 4L1G(?) були якісь "малолампові" конструкції.
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Шанувальники лампових конструкцій.

Повідомлення oldPsyho »

У нього є і трансивер. На трьох 6Ф12П. Багато тих хто його виготовляв, кажуть що досить непоганий, але на мою думку, він трохи складний (в настройці) для новачка.
Юрий
Повідомлень: 28
З нами з: Нед листопада 13, 2022 6:03 pm

Re: Шанувальники лампових конструкцій.

Повідомлення Юрий »

 Друга схема один в один схема Чуканова тільки на один діапазон. 

 
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Шанувальники лампових конструкцій.

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Нед листопада 13, 2022 8:25 pm А ви не дивилися на конструкції US5MSQ? Наскільки пам'ятаю у нього є конструкція лампового приймача з дуже позитивними відгуками.
Ото може б узяти її за основу й зробити трансівер? :)
Ще начебто у 4L1G(?) були якісь "малолампові" конструкції.

 
Конструкцію на 6И1П не ганив тільки лінивий. Відгуків щодо неї немає, та й готової контрукції я не бачив.Зображення
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Шанувальники лампових конструкцій.

Повідомлення oldPsyho »

Юрий писав: Нед листопада 13, 2022 6:14 pm 7419_1241240741.gif_163.gif
 ^768F724F90008268DF847CAA43852090EF076E359A5D48E559^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
 Ось е ще такi схеми.
 

 
Ось мені цікаво, як у трансівері RU6BK реалізувати багатодіапазонність? Це доведеться використовувати ПГК з мінімум 6-ма галетами, і робити його на кшталт перемикача в UW3DI. Може, є інші варіанти? Бо шашлик робити геть не хочеться.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Шанувальники лампових конструкцій.

Повідомлення UR5FFR »

oldPsyho писав: Пон листопада 14, 2022 8:57 amОсь мені цікаво, як у трансівері RU6BK реалізувати багатодіапазонність? Це доведеться використовувати ПГК з мінімум 6-ма галетами, і робити його на кшталт перемикача в UW3DI. Може, є інші варіанти? Бо шашлик робити геть не хочеться.
Щось я подивився на декілька схем та засмутився. Всюди активні змішувачі з великим підсиленням, дехто ще перед ними ставить невідключний ПВЧ. Як результат динамічний діапазон буде такий собі, на рівні SA612. Якось це усе побутовими радіоприймачами 4го класу тхне :roll:

З трансіверізацією теж купа проблем, бо вона суттєво ускладнює схему та може призводити до самозбудження. Я розумію бажання використовувати ЕМФ чи КФ на прийом та передачу, але на мій погляд це було актуально 50 років тому, коли ЕМФ було важко купити, а щоб зробити КФ то треба було мати вимірювальну апаратуру.

Зараз це все неактуально - ЕМФ можна купити однакових скільки треба. Зробити декілька КФ з однаковими параметрами може любий аматор - NWT є майже у кожного, кварци дешеві та доступні. Тому чому б не поміркувати на тему роздільних трактів RX/TX зі спільними гетеродинами або синтезатором?

У результаті буде схема у якій можна зібрати тільки приймач, а можна й повністю трансівер.
Звісно ламп буде більше, але це виправдовується відсутністю самозбудження та простотою налаштування.
Що скажете?
 
 
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Шанувальники лампових конструкцій.

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Пон листопада 14, 2022 12:16 pm
oldPsyho писав: Пон листопада 14, 2022 8:57 amОсь мені цікаво, як у трансівері RU6BK реалізувати багатодіапазонність? Це доведеться використовувати ПГК з мінімум 6-ма галетами, і робити його на кшталт перемикача в UW3DI. Може, є інші варіанти? Бо шашлик робити геть не хочеться.
Щось я подивився на декілька схем та засмутився. Всюди активні змішувачі з великим підсиленням, дехто ще перед ними ставить невідключний ПВЧ. Як результат динамічний діапазон буде такий собі, на рівні SA612. Якось це усе побутовими радіоприймачами 4го класу тхне :roll:

З трансіверізацією теж купа проблем, бо вона суттєво ускладнює схему та може призводити до самозбудження. Я розумію бажання використовувати ЕМФ чи КФ на прийом та передачу, але на мій погляд це було актуально 50 років тому, коли ЕМФ було важко купити, а щоб зробити КФ то треба було мати вимірювальну апаратуру.

Зараз це все неактуально - ЕМФ можна купити однакових скільки треба. Зробити декілька КФ з однаковими параметрами може любий аматор - NWT є майже у кожного, кварци дешеві та доступні. Тому чому б не поміркувати на тему роздільних трактів RX/TX зі спільними гетеродинами або синтезатором?

У результаті буде схема у якій можна зібрати тільки приймач, а можна й повністю трансівер.
Звісно ламп буде більше, але це виправдовується відсутністю самозбудження та простотою налаштування.
Що скажете?
 
 

 
Воно то так, які тут переваги? крім відсутності збуду? комутація не стане простішою. На рахунок емф воно щось так, але придбати потрібні кварці сьогодні не так просто.
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Шанувальники лампових конструкцій.

Повідомлення UR5FFR »

oldPsyho писав: Пон листопада 14, 2022 3:07 pm 
Воно то так, які тут переваги? крім відсутності збуду? комутація не стане простішою. На рахунок емф воно щось так, але придбати потрібні кварці сьогодні не так просто.

 
Є такий принцип - "розділяй і володарюй" :) Комутація на мій погляд буде простіша. Крім того тут такий нюанс - з допомогою реле можна надійно комутувати відносно низькоомні кола. У ламповій схемотехніці за звичай кола високоомні. І тут ємність розімкнених контактів реле вже починає суттєво впливати та знижує розв'язку. Як результат - можливість самозбуду.
Особливо коли частота ПЧ не 500кГц, а 9МГц.
 
Відповісти