Трансивер для кубсата.

Відповісти
UR5FSK
Повідомлень: 4
З нами з: Нед жовтня 09, 2022 4:36 pm
Позивний: UR5FSK

Трансивер для кубсата.

Повідомлення UR5FSK »

День добрий! Підкажіть будь ласка, як можна реалізувати канал зв'язку та телеметрії з пристроєм, в якому буде встановлено разбері або ардуіно, у діапазоні 2м чи 70 см? Я знайшов в інтернеті збірку трансивер sa818. Як її прив'язати до I2c, щоб підключити до Ардуино чи разбері. Можливо є інші варіанти? Відповідно треба якось все це приймати і передавати на "землі". За техзавданням потужність має бути до1-2 ватт. Дякую!!!
UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер для кубсата.

Повідомлення UR5FFR »

Їй не треба I2C. Для початку качаємо мануал. Цей модем підключається через COM-порт та програмується за допомогою AT-команд.
Конкретно з цим модемом я не працював. Колись юзав HC-12 на SI4463. Він працює у діапазоні 433МГц та дуже простий у використанні. Програмується за допомогою AT-команд. Дозволяє працювати "з коробки" без налаштування. Тобто усе що треба - правильно підключити його до COM-порту
hc12_1.png
Мануал по командам легко гуглиться
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FSK
Повідомлень: 4
З нами з: Нед жовтня 09, 2022 4:36 pm
Позивний: UR5FSK

Re: Трансивер для кубсата.

Повідомлення UR5FSK »

Я читав про модулі HC 11, HC 12, але я так зрозумів що зв’язок буде тільки між однаковими модулями. Чи можна буде керувати через нього і отримувати інФормацію за допомогою звичайного або ddt трансиверa підключеного до комп’ютера. Як вирішити питання з підсиленням потужності?
Дякую!
UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер для кубсата.

Повідомлення UR5FFR »

У разі використовування HC-12 зв'язок може бути між двома однаковими модулями. Я гадаю що теж саме буде й з sa818.
Якщо вам потрібно забезпечити приймання та декодування даних на комп'ютері з допомогою чогось типа SDR/DDC вам треба розібратися яку модуляцію використовує ваш модем (зазвичай FSK) та написати чи знайти готовий декодер.
З доступних модулів ще є SI4432 яка працює в дуже широкому діапазоні частот 240–930 МГц.
Є також інший шлях - зробити модем власноруч наприклад узявши XR2211 та зібравши простий радіотракт, але це більш складніше і потребує певного досвіду.
 
 
 
UR5FSK
Повідомлень: 4
З нами з: Нед жовтня 09, 2022 4:36 pm
Позивний: UR5FSK

Re: Трансивер для кубсата.

Повідомлення UR5FSK »

Всім привіт. Придбав два модулі SI4432. Нажаль поки що вдалося запустити скетч з готового прикладу, який передає “Hello world”, на більше поки що не вистачає знань))).  Проглядаючи публікації на данну тему, прийшов до висновку, що можливо не має потреби у використанні звичайного трансивера в наземній станції. Просто не зрозуміло як при необхідності буде проходити зв’язок з супутником з інших наземних станцій і можливо в інших країнах.  Наступне питання стосовно налагодження антени. Відстань між вібраторами становить від 60 до 90мм. КСВ виходить так собі. І взагалі, якщо робити антену х круговою поляризацією, як зменшити розміри согласуючого та фазового трансформатора з коаксіально кабеля? Дякую.
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FSK
Повідомлень: 4
З нами з: Нед жовтня 09, 2022 4:36 pm
Позивний: UR5FSK

Re: Трансивер для кубсата.

Повідомлення UR5FSK »

Варіант антени з круговою полярізаціею.
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Відповісти