Синтезатор UR3ILF

Weezerspoon
Повідомлень: 35
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Ну приблизно з ПЧ я зрозумів,дякую.Доречі ці "бавовнятка" як я помітив ще залежать від положення самого синтезатора відносно плати приймача і підключення земель (десь петлі земляні дають про себе знати).АЧХ фільтра якось без nano vna можливо глянути?В наявності є осцилограф. А в цьому приймачі я мабуть залишу BFO окремою платою на кварці та й все.
 

P.S.
https://ut3mk.at.ua/forum/9-140-1
Ось тут на форумі є згадки про подібний ефект. От якщо бінарники компільовані з ардуіни то скоріш за все що це софтова проблема і виною всьому криві бібліотеки на сішку.
 
 
UT8AS
Повідомлень: 28
З нами з: Сер вересня 14, 2022 5:37 am
Позивний: UT8AS
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення UT8AS »

Weezerspoon писав: Вів квітня 02, 2024 3:59 am ...АЧХ фільтра якось без nano vna можливо глянути?..



 
...взагалі-то будь-яку АЧХ без генератора важко відрегулювати, але, якщо знайти на потрібному бенді, десь всередині, якийсь цифровий сигнал - можна, по максимуму рівня цього сигналу в навушниках. Частоти цифрових смуг можна знайти в і-неті...але АЧХ буде "приблизно"...головне, "дзеркалка" буде задавлена...
Weezerspoon
Повідомлень: 35
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Ну nano vna вже замовив,а от генератор лабораторний тре скрафтити якийсь, в закромах десь лежить AD9850.На разі всім дякую,73.
Андрій_UR3ILF
Повідомлень: 32
З нами з: Суб жовтня 01, 2022 3:36 pm
Звідки: Царичанка
Позивний: UR3ILF
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times
Контактна інформація:

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Андрій_UR3ILF »

Weezerspoon писав: Вів квітня 02, 2024 3:59 amНу приблизно з ПЧ я зрозумів,дякую.Доречі ці "бавовнятка" як я помітив ще залежать від положення самого синтезатора відносно плати приймача і підключення земель (десь петлі земляні дають про себе знати).
 
 А де Ви питали?
У мене цей синтезатор працює й досі як тимчасовий або як генератор. Його повторило багато користувачів. Ні хто мені не писав про таке.  Бібліотеки ардуїни та інші я не використовував ніколи. Код написаний та налагоджений дуже давно і по сутi однаковий в усіх проектах що робив. Ресет PLL там не робиться.  

Покажіть фото монтажу. У вас ймовірно пролазить по живленню або проводам.
Двi сишки ставлю тому що дотримуюся правила один вихід = максимально чистий сигнал. Але з двома виходами працює теж непогано. 

PS: Налагодив ще одну плату приймача, провiрив різні версії УВЧ. ПЧ не типова- 8465кГц. Зробив швидкість виведення на SPI екран на максимум. Стало втричі швидше. Оновлення частоти стало 7ms. Тобто 1ms на цифру, а оновлюю тільки те що змінюється. Завад немає жодних. Відразу шина SPI дисплея трохи була помiтна на деяких частотах. Проблема пластикового корпусу однак. Но я її вирiшив. У вихідні слухав тест. Усі діапазони гриміли. Дуже гарний приймач вийшов для прогулянок який самому можно зробити, а не десь купувати китайське та очiкувати чуда.  
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Weezerspoon
Повідомлень: 35
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Фото монтажу хіба вечером,на роботі. По живленню точно не пролазить пробував окремо заживляти  і синтез і приймач. Проблема клацання з'являється саме при активації другого виходу навіть якщо його не підключати до приймача.
Андрій_UR3ILF
Повідомлень: 32
З нами з: Суб жовтня 01, 2022 3:36 pm
Звідки: Царичанка
Позивний: UR3ILF
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times
Контактна інформація:

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Андрій_UR3ILF »

Добре. В мене i синтезатор и  плата RX998 лежать. Сам перевiрити можу. 
Андрій_UR3ILF
Повідомлень: 32
З нами з: Суб жовтня 01, 2022 3:36 pm
Звідки: Царичанка
Позивний: UR3ILF
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times
Контактна інформація:

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Андрій_UR3ILF »

Ось дивiться. Нема нi яких завад. 
https://drive.google.com/file/d/1BGCCX9 ... drive_link
Weezerspoon
Повідомлень: 35
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Та я вам вірю що їх нема. То в мене десь якась бабайка закралася і стукає при перестройці. BFO відключиш на сішці подасиш з окремого генератора і приймач працює відмінно. На вихідних куча контестменів було як ви вище і писали, навіть "NA5J" на 40ці ловився досить гучно на кусок провода. Але от тільки активуєш другий вихід на сішці починаються чудеса. На легкий бардак на платах не звертати увагу, це вже в процесі пошуку "бабайки" такий вигляд все набуло а до цього все було зразково. Можливо у мене такі мілкосхеми попалися(випаяні з ардуїновських модулів).Доречі ще дась на очі попадало що якщо їм виходи налаштувати на максимальний струм то вони можуть чудити.
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Андрій_UR3ILF
Повідомлень: 32
З нами з: Суб жовтня 01, 2022 3:36 pm
Звідки: Царичанка
Позивний: UR3ILF
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times
Контактна інформація:

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Андрій_UR3ILF »

Не памятаю вже но вихiдний струм там мабуть був 8мА. Краще для RX998 2мА. Зроблю пiзнiше таку прошивку.
 
Weezerspoon
Повідомлень: 35
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Доречі вихід з BFO той що на тразисторі і кварці в мене по осцилу десь 350 мВ, і з ним воно якось краще працює, ніби як чутливість\гучність більша.Таки по пч ще не все мені ясно,(без пояснювальної бригади у моєму випадку мабуть ніяк :lol:
 ) от маємо ми "горб" на АЧХ фильтру це і є його полоса пропускання а от частота BFO де має бути? Початок горбу кінець чи середина?
Відповісти