Приймач RX998.

UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення UR5FFR »

Володимир писав: П'ят березня 31, 2023 2:42 pm Налаштовував за допомогою NWT, схему даю. підстроювальні конденсатори ставив тільки на момент настройки, потім випаював, міряв його ємність і ставив в плату вже кераміку. На схемі номінали такі, які спаяно в плату, підстроювальні конденсатори без номіналу. Дроселі десь брав в інтернеті. MURATA, СМД 1210. Пробував мотати на кільцях 7х4х2.5 1000НМ - без змін.

 
Наскільки я розумію 13дб втрати це ще на етапі налаштування? Це забагато.
На 1000НМ мотати не треба. Дуже великі втрати будуть. Матеріал треба брати не більш ніж 400 одиниць. Краще 50-100, або амидон. Смугасті  дроселя аксіальні теж гарно працюють. З ними втрати не більш ніж 2-3дб. Можливо що ви придбали мурату яка досить низькочастотна та на вч має великі втрати.

 
 
Аватар користувача
Володимир
Повідомлень: 45
З нами з: Вів вересня 13, 2022 9:14 pm
Звідки: Умань
Позивний: UR5CAF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Володимир »

UR5FFR писав: Нед квітня 02, 2023 2:39 pm Наскільки я розумію 13дб втрати це ще на етапі налаштування? Це забагато.
На 1000НМ мотати не треба. Дуже великі втрати будуть. Матеріал треба брати не більш ніж 400 одиниць. Краще 50-100, або амидон. Смугасті дроселя аксіальні теж гарно працюють. З ними втрати не більш ніж 2-3дб. Можливо що ви придбали мурату яка досить низькочастотна та на вч має великі втрати.

 
 Пробував на смугастиках, також втрати великі. Так, мотав на Мураті, побачив парочку таких дроселів в контурах ПЧ в брелку до якоїсь дистанційки на 430Мгц. По даташиту до мікросхеми, що стояла там, 450кГц. Я ї примінив цю пару в ДПФ. Інші замовив в інеті. Добре, буду пробувати інші варіанти.
UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення UR5FFR »

Володимир писав: Нед квітня 02, 2023 3:38 pm Пробував на смугастиках, також втрати великі. Так, мотав на Мураті, побачив парочку таких дроселів в контурах ПЧ в брелку до якоїсь дистанційки на 430Мгц. По даташиту до мікросхеми, що стояла там, 450кГц. Я ї примінив цю пару в ДПФ. Інші замовив в інеті. Добре, буду пробувати інші варіанти.


 
Ні це щось зовсім не те. Може на макетці накидати той ж самий ДПФ на один діапазон без діодів. Тобто лише смуговий фільтр. Далі налаштувати його трімерами та виміряти згасання. Танцювати з бубном доки не отримаєте 3дб або менше. Якщо з ним усе гаразд - то треба дивитися обв'язку.
PS полярність діодів не переплутали часом? :)
 
Аватар користувача
Володимир
Повідомлень: 45
З нами з: Вів вересня 13, 2022 9:14 pm
Звідки: Умань
Позивний: UR5CAF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Володимир »

UR5FFR писав: Нед квітня 02, 2023 4:06 pm Може на макетці накидати той ж самий ДПФ на один діапазон без діодів. Тобто лише смуговий фільтр. Далі налаштувати його трімерами та виміряти згасання.

 
Буду так пробувати.
UR5FFR писав: Нед квітня 02, 2023 4:06 pm полярність діодів не переплутали часом?

 
Не перепутав. Катодами до контурів дивляться. На корпусі два виступи-крапочки, до катода зсунуті ближче.
Аватар користувача
Володимир
Повідомлень: 45
З нами з: Вів вересня 13, 2022 9:14 pm
Звідки: Умань
Позивний: UR5CAF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Володимир »

Зробив на макетній платі, без обв"язки. АЧХ нормальна, згасання 2.2дБ в полосі. Буду перевіряти обв"язку.
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Аватар користувача
Володимир
Повідомлень: 45
З нами з: Вів вересня 13, 2022 9:14 pm
Звідки: Умань
Позивний: UR5CAF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Володимир »

Зробив на макетці з обв"язкою, з діодами. Все повторив як на платі. Добавилось незначне згасання, біля 1дБ. Не можу зрозуміти, що не так на платі... Причому на всіх діапазонах. АЧХ розповзлась, бо поламав конденсатор між контурами на масу, замінив, поставив трохи меньший.
 
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення UR5FFR »

Вхідний опір змішувача приблизно 50ом, тому його потрібно відключати від ДПФ під час вимірювання.
Може там усе гаразд, а проблема у тому як проводиться вимірювання?
Аватар користувача
Володимир
Повідомлень: 45
З нами з: Вів вересня 13, 2022 9:14 pm
Звідки: Умань
Позивний: UR5CAF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Володимир »

Можливо. Я не пам"ятаю, чи відключав, коли налаштовував. Пізніше перевірю. Дякую за підказку.
Аватар користувача
Володимир
Повідомлень: 45
З нами з: Вів вересня 13, 2022 9:14 pm
Звідки: Умань
Позивний: UR5CAF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Володимир »

Так і вийшло, як думав. Відпаяв конденсатори на вході/виході ДПФ, підключив NWT і все стало на місце. Трохи підрихтував АЧХ, бо попливли вбік але згасання виглядає краще. Залишу поки так. Дякую Андрію за підказку.
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Freddy
Повідомлень: 23
З нами з: П'ят лютого 10, 2023 5:00 pm

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Freddy »

дайте посилання на опис цього приймача бо щось знайти не можу ...
Відповісти