6П31С в підсилювач потужності

UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: 6П31С в підсилювач потужності

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Сер серпня 16, 2023 8:15 am Не знаю, але ви ж вдвох щось придумаєте. Та ніхто не заборонить включити лампи впаралель ))

 
В неї й так прохідна ємність завелика. В паралель буде удвічі більша
PS я тут міркував та придумав антигравітаційну тачку. така штука чорного кольору. з кнопкою. натискаєш - вона злітає в повітря та левітує. буде час - намалюю схематично як вона виглядає. шо там у нутрі - сам второпаєш. схема думаю не дуже складна тож можна не малювати і відразу за паяльник :)
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: 6П31С в підсилювач потужності

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: Сер серпня 16, 2023 8:34 am
UR5VCP писав: Сер серпня 16, 2023 8:15 am Не знаю, але ви ж вдвох щось придумаєте. Та ніхто не заборонить включити лампи впаралель ))


 
В неї й так прохідна ємність завелика. В паралель буде удвічі більша
PS я тут міркував та придумав антигравітаційну тачку. така штука чорного кольору. з кнопкою. натискаєш - вона злітає в повітря та левітує. буде час - намалюю схематично як вона виглядає. шо там у нутрі - сам второпаєш. схема думаю не дуже складна тож можна не малювати і відразу за паяльник :)

 
Це вже було.
власне топік я створив для того, аби хтось поділився робочими варіантами....
Пенсіонер
Повідомлень: 127
З нами з: Пон липня 10, 2023 6:39 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times

Re: 6П31С в підсилювач потужності

Повідомлення Пенсіонер »

Особисто я не бачу щось інше крім варіанта каскаду в UA1FA-2 (лампа + драйвер на КТ606), тому що він дозволяє уникнути використання коливальних контурів між драйвером і вихідним каскадом із збереження задовільної широкої смуги робочих частот.
Всі інші, відомі мені рішення, використовують ці контури, чим збільшують складність і незручність конструкції (хоча це дуже суб`єктивно).
UA1FA застосував безконтурний драйвер в ДЛ-79 з лампою ГУ-19 (+ КТ606). Щось подібне зробив UT1MA також на ГУ-19 (+ КТ914).
В обох випадках драйвер працює в режимі А.
Застосування такого рішення відносно інших ламп я не бачив.
Чи можливо зробити так з 6П31С з позитивним результатом - я не знаю. Формально ніщо не заважає, але як буде реально працювати, то ?
Мінусом бачу необхідність відносно потужного джерела від`ємної напруги немалої величини (десь до -50 В).
В UA1FA-2 цей міну відсутній.
​​​​​​​Спільне 6П31С з ГУ-19 - вони променеві тетроди.
Тому все залежить від Вашого бачення конструкції, можливостей і феншую  :D.
Поки що це єдиний варіант. Але не факт, що він взагалі єдиний.
 
 
 
 
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: 6П31С в підсилювач потужності

Повідомлення UR5FFR »

Пенсіонер писав: Сер серпня 16, 2023 10:41 am Поки що це єдиний варіант. Але не факт, що він взагалі єдиний.


 
6П31С струменева лампа - струм аноду у імпульсі 600мА при середньому 200мА. Можна спробувати зробити широкосмуговий підсилювач без П-контуру на виході. За основу узяти конструкцію на двох 6П45С у двотакті - десь у журналі Радіо у 80х була схема
Ось розрахунок для пушпула. Остаточна напруга узята 50в - це так, зі "стелі". Живлення 200в, на виході трансформатор на біноклі 1:4. Бачимо що імпульс струма не перевищує 800мА при середньому струмі 200мА.
6п31с push-pull.jpg
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Пенсіонер
Повідомлень: 127
З нами з: Пон липня 10, 2023 6:39 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times

Re: 6П31С в підсилювач потужності

Повідомлення Пенсіонер »

Я зрозумів, що Ви запропонували заміну лампи вихідного каскаду.
Це добре, але для мене більш цікаве знайти інше рішення по драйверу без коливальних контурів, які потрібно перемикати.
Хоча б окремо на НЧ або ВЧ пасма. Якщо це можливо реалізувати.
Може це буде каскад з фільтром (двома на всі пасма).
А вихідну лампу обирати окремо, навіть 6П31С.
Оскільки моїх знань для цього недостатньо, тому "нахабно" ;)  сподіваюся на Вашу креативність, наявність якої Ви чудово підтверджуєте.
 
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: 6П31С в підсилювач потужності

Повідомлення UR5FFR »

Пенсіонер писав: Сер серпня 16, 2023 4:57 pm Я зрозумів, що Ви запропонували заміну лампи вихідного каскаду.
Це добре, але для мене більш цікаве знайти інше рішення по драйверу без коливальних контурів, які потрібно перемикати.
Хоча б окремо на НЧ або ВЧ пасма. Якщо це можливо реалізувати.
Може це буде каскад з фільтром (двома на всі пасма).
А вихідну лампу обирати окремо, навіть 6П31С.
Оскільки моїх знань для цього недостатньо, тому "нахабно" ;)  сподіваюся на Вашу креативність, наявність якої Ви чудово підтверджуєте.


 
Та це ж не мій прожект. В мене й 6П31С немає :)
Так що усі заявки на креативність - це до ТС :)
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: 6П31С в підсилювач потужності

Повідомлення UR5VCP »

Ну, транзистор я креативити в лампу не буду, зроблю класичний пконтур та й все. Стосовно двотактного, та п-контура, а хто заважає подати в класичний пконтур протифазний сигнал? Тобто з одного анода на точку конденсатор  та контур, а з другого на точку де два конденсатори? (ну де по класиці в нас земля), а з виходу - подати на транс, 1:1, після пконтура в нас же 50 ом )
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: 6П31С в підсилювач потужності

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: П'ят серпня 18, 2023 8:04 amСтосовно двотактного, та п-контура, а хто заважає подати в класичний пконтур протифазний сигнал? Тобто з одного анода на точку конденсатор  та контур, а з другого на точку де два конденсатори? (ну де по класиці в нас земля), а з виходу - подати на транс, 1:1, після пконтура в нас же 50 ом )

 
Та ніхто не заважає. От тільки працювати таке рішення не буде :)
Невже ти думаєш що якби було усе так просто то чому ж тоді усі роблять однотактні підсилювачі на лампах? Та мають гембель з придушенням другої гармоніки, якої, до речі, у двотактному каскаді на виході нема геть зовсім?
Якщо робити пушпулл з високоомним виходом то треба ставити два П-контура, по одному на плече, синхронно їх перестроювати, а на виході ставити балун. І ще треба буде лампи відібрати, бо інакше сенса у тому пушпулі не буде ніякого
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: 6П31С в підсилювач потужності

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: П'ят серпня 18, 2023 8:27 am
 
Якщо робити пушпулл з високоомним виходом то треба ставити два П-контура, по одному на плече, синхронно їх перестроювати, а на виході ставити балун. І ще треба буде лампи відібрати, бо інакше сенса у тому пушпулі не буде ніякого
 

 
ну це не до мене  :lol:
 
Пенсіонер
Повідомлень: 127
З нами з: Пон липня 10, 2023 6:39 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times

Re: 6П31С в підсилювач потужності

Повідомлення Пенсіонер »

To UR5FFR:
Можливо Вашу ідею доопрацювати до варіанту драйвера на навантаження 200 Ом для вихідного каскаду на 6П31С UA1FA-2 саме застосовуючи високовольтні транзистори?
Нехай це буде двохтактний каскад (2-гу гармоніку задавлювати), навіть на частину пасм.
Фактично це буде аналог драйвера в оригіналі, але на сучасній елементній базі.
Живлення від випрямляча для анодних ланцюгів каскадів трансівера.
Я розумію Вашу позицію, тому покладаюсь на майбутнє.
Тим паче в ламповому TRX без комутації гетеродинів та ж сама проблема.
Я маю на увазі, що вихідний каскад може бути ламповим.
Все одно постає проблема його збудження сигналом після діодного змішувача.
Звісно, вибір активного елементу за Вами.
Цікавлять Ваші ідеї з цього приводу (у відповідній темі).
 
 
Відповісти