Бібліотека

Пенсіонер
Повідомлень: 127
З нами з: Пон липня 10, 2023 6:39 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times

Бібліотека

Повідомлення Пенсіонер »

Пропоную створити своєрідну бібліотеку, яка буде містити літературу (книги, журнали, технічні описи тощо), що стосується нашого хобі.Часто цю ідею (через відсутність керування) перетворюють на звалище.Вочевидь, необхідно здійснити систематизацію. Можливо, на початковому етапі не треба дуже деталізувати, а тимчасово розділити на умовні три розділи: ВЧ техніка (передавачі, приймачі, антени, вимірювальні пристрої тощо), НЧ техніка (підсилювачі, мікшери, акустичні пристрої тощо), джерела живлення (все що цього стосується). Кількість і назви розділів не остаточні, а в якості прикладу. Далі покаже час які дії робити з тим, що виходить.Не маю на меті створення бібліотеки певного рівня – тільки для початківців або тільки для профі. Для людей з різним ступенем «підготовки» повинна бути відповідна література. Також не треба жорстко поділяти на «ретро» і «сучасність». Головне -це тема.Дуже багато літератури можливо знайти власними силами на спеціалізованих сайтах в інтернеті. Але дуже багато літератури, яку не знайдеш на цих сайтах, викладається на різних форумах. Дехто копіює і має в своєму комп`ютері.Гадаю, доцільно дозволити запити тільки на конкретні видання (а не типу «мені все про трансивери, підсилювачі чи антени») або, хоча б, певного автора (якщо назву не пам`ятають). В разі надання позитивної відповіді, запит видаляти, залишивши повідомлення із посиланням чи вкладенням.Особисто в мене не бездонний колодязь видань, але сподіваюся, що маю трішки цікавого, яке є не у всіх.Фактично, у розпорошеному вигляді, бібліотека частково вже існує в темах форуму. Переносити до бібліотеки сенс скоріше відсутній, але тоді не треба не дозволяти дублювання.Підсумовуючи, прошу поділитися вашими думками з цього приводу та визначитися як розпочати – із «загальної читацької зали», чи одразу створити «початкові» розділи. Чи не розпочинати, а буди в режимі «дивись відповідну тему форуму».Адміністрація має повну владу стосовно контролю контенту і, в разі необхідності, на редагування на власний розсуд. Мається на увазі, крім іншого, чи має місце дублювання певних джерел (хоча джерела певної території мабуть треба зачистити, доки є доступ) та чи є необхідність видалення.Після завершення обговорювання пропоную цю тему видалити і перейти до наповнення контенту. Можливо, нехай проіснує певний час паралельно.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Бібліотека

Повідомлення UR5VCP »

Ну так а чому ні, наповнюйте літературою. Мені власне без різниці як буде рубрикатор зроблено, головне щоби було що знайти )
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Бібліотека

Повідомлення UR5FFR »

Я вважаю що викладати книги без короткого опису немає сенсу. Невелика анотація на кілька речень де коротко про те чому саме ця книга варта уваги. Бо книг багато, а часу обмаль :) Тобто я за те щоб брати не кількістю, а якістю. Окремо треба додавати якійсь рівень складності. Наприклад
0 - beginers / для початківців
1 - medium / підготовлений читач
2 - advanced / спеціалізоване видання для професіоналів
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Бібліотека

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: П'ят липня 28, 2023 1:07 pm Я вважаю що викладати книги без короткого опису немає сенсу. Невелика анотація на кілька речень де коротко про те чому саме ця книга варта уваги. Бо книг багато, а часу обмаль :) Тобто я за те щоб брати не кількістю, а якістю. Окремо треба додавати якійсь рівень складності. Наприклад
0 - beginers / для початківців
1 - medium / підготовлений читач
2 - advanced / спеціалізоване видання для професіоналів

 
Згоден.

P.S. Книжки по програмуванню (деякі), я думаю теж треба закинути...
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Бібліотека

Повідомлення UR5FFR »

oldPsyho писав: П'ят липня 28, 2023 7:05 pm P.S. Книжки по програмуванню (деякі), я думаю теж треба закинути...
Навіщо? Це вже офтоп
 
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Бібліотека

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Суб липня 29, 2023 5:47 pm
oldPsyho писав: П'ят липня 28, 2023 7:05 pm P.S. Книжки по програмуванню (деякі), я думаю теж треба закинути...

 
Навіщо? Це вже офтоп
 

 
З чого б то?
чи програмування мікроконтролерів вже не модно?
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Бібліотека

Повідомлення UR5FFR »

oldPsyho писав: Суб липня 29, 2023 8:30 pm З чого б то?
чи програмування мікроконтролерів вже не модно?
Ага, і купа літератури як поблимати лампочками в ардуїні, прочитавши яку читач нічому іншому ніж блимати лампочками не навчиться :) На мій погляд загальні питання програмування - для цього є інші ресурси. А ось специфічні питання, наприклад DSP - то може буде й цікаво
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Бібліотека

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Нед липня 30, 2023 5:41 pm
oldPsyho писав: Суб липня 29, 2023 8:30 pm З чого б то?
чи програмування мікроконтролерів вже не модно?

 
Ага, і купа літератури як поблимати лампочками в ардуїні, прочитавши яку читач нічому іншому ніж блимати лампочками не навчиться :) На мій погляд загальні питання програмування - для цього є інші ресурси. А ось специфічні питання, наприклад DSP - то може буде й цікаво

 
То й що? та купа літератури нехай собі там і лежить. Вибрали кілька більш-меньш толкових і на поличку.
хмм... DSP кажете? А що то є? Мікросхема? FIR фільтр програмний? там без основ програмування нема сенсу й влізати.
Так що я за те, щоб від меньшого до більшого, кілька по основам, а все інше - чисто специфічна література. Щоб потім її не шукати де попало.
 
Пенсіонер
Повідомлень: 127
З нами з: Пон липня 10, 2023 6:39 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times

Re: Бібліотека

Повідомлення Пенсіонер »

https://drive.google.com/drive/folders/ ... UAQm-i5bqN

Збірник статей про антени: конструкції КХ і УКХ антен, комутатори, вимірювачі все інше з ними пов`язане.
Коментувати кожен том важко. В кожному багато матеріалу практично по всім аспектам антенної справи.
Значною мірою для підготовлених аматорів, але є і речі зрозумілі для початківців.
Пенсіонер
Повідомлень: 127
З нами з: Пон липня 10, 2023 6:39 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times

Re: Бібліотека

Повідомлення Пенсіонер »

https://drive.google.com/drive/folders/ ... vJdeCOMGTM

ARRL QRP classics 1990
Описи приймально-передавальної апаратури, антен, узгоджувальних пристроїв, вимірювальних приладів, джерел живлення, вузли пристроїв. Нескладно для початківця, тим більше для підготовленого. 

The ARRL Antenna book 21-Edition 2007
Техніка безпеки, теорія антен,  ефект землі, моделювання антен, рамкові антени, НЧ антени, багатопасмові антени, широкосмугове узгодження антен, логоперіодичні антени, КХ Ягі, квадрати, довгий дріт і антени для подорожі, пеленгаторні, портативні, для автомобілів і суден. Для всіх. 

The ARRL Guide to antenna tuners 2010
Все, що пов`язане з використанням, конструюванням тюнерів, опис різних типів (балансні – небалансні), лінії передачі, вирішення проблем завад. Для всіх. 

More Wire Antenna classics vol.2
Про антени з дроту: диполі, диполі із живленням не в центрі, багатопасмові, рамкові, колінеарні, направлені, з вертикальною поляризацією, приймальні. Для всіх.

Emergency communication Handbook 2005
Організація аварійного зв`язку у випадках катастроф і стихійних лих. Дуже детально. Для всіх. 

Small antennas for small spaces 2015
Експериментальні конструкції реальних антен, зовнішні, внутрішні, КХ-УКХ, диполі, вертикали, рамки, різні варіанти дротяних. Для всіх.
 
 
 
Відповісти