Трансивер на надмініатюрних лампах

UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

ну нувісторів у мене лише 2, так шо на тріодах буде!

Тоді один нувістор на ГПД піде. А опору можна і на пентоді ))
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

Стосовно ГПД. Оскільки мікромініатюризація то наше все, чи варто спробувати ось такі 4 конденсатори
cap.jpg
 зпаяти за допомогою вуда або розе між собою, ніби то на один вал, і використати в ГПД? Чи то дурна ідея? Хочу три бенди, 80-40-20, і для 80ки ємність має бути відносно велика... (на конденсаторах маркування відсутнє, по ходу вояки боялися аби кляті піндоси не розсекретили секретну ємність)  :lol:
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

Стосовно вихідного каскаду. 
Якщо робити маленьку потужність ( до 5Ват) то для П-контура чудово буде варіометр на звичайному феритовому стержні (як в "Недрах" зроблено). А якщо 2*6П15П то буде 15 ват максимального, ферит буде робити на такій потужності?
oldPsyho
Повідомлень: 292
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 19 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення oldPsyho »

UR5VCP писав: Пон червня 12, 2023 5:39 pm Стосовно ГПД. Оскільки мікромініатюризація то наше все, чи варто спробувати ось такі 4 конденсаториcap.jpg
 зпаяти за допомогою вуда або розе між собою, ніби то на один вал, і використати в ГПД? Чи то дурна ідея? Хочу три бенди, 80-40-20, і для 80ки ємність має бути відносно велика... (на конденсаторах маркування відсутнє, по ходу вояки боялися аби кляті піндоси не розсекретили секретну ємність)  :lol:
 

 
Ставте варікапи))
UR5VCP писав: Пон червня 12, 2023 5:50 pm Стосовно вихідного каскаду.
Якщо робити маленьку потужність ( до 5Ват) то для П-контура чудово буде варіометр на звичайному феритовому стержні (як в "Недрах" зроблено). А якщо 2*6П15П то буде 15 ват максимального, ферит буде робити на такій потужності?

 
 навіщо варіометр? звичайний П-контур не влаштовує?
UR5VCP писав: Пон червня 12, 2023 4:41 pm Друзі мої, в мене свебить неможливо )))))
Словом, пока в мене будуть адшки, щоб доробити гсс, (в тяпницю вишлють я так думаю, а з понедулка будуть) То може зайнятися лампочками...
Словом я приволік пакет з резонаторами на 8, мабудь сьогодні зроблю фільтр, навіть підберу кварцики, ну і ваша думка. БФО на 8 мгц, з перемиканням вбп та нбп, тобто послідовно з резонатором індуктивність або ємність (релющкою, в мене їх є трошки), буду робити на 6Н16Б, на одній половинці, на другій можна або катодний повторювач, або що? каскад підсилювача нч? Таке, аби не вносило ніякої бяки в генератор....

Ну і в принципі яка ваша думка, робити міксер на 6С62Н на нувісторах, то буде норм? в мене два їх... Може найду ще - поставлю в гпд...
Чи варто міксер на двойному тріоді, 6Н16Б тому ж самому? Як краще?

 
 хммм, змішувач можна на 6Н16Б (мені ще їх десь знайти треба) або на 6Н23П (6Н24П). В неї якраз там невелике анодне.
Ut5lp
Повідомлень: 61
З нами з: Суб вересня 17, 2022 12:34 pm
Позивний: UT5LP
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення Ut5lp »

UR5VCP писав: Пон червня 12, 2023 5:50 pm  А якщо 2*6П15П то буде 15 ват максимального, ферит буде робити на такій потужності?


 
В "Ангарі" Працює...
 
Аватар користувача
Володимир
Повідомлень: 45
З нами з: Вів вересня 13, 2022 9:14 pm
Звідки: Умань
Позивний: UR5CAF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення Володимир »

UR5VCP писав: Пон червня 12, 2023 5:39 pm Стосовно ГПД. Оскільки мікромініатюризація то наше все, чи варто спробувати ось такі 4 конденсатори


 
 Ідея гарна, але точно спаяти навряд чи вийде. Хіба що зробити направляючі з трубки і пропаяти. Зробити такий собі шашлик з КЗЄ. Але ти таке робити не будеш. Ємність заміряти LC-метром слабо? Але його треба було доробити. ))

 
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5VCP »

oldPsyho писав: Пон червня 12, 2023 5:59 pmoldPsyho
Варикапи не аутентично!
Варік в П-контурі.
Змішувачі на двойних тріодах і будуть. Лампи я буду використовувати ТІЛЬКИ ВИКЛЮЧНО надмініатюрні. Для виходу буде 6П15П два штука )
Ut5lp писав: Пон червня 12, 2023 6:00 pm
UR5VCP писав: Пон червня 12, 2023 5:50 pm А якщо 2*6П15П то буде 15 ват максимального, ферит буде робити на такій потужності?


 
В "Ангарі" Працює...

 
 Тобто можна присобачити індуктивність і шматок феритового стержня від "Океану", оце добре!
Володимир писав: Пон червня 12, 2023 6:01 pm
UR5VCP писав: Пон червня 12, 2023 5:39 pm Стосовно ГПД. Оскільки мікромініатюризація то наше все, чи варто спробувати ось такі 4 конденсатори


 
Ідея гарна, але точно спаяти навряд чи вийде. Хіба що зробити направляючі з трубки і пропаяти. Зробити такий собі шашлик з КЗЄ. Але ти таке робити не будеш. Ємність заміряти LC-метром слабо? Але його треба було доробити. ))

 
 Думаю спаяю. Аби не відвалилося. Там напрявляючі трубочки не допоможуть. Або викидати останній листочок з ротора, там у них "дупа" абсолютно плоска, а трубочку треба одягти на щось, інакше просто точно виставити і "носиком" в "дупку" за допомогою розочки зпаяти (листочки там теж припаяні, так що тільки або розочка або вуду)  :D
 
UR5FFR
Повідомлень: 708
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Пон червня 12, 2023 6:14 pm Варикапи не аутентично!
 
ГПД це чудово. Але що буде з стабільністю? Хвате нервів ємності по ТКЄ підібрати? :)
Я би запропонував до ГПД зробити простіший ЦАПЧГ. Наприклад узяти якусь цифрову шкалу де вже є вихід ЦАПЧГ. Або зробити мінімальний варіант Huff&Puff VFO Stabilizer
UR5VCP писав: Пон червня 12, 2023 6:14 pm Лампи я буду використовувати ТІЛЬКИ ВИКЛЮЧНО надмініатюрні. Для виходу буде 6П15П два штука )
 
Це вже зовсім не по феншую! :) Ніяких 6П15П. Тільки мініатюрні лампи

PS Не бачу блок схеми з комутацією RX/TX.
PPS Ти б написав які в тебе лампи є в наявності щоб було зрозуміло де межи наших мрій :)
 
 
Ut5lp
Повідомлень: 61
З нами з: Суб вересня 17, 2022 12:34 pm
Позивний: UT5LP
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення Ut5lp »

UR5VCP писав: Пон червня 12, 2023 6:14 pm Тобто можна присобачити індуктивність і шматок феритового стержня від "Океану", оце добре!
 

 
Ні,  з океану ні...40 і 20 не потяне.Треба зі "Спорту"і інших,де є МА КХ.
 
UR5FFR
Повідомлень: 708
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер на надмініатюрних лампах

Повідомлення UR5FFR »

До речі 1П24Б розсіює на аноді до 4Вт, тобто при ккд=60% з однієї лампи можливо зняти 6Вт. Це в ідеалі. Реально я вважаю десь 2-3Вт. Дві-три у паралель та на виході маєш 5-10Вт

PS де блок-схема? :)
 
Відповісти