Мікрокомп'ютер з лінуксом

UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Мікрокомп'ютер з лінуксом

Повідомлення UR5FFR »

Знайшов на алі дуже цікавий мікрокомпіютер https://www.aliexpress.com/item/1005005128404728.html

Параметри

CPU
-Allwinner F1C100s, ARM 926EJS processor, up to 900MHz
Memory and storage
-32MB DDR integrated into SoC, 16MB SPI Flash
- Onboard TF slot, can be booted from TF card,
display
-40-pin RGB LCD FPC connector, supports 272×480, 480×800, 1024×600
And other resolution resistive displays (and capacitive displays through the adapter board).
- Support 720P video output, support video stream decoding such as H.264 / MPEG
Communication Interface
-SDIO for WiFi module
-SPI x2, TWI x3, UART x3
-OTG USB x1, TV output
-PWM x2, LRADC x1
- Headphone output x2, Mic x1
Software

Support for 3.10 BSP linux,
Support 4.19 main line linux,
Support xboot bare metal development environment
Support RT-Thread

І все це розміром с сд-карту - 25 на 33мм :)
По живленню воно теж не дуже прожерливе - Power consumption - 54mA (idle) when using Linux, 250mA with display
Linux-Board-SD-Card-Size.jpg
Написав продавцю - у комплекті йде 4.3" 272×480 без тача. Це не зовсім цікаво. Знайшов https://www.aliexpress.com/item/4000138053768.html - 7" 480×800 з тачскрином, начебто теж 40ка піновий, але не зрозуміло як тачскрин підключати.

Чи можна сюди підключати дисплеї від планшетів? Бо там 40ка пінових багато з різними розмірами. Ось наприклад
EJ070NA-01C 7" або B101EW05 10". І ціни досить не високі.

У когось є ідеї чи може варіанти який дисплей з тачскрином для цієї плати прикрутити?
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
iurii
Повідомлень: 60
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Мікрокомп'ютер з лінуксом

Повідомлення iurii »

Якщо я знайшов правильну схему то цей модуль підтримує резистивну панель через FPC роз'єм. Якщо потрібна ємнісна панель то доведеться додатково використовувати I2C.
Нещодавно я замовляв собі IPS дисплей який побудовано на цій панелі https://www.buydisplay.com/ips-5-tft-lc ... or-mp4-gps. Дисплей дуже яскравий і зображення нормально виглядає навіть при яскравому освітленні. 
lichee_nano_8.16(Schematic).pdf.7z
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Мікрокомп'ютер з лінуксом

Повідомлення UR5FFR »

iurii писав: Вів травня 30, 2023 6:31 am Якщо я знайшов правильну схему то цей модуль підтримує резистивну панель через FPC роз'єм. Якщо потрібна ємнісна панель то доведеться додатково використовувати I2C.


 
Якщо я правильно зрозумів - ємнісний тач - він окремим шлейфом йде, а резистивний - в FPC. Тоді 7" що я вище давав лінк повинна підходити.
IPS це гарно, але наскільки я зрозумів то вона без тача. Мені для початки можна й щось простіше, але з тачем
 
iurii
Повідомлень: 60
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Мікрокомп'ютер з лінуксом

Повідомлення iurii »

UR5FFR писав: Вів травня 30, 2023 11:11 amЯкщо я правильно зрозумів - ємнісний тач - він окремим шлейфом йде, а резистивний - в FPC. Тоді 7" що я вище давав лінк повинна підходити.
IPS це гарно, але наскільки я зрозумів то вона без тача. Мені для початки можна й щось простіше, але з тачем
 

 
Там при замовленні є вибір без тача або з резистивним чи з ємнісним тачем. 
iurii
Повідомлень: 60
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Мікрокомп'ютер з лінуксом

Повідомлення iurii »

Подивився декілька даташитів на 7'' панелі. У тих що мали 40-ка піновий шлейф сигнали відповідають пінам цього мікрокомп'ютера, але на схемі є застереження яке говорить, що у разі використання 7" дисплея потрібна плата-адаптер. Дума що це може бути пов'язане з живленням. То ж раджу перевірити чи достатню потужність видає БЖ цього дивайса.

P.S Теж зацікавив цей мікрокомп'ютер. Аж захотілось спробувати зробити збірку Udai SDR для нього ))) Плату DDC\DUC можна було б спробувати підключити по SDIO
oldPsyho
Повідомлень: 286
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Мікрокомп'ютер з лінуксом

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Пон травня 29, 2023 1:31 pm Знайшов на алі дуже цікавий мікрокомпіютер https://www.aliexpress.com/item/1005005128404728.html

Параметри

CPU
-Allwinner F1C100s, ARM 926EJS processor, up to 900MHz
Memory and storage
-32MB DDR integrated into SoC, 16MB SPI Flash
- Onboard TF slot, can be booted from TF card,
display
-40-pin RGB LCD FPC connector, supports 272×480, 480×800, 1024×600
And other resolution resistive displays (and capacitive displays through the adapter board).
- Support 720P video output, support video stream decoding such as H.264 / MPEG
Communication Interface
-SDIO for WiFi module
-SPI x2, TWI x3, UART x3
-OTG USB x1, TV output
-PWM x2, LRADC x1
- Headphone output x2, Mic x1
Software

Support for 3.10 BSP linux,
Support 4.19 main line linux,
Support xboot bare metal development environment
Support RT-Thread

І все це розміром с сд-карту - 25 на 33мм :)
По живленню воно теж не дуже прожерливе - Power consumption - 54mA (idle) when using Linux, 250mA with displayLinux-Board-SD-Card-Size.jpg
Написав продавцю - у комплекті йде 4.3" 272×480 без тача. Це не зовсім цікаво. Знайшов https://www.aliexpress.com/item/4000138053768.html - 7" 480×800 з тачскрином, начебто теж 40ка піновий, але не зрозуміло як тачскрин підключати.

Чи можна сюди підключати дисплеї від планшетів? Бо там 40ка пінових багато з різними розмірами. Ось наприклад
EJ070NA-01C 7" або B101EW05 10". І ціни досить не високі.

У когось є ідеї чи може варіанти який дисплей з тачскрином для цієї плати прикрутити?
 
 

 
Лінукс у нього буде дуже порізаний... щось на зразок ucLinux. Можна як варіанти розглянути Sipeed M1s, Sipeed Zero V3S. Там хочаб 64мб оперативної, хоч якісь варіанти ОС будуть.


 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: Мікрокомп'ютер з лінуксом

Повідомлення UR5VCP »

Можна як варіанти розглянути Sipeed M1s, Sipeed Zero V3S. 
Я тут в засідці сидю, наблюдаю  :lol:
 В столі лежить оранж ПІ 1, з лінухом. Втикнув юсб-донгл, за кілька годин настроїв сдр в мережу, поекспериментували. Тепер чекатиму повноцінного варіанта трансивіера на цій залізячці. Аудіо там є, але треба паяти на плату віводи, вони на піни не прокинули сигнал, ну то не проблема, так що пока почекаю  :)
 
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Мікрокомп'ютер з лінуксом

Повідомлення UR5FFR »

iurii писав: Вів травня 30, 2023 3:37 pm P.S Теж зацікавив цей мікрокомп'ютер. Аж захотілось спробувати зробити збірку Udai SDR для нього ))) Плату DDC\DUC можна було б спробувати підключити по SDIO


 
Пишуть що дуже мало документації по ньому, а те що є то на китайському часто. Треба буде розбиратися
oldPsyho писав: Вів травня 30, 2023 6:26 pm Лінукс у нього буде дуже порізаний... щось на зразок ucLinux. Можна як варіанти розглянути Sipeed M1s, Sipeed Zero V3S. Там хочаб 64мб оперативної, хоч якісь варіанти ОС будуть.


 
Мені наприклад той лінукс там і не потрібен особо. Більш цікаво те що мі маємо потужній процесор та підтримку дисплеїв.
UR5VCP писав: Вів травня 30, 2023 7:18 pm
Можна як варіанти розглянути Sipeed M1s, Sipeed Zero V3S.
Я тут в засідці сидю, наблюдаю :lol:
В столі лежить оранж ПІ 1, з лінухом. Втикнув юсб-донгл, за кілька годин настроїв сдр в мережу, поекспериментували. Тепер чекатиму повноцінного варіанта трансивіера на цій залізячці. Аудіо там є, але треба паяти на плату віводи, вони на піни не прокинули сигнал, ну то не проблема, так що пока почекаю :)

 
 Sipeed Zero та оранж коштують дорожче. У M1s не має FPC роз'єму.
 
oldPsyho
Повідомлень: 286
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Мікрокомп'ютер з лінуксом

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Вів травня 30, 2023 7:29 pm
iurii писав: Вів травня 30, 2023 3:37 pm P.S Теж зацікавив цей мікрокомп'ютер. Аж захотілось спробувати зробити збірку Udai SDR для нього ))) Плату DDC\DUC можна було б спробувати підключити по SDIO



 
Пишуть що дуже мало документації по ньому, а те що є то на китайському часто. Треба буде розбиратися
oldPsyho писав: Вів травня 30, 2023 6:26 pm Лінукс у нього буде дуже порізаний... щось на зразок ucLinux. Можна як варіанти розглянути Sipeed M1s, Sipeed Zero V3S. Там хочаб 64мб оперативної, хоч якісь варіанти ОС будуть.



 
Мені наприклад той лінукс там і не потрібен особо. Більш цікаво те що мі маємо потужній процесор та підтримку дисплеїв.
UR5VCP писав: Вів травня 30, 2023 7:18 pm
Можна як варіанти розглянути Sipeed M1s, Sipeed Zero V3S.
Я тут в засідці сидю, наблюдаю :lol:
В столі лежить оранж ПІ 1, з лінухом. Втикнув юсб-донгл, за кілька годин настроїв сдр в мережу, поекспериментували. Тепер чекатиму повноцінного варіанта трансивіера на цій залізячці. Аудіо там є, але треба паяти на плату віводи, вони на піни не прокинули сигнал, ну то не проблема, так що пока почекаю :)


 
 Sipeed Zero та оранж коштують дорожче. У M1s не має FPC роз'єму.
 

 
На рахунок документаціі - так, для китайских плат вона не завжди є, навіть на китайському.
Якщо лінукс не треба, то дивіться в сторону RISC-V. Там вибір великий...

На рахунок дисплеїв, вони майже всі мають інтерфейс, але, справа в тому, який мають...
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: Мікрокомп'ютер з лінуксом

Повідомлення UR5VCP »

Більш цікаво те що мі маємо потужній процесор та підтримку дисплеїв.
та чорті яку докуметацію ((
Тут від регістрів стм32 дах знесло, я уявляю собі китайський проц з ноля вивчити... Та ладно...
Відповісти