ГСС "дешево та сердито"

UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

лише код дописати щоб була можливість по USB керувати.
а хто тобі казав шо нема можливості?  :lol:
 я ж якось запитував, робити функцію таку чи ні, тому що дебаг через юсб-серіал. А стм32 його підтримує з коробки. Парсер прикрутити - аж пувгодини ділов  ;)
 
то дуже легко зробити NWT
для НВТ потрібен не просто вольтметр, а краще було б селективний.
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Нед травня 28, 2023 5:14 am
то дуже легко зробити NWT
для НВТ потрібен не просто вольтметр, а краще було б селективний.

 
До речі можна зробити NWT і без 8307 - подивись як у мене у PicoNWT зроблено - змішувач на BF998 та ФНЧ на ОУ, далі на ADC і вже процесор рахує амплітуду. На атмеге десь 60дб динаміки таке рішення дає бо в неї АЦП 10ти бітний. На стм буде на 10дб краще бо там АЦП 12біт наскільки пам'ятаю
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

можна зробити NWT
В нас трошки інша мета ))))))

Провів веселу нічку...
Для калібровки вимірювання частоті, потрібно абсолютно точно встановити інтервал 1 сек, відповідно потрібно або підстроювати кварц на 8МГц в тактуванні стм32, або зовнішній генератор. Знайшов ще варіант коли стм стартує на вбудованому генераторі, потім запускає сішку, і переходить на тактування від неї, але то заморочка.
Спробував найпростіший шлях, і здавалося б, найочевидніший - тактувати таймер формування часу вимірювання від сішки, але не тут то було... Вход нормального тактування таймера1, задіяний під юсб. Словом не вдалося. В результаті - просто підстроювальний конденсатор на кварц - і буде щастя. (ну а по хорошому то треба термостабільний генератор на 8МГц для стмки.) 
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

А чому не зробити якійсь зовнішній ключ/гейт, який управляється від сішки та формує пачку імпульсів за 0,1/1сек? Тоді контролер тільки рахує їх. Тобто сішка генерує 1гц, далі тригер щоб отримати меандр. Подаєш його на ключ або логічний елемент AND - на виході маєш пачку імпульсів за 1сек з інтервалом 1сек. На контролер подаєш цю пачку та сам меандр. Коли меандр дорівнює нулю то зчитуємо та відображаємо те що нарахував таймер і скидаємо його в нуль.
Ти б подивися як люди роблять частотоміри на контролерах - може щось корисного й знайшов би. Гугль начебто ще працює :)
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

та я вже стільки передивився.... ще в 2013 році розробляди на 103 а потом на 303 стм генератор ДДС на резюках, а потім на сішці, і частотомір, такий як в мене, каскадний, два просто підрахуйчики паровозиком, а третій їх чпекає, гейтує тобто  :lol:
 
В даному випалку вимір частоти - опція. Пока дроселя та генератор від тебе чекаю - розважаюсь. Звісно можна зовнішній такт, звісно можна гіацинт прикрутити )))))) 

Мені цікаво покрутити таймери.
Я так і не второпав, чому таймер не хоче при зовнішньому тактуванні по будь-якому входу рахувати до переповнення. А хоче тільки на специфічний вхід. Ну та ладно. Суть не в тому. 
Зараз ось просто відпаяв емність на платі, там два кондюки стоят на резонаторі, так одного відпаяв, відкалібрувався, до 7МГц точність +-2Гц, а на 14 вже -90 бреше, на 24 аж -150
Я собі так думаю, що китай на звичайному кварцику на 8 мгц не набагато точніший. 

 UPD: трошки підправив алгоритм, прикрутив інтерполяцію (по точках від 1 до 25Мгц) похибка +-3Гц.
На цему досить )))))

Да, вимірює точно частоту не більше 24Мгц (тактова/3). Але там є прескалер ))) Попробую єкспериментувати. 
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Колеги, я зараз тут буду головою об стінку битися.
Хто дружить з стм32ф103с8...

Хочу просто зробити шим на тім4 таймері. Ардуїноідє з якогось перепою підтримує тільки 256 рівнів, а тут буде регулювання сигналу, тут потрібно набагато більше. Намагаюся просто підняти тім4 в режимі шим... Вже затрахав ГПТчатбота, він скоро почне боятися мене, таймер крутиться, вихлопу на виводах нема. Використати можу тільки РВ8 або РВ9. Стандартний аналВрайт робить, але там 550гц частота і 256градацій рівня... ну це ніяк.

Бібліотеку для економії місці юзаю старішу, тому потрібно працбвати з регістрами тільки в вигляді GPIOB_BASE->CRH &= ~(0xF << 4);, імені бітів в регістрі бібля не розуміє.

Хто може зробити банальний ШИМ на тім4 з частотою вихлопа пару кілогерц і регулюванням в повних 16 біт? я розумію шо там 5 стрічок кода ))))

(пишу на ардуіноідє аби була можливість перенести на атмегу, без особого напряга, блін, краще б я на кубіку написав, давно вже...)
Аватар користувача
Володимир
Повідомлень: 45
З нами з: Вів вересня 13, 2022 9:14 pm
Звідки: Умань
Позивний: UR5CAF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення Володимир »

UR5VCP писав: Пон травня 29, 2023 3:27 pm Вже затрахав ГПТчатбота, він скоро почне боятися мене



 
 ГПТ не знає, бо ще ніхто такого не робив. Значить ти будеш першим. Дєрзай!
 
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

:twisted:

UPD: все фуричить. Трошки секаса з мануалами і все стало на місце. Результат: ШИМ для регулювання рівня вихідного сигналу має частоту порядка 10КГц, і має 4096 "рівнів", думаю досить. Але щось я відчуваю, що якщо робіти глибоке регулювання рівня то буде два каскади на бф998, може варто зробити два таких виходи?
Андрію? Досить одного? (хоча, раз зробив )) далі вже простіше ))))
 
 
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

Я вважаю що досить одного. Для діодного детектора тем паче.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Для діодного детектора
а для не діодного?
Відповісти