Нанесення написів на лицьові панелі

Відповісти
UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Нанесення написів на лицьові панелі

Повідомлення UR5FFR »

На мій погляд тема актуальна бо надписи на панелі - це фінішне оздоблення. Якщо вони виповнені неохайно то страждає зовнішній вигляд усієї конструкції. Погуглів трохи цю тему та дещо спробував.

У якості піддослідного виступав приймач RX2121AM. Його корпус та передня/задня панелі були надруковані на 3Д-принтері. Після зборки він виглядав ось так
rx2121am_2.jpg
 Передня панель має усі артефакти 3Д-друку
IMG_20230414_153127.jpg
Вона була зашкурена (як виявилось не зовсім добре), далі був узятий акриловий лак у балончику та пофарбовано у декілька шарів.
Надписи була надруковані лазерним принтером на спеціальному папері FreeDecor (ФриДекор/ФріДекор). Цей папір має на поверхні тонку плівку та клейовий шар між плівкою та папіром. Далі надписи було вирізано з деяким запасом і покладені у воду.
IMG_20230426_090628.jpg
Через кілька хвилин плівка стала відділятися від паперу. Її було акуратно "здвинуто" на панель. Вона була розрівняна пензликом і видавлена зайва волога з-під неї. Плівка настільки тонка що її майже не видно.
IMG_20230426_092007.jpg
Далі був узятий прозорий акриловий лак у балончику та укрито їм панель у декілька шарів. Перший шар був зовсім тонкий бо тонер лазерного принтеру "пливе" від великої кількості лаку
Окремо було перенесено напис на ручку валкодера. Зверху вона лаком не укривалась.
IMG_20230426_092028.jpg
Після збірки приймач став виглядати ось так
RX2121AM new front panel.jpg
Як на мій погляд так дуже чудовий результат для першої спроби

Далі деякі нюанси на які на які потрібно звернути увагу.

1. Папір. Процес перенесення зображень на будь що називають деколью. Продають різноманітний папір для деколі, але його увесь можна поділити на два типу - з плівкою, або без. Я експериментував з обома типами, але з плівкою простіше працювати.
Папір я купував на olx. Шукайте "папір для деколі" або "папір фрідекор/freedecor" та питайте у продавця який саме тип паперу він продає. Мабуть можливо десь купити в онлайн магазинах, але я не знайшов де. Або ціна неадекватна, або немає в наявності. На олх папір коштує десь 20грн за аркуш А4.
Якщо ви придбали папір без плівки то процес буде дещо іншим. Після друку потрібних надписів на папері його треба укрити двома-трьома шарами акрилового лаку. Це зробить плівку з надписами на поверхні паперу. Перший шар треба робити досить тонкий, бо як я казав раніше тонер "тече" від великої кількості лаку. Один шар лаку дуже замало - плівка буде дуже тонка та рватися при переносі. Тому треба поекспериментувати. У мене вийшло що два-три шару було досить для надійної фіксації. Важливо що лак наноситься після друку. Якщо ви спробуєте друкувати на папері з нанесеним лаком - то він буде плавиться та забруднювати принтер.

2. Друк. Пишуть що деякі принтери мають дуже високу температуру і непридатні для друку на плівці. Мій старенькій ксерокс надрукував без жодних проблем. Для друку потрібен тільки лазерний принтер, бо поверхня плівки або акрилового лаку гідрофобна, тому чорнила струменевого принтеру розпливаються та не тримаються на неї. Якщо вам потрібно кольоровий друк то шукайте кольоровий лазерний принтер.

3. Другий метод. Є і інший метод переносу. Для нього потрібен акриловий лак на водній основі та папір без плівки. Друкуємо на папері потрібні надписи у дзеркальному відображенні. Поверхню панелі вкриваємо пензликом тонким шаром акрилового лаку. Прикладаємо надрукований надпис фарбою до панелі з лаком. Розрівнюємо і видавлюємо зайве повітря та лак. Сушимо. Далі опускаємо панель у воду та чекаємо коли папір почне відділятися від панелі. Знімаємо його та сушимо панель. Вкриваємо її декількома шарами лаку з балончика, бо він робить більш гладку поверхню ніж водяний нанесений пензликом.
На мій погляд цей варіант трохи складніший бо складно правильно розмістити напис. Але він має право на життя.
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
vasylll
Повідомлень: 17
З нами з: П'ят жовтня 28, 2022 5:07 pm
Позивний: немає
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Нанесення написів на лицьові панелі

Повідомлення vasylll »

По цій темі нещодавно дивився відео. Може комусь буде цікаво.
https://youtu.be/flzZgAEM0_Y

При наявності 3D-прінтера і друку корпусів, поки що роблю так
3.jpg
5.jpg
 
 


 
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Аватар користувача
Володимир
Повідомлень: 45
З нами з: Вів вересня 13, 2022 9:14 pm
Звідки: Умань
Позивний: UR5CAF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Нанесення написів на лицьові панелі

Повідомлення Володимир »

Також втавлю своїх 5 коп. Метод Андрія, звичайно, шикарний, але нерівності корпуса трохи видають себе навіть через фарбу. Я в свому трансивері зробив інакше. Передня панель в мене - металічна. На ній є пару місць кріплення гвинтів під потай, щоб не виступали спереду. Потім друкується картинка з написами і отворами під ручки, дисплеї на папері і ламінується з обох сторін. Чого з обої, бо якщо з однієї, то потім листок зкручується в трубку і є проблеми з його вирівнюванням. потім ця картинка вирізається ножицями з запасом, щоб краї загнути і зховати під боковими кришками. Для полегшення згинання, я обережно гострим лезом скальпеля зняв нижній шар ламінування в місцях згину на краях картинки. Посередині ламінування залишив з обох боків, тільки отвори вирізав. Там де дисплей - також повторив процедуру зняття нижнього шару ламінування і загнув за металічну передню панель. Вийшла гладенька кромка, без проглядання металу. Саму картинку до панелі приклеїв на тонкий двосотронні сктч в декількох місцях, там де нема ручок.
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Нанесення написів на лицьові панелі

Повідомлення UR5FFR »

Володимир писав: Пон травня 08, 2023 10:02 amнерівності корпуса трохи видають себе навіть через фарбу
То я недошкурів її як треба. Та й печать потрібно було робити трішки інакше - "мордою" у стіл, бо вона виходить більш гладка.
Володимир писав: Пон травня 08, 2023 10:02 amПосередині ламінування залишив з обох боків, тільки отвори вирізав. Там де дисплей - також повторив процедуру зняття нижнього шару ламінування і загнув за металічну передню панель.
А ось як вирізати отвори щоб вони були ідеально круглі?

PS корпус гарний вийшов :)
 
Аватар користувача
Володимир
Повідомлень: 45
З нами з: Вів вересня 13, 2022 9:14 pm
Звідки: Умань
Позивний: UR5CAF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Нанесення написів на лицьові панелі

Повідомлення Володимир »

UR5FFR писав: Пон травня 08, 2023 12:44 pm А ось як вирізати отвори щоб вони були ідеально круглі?

 
 Кладу на пластикову поверхню, можна дерев"яну, яку не жалко порізати. Гострим лезом монтажного скальпеля продавлюю в одному місці на краю отвору, держачи лезо по дотичній до кола отвору. Потім послідовно другою рукою потрохи повертаю всю картинку і прорізаючи отвір лезом по колу. Так, ніби "розмотую" коло в лінію. Лезо при цьом рухається по лінії. Приловчився вирізати отвори 3мм. Виходить досить рівно. Враховуючи, що вони будуть сховані під юбочкою ручок - саме то.
UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Нанесення написів на лицьові панелі

Повідомлення UR5FFR »

Під ручками то не критично, а ось дірки для кнопок - то буде видно
Аватар користувача
Володимир
Повідомлень: 45
З нами з: Вів вересня 13, 2022 9:14 pm
Звідки: Умань
Позивний: UR5CAF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Нанесення написів на лицьові панелі

Повідомлення Володимир »

UR5FFR писав: Вів травня 09, 2023 6:38 am а ось дірки для кнопок - то буде видно


 
 Ніскільки не видно. Головне, щоб був гострий скальпель. Можна зробити з трубки від антени-телескопа потрібного діаметра вирубувач, тоді будуть взагалі ідеальні.
 
UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Нанесення написів на лицьові панелі

Повідомлення UR5FFR »

vasylll писав: П'ят травня 05, 2023 7:45 pmПо цій темі нещодавно дивився відео. Може комусь буде цікаво.
https://youtu.be/flzZgAEM0_Y
 
На ютубі досить багато різних відео по техніки деколі. Варіант з звичайним папером я теж пробував - він дає не дуже гарний результат. По перше при відділені паперу методом тертя є ризик пошкодити написи. По друге - ворсинки які остаються від паперу. З ними нічого неможливо зробити. Вигляд такий собі. З папером для деколі все простіше бо при намоканні папір відділяється дуже легко та не залишає ніяких слідів на напису
UR4LGA
Повідомлень: 10
З нами з: Пон травня 01, 2023 9:12 pm
Позивний: UR4LGA
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Нанесення написів на лицьові панелі

Повідомлення UR4LGA »

Я використовував деколі, які продаються на промі (типу таких https://poltava.ua.market/company/85393 ... t-letraset)
IMG_20191223_220257.jpg
 
di-1.JPG
 
ph-cor.JPG
 
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Відповісти