Простий підсилювач на 100-200вт

Відповісти
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Простий підсилювач на 100-200вт

Повідомлення UR5FFR »

Хто не мріє про простий потужний підсилювач, який можна зібрати з підручних деталей? Я думаю кожен перший радіоаматор :)
Я трохи експериментував зі схемами складання потужностей і ось що з цього вийшло.
PA АНТИКАЦАП-200 UR5FFR.png
Підсилювач містить 4 однакові канали у кожному з яких працює один транзистор у класі В. На трансформаторах виконані схеми складання потужності. Резистори R5R13R8 – баластні, на них розсіюється потужність у разі неузгодженості каналів.

Використані дешеві та доступні транзистори IRF520, але можна експериментувати і з іншими типами силових MOSFET-ів. Так як стік силових транзисторів з'єднаний з корпусом, застосована схема включення із заземленим стоком. Це дозволяє закріпити їх на радіаторі без ізолюючих прокладок. Полярність живлення буде негативна (плюс на землі). Напруга живлення повинна не перевищувати половину максимально допустимї напруги исток-сток для обраного типу транзисторів. У разі використання IRF520 напруга живлення не повинна перевищувати 50в.

Струм спокою для кожного транзистора виставляється окремо і становить 50ма. Загальний струм спокою підсилювача - 200ма.

Трансформатори на довгих лініях виготовлені з коаксіалу (бажано фторопластового). Феритові кільця 2000НМ. Кількість витків видно на фото.

На виході підсилювача обов'язково застосування ФНЧ (на схемі не показано). У мене стоять прості 5-го порядку на кільцях T68.

При живленні 24в і подачі на вхід 5Вт на виході отримано рівно 100Вт (200В пік-пік).
При підвищенні напруги живлення до 30В на виході при подачі на вхід 11Вт отримуємо на виході 170Вт.
При підвищенні напруги живлення до 44в та подачі на вхід 11вт на виході маємо 225вт.

При тривалій безперервній роботі необхідно встановити робити обдув трансформаторів бо гріються.
PA АНТИКАЦАП-200 UR5FFR 2.jpg
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Freddy
Повідомлень: 23
З нами з: П'ят лютого 10, 2023 5:00 pm

Re: Простий підсилювач на 100-200вт

Повідомлення Freddy »

Теоретично можна такі секції навантажити на трасформатор суматор і підняти потужність в декілька разів . 
NickName
Повідомлень: 25
З нами з: Вів жовтня 17, 2023 7:04 am
Has thanked: 89 times
Been thanked: 1 time

Re: Простий підсилювач на 100-200вт

Повідомлення NickName »

Декілька питань до автора: 1.Допустимі розміри великих кілець від і до. 2.Який діапазон Мю кілець і які краще працюють на вищих частотах. 3. Що краще- НН чи НМ?
 
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Простий підсилювач на 100-200вт

Повідомлення UR5FFR »

В мене стоять звичайні 2000НМ. НН краще, але це непринципово. Розміри зрозуміло з фото. Допуски не дам бо усе навмання робилось без усіляких там розрахунків.
NickName
Повідомлень: 25
З нами з: Вів жовтня 17, 2023 7:04 am
Has thanked: 89 times
Been thanked: 1 time

Re: Простий підсилювач на 100-200вт

Повідомлення NickName »

А якщо замість кожного великого кільця застосувати склейку з двох трохи менших, так прокатіт?
 
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Простий підсилювач на 100-200вт

Повідомлення UR5FFR »

Чому ж ні? Прокатить. Але в мене трансформатори досить потужно гріються. Ставив окремий кулер на їх охолоджування. Чому так не став розбиратися. Можливо тому що ферит НМ, можливо ще чогось не хватало.
Відповісти