Трансивер Udai SDR

iurii
Повідомлень: 60
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення iurii »

Нещодавно вирішив додати функціонал який би виявляв підключення навушників чи гарнітури (навушників з мікрофоном) і перемикав би вихід аудіо з динаміка на гарнітуру. З програмую все вийшло і працює нормально, але в ході тестування я помітив, що коли вмикається підсилювач динаміка (коли перемикаюсь з гарнітури на динамік) то на спектрі з'являються "горби" з шуму. Почав розбиратися з цим і прийшов до висновку, що проблема може бути в підсилювачі ЗЧ. Кодек має підсилювач класу D то ж більш за все його ШІМ я і бачу на спектрі. Порядьте як можна вирішити цю проблему.
 
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення UR5FFR »

Зазвичай на виході підсилювача у класі D ставлять LC-фільтр. У вас я його не бачу. Ставити його треба якомога найближче до кодеку. Рекомендації від виробника тут www.ti.com/lit/an/slaa581/slaa581.pdf Треба погратися номіналами фільтру - можливо це поліпшить ситуацію.
Ще треба по живленню кодека ставити LC-фільтри щоб воно не лізло в радіотракт.
Взагалі то не дуже добра ідея використовувати class D підсилювач у радіо. Я би радив class AB. Щось на кшталт TDA7052 або TDA2030 у типовому включенні - це перевірені рішення які чудово працюють.
iurii
Повідомлень: 60
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення iurii »

Дякую! Не знаю чому я не знайшов чи, можливо, не звернув увагу на той документ. Отже спробував зробити фільтр на BLM21 та конденсаторі. Ситуація значно покращилась хоча не вдалось повністю прибрати шуми з ефіру. Можливо, можна було по експериментувати з номіналами і прибрати заваду повністю, але оскільки на платі немає спеціально виділеного місця то дуже незручно паяти і побоявся, що все зіпсую і не буде на чому налагоджувати програму.

 Так я вже давно запланував що коли буду робити наступну версію плати, то заміню цей кодек на TLV320AIC3204 та підсилювач класу АВ (LM4871
). А ще планую замінити дисплей бо цей що зараз використовую не влаштовує по яскравості. Планую ставити такий https://www.buydisplay.com/lcd-5-inch-i ... cu-arduino
 
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення UR5FFR »

iurii писав: Сер березня 29, 2023 4:26 pm  Так я вже давно запланував що коли буду робити наступну версію плати, то заміню цей кодек на TLV320AIC3204 та підсилювач класу АВ (LM4871
). А ще планую замінити дисплей бо цей що зараз використовую не влаштовує по яскравості. Планую ставити такий https://www.buydisplay.com/lcd-5-inch-i ... cu-arduino
 
TLV320AIC3204 - це дуже розповсюджений кодек. LM4871 теж чудова мікросхема, але для неї потрібно не більш 5в живлення. Я використовую у деяких проектах дешевий китайський аналог NS8002. Стосовно IPS дисплеїв - теж згоден. Треба рухатися уперед.
 
iurii
Повідомлень: 60
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення iurii »

Розмірковую над тим що ще можна б було вдосконалити в наступній версії DSP плати. І от ніяк не можу прийняти рішення щодо Ethernet. Чи потрібне таке підключення взагалі? Планувалось його використовувати в ситуації, наприклад, коли трансивер знаходиться десь в гаражі біля будинку, а користувач знаходиться в будинку. Але поки не мав часу потестити цей інтерфейс щоб переконатися, що мікроконтролер зможе видавати достатню швидкість передачі даних. От же як вважаєте чи потрібна в трансивері функція віддаленого керування? Чи варто на неї витрачати час і пробувати зробити чи просто відмовитись від Ethernet в наступних версіях?
 
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення UR5FFR »

З одного боку lan або wifi дають змогу зробити ремотну консоль управління трансівером - тобто на компі у нас панорма та усі кнопочки. З іншого для повного використовування усіх функцій трансівера потрібно буде цю консоль писати самотужки. Чи ви плануєте реалізувати якийсь стандартний протокол для якого є готові консолі?
PS Підсилювач потужності запустили?
iurii
Повідомлень: 60
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення iurii »

UR5FFR писав: Сер квітня 05, 2023 8:54 am З одного боку lan або wifi дають змогу зробити ремотну консоль управління трансівером - тобто на компі у нас панорма та усі кнопочки. З іншого для повного використовування усіх функцій трансівера потрібно буде цю консоль писати самотужки. Чи ви плануєте реалізувати якийсь стандартний протокол для якого є готові консолі?




 
Я раніше згадував, що ПЗ розроблене таким чином, що я його можу скомпілювати для різних платформ і в тому числі для десктопів. То ж я можу отримати програму з таким же графічний інтерфейсом як на девайсі. Лишається тільки реалізувати декілька класів які матимуть такий же інтерфейс як класи, що використовуються на девайсі для керування DDC\DUC та іншим, але які б реалізували передачу\прийом даних по lan. Зробити такі собі проксі. Звичайно в цьому підході поки не все гарно. Наприклад, зараз все прив'язане до розміру дисплею і тому вікно програми може бути тільки 800х480. Виглядає незвично на дисплеї 1080. Тож тут є над чим подумати.
UR5FFR писав: Сер квітня 05, 2023 8:54 amPS Підсилювач потужності запустили?




 
Підсилювач вже майже спаяв, але ще не запукав. Вирішив, що було б добре мати генератор який би видавав тональний сигнал. То ж займався цим питанням і тепер в меню Settings є закладка Debug де можна вмикати/вимикати генератор і змінювати амплітуду і частоту. Також займаюсь проектом ПІЛС. Були проблеми з прийомом даних від МК по I2S. Коли закінчу з цим буду думати як запускати підсилювач. Потрібно десь буде шукати якісь вимірювальні прилади бо зараз є тільки мультиметр ))
 
Зараз підсилювач виглядає якось так. Вихідні транзистори ще не впаяв
 
PA.jpg
 
 
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення UR5FFR »

iurii писав: Сер квітня 05, 2023 1:41 pm Вирішив, що було б добре мати генератор який би видавав тональний сигнал. То ж займався цим питанням і тепер в меню Settings є закладка Debug де можна вмикати/вимикати генератор і змінювати амплітуду і частоту.

 
Я б рекомендував зробити декілька типів тестових сигналив - один тон, два тони (з різницею 1кгц), білий шум. У себе в альтаїрі свого часу саме так робив - на другому сдр можна дивитися рівень інтермодуляційних спотворень.
iurii писав: Сер квітня 05, 2023 1:41 pm Потрібно десь буде шукати якісь вимірювальні прилади бо зараз є тільки мультиметр )) 

 
Потрібно мати еквівалент навантаження та осцилограф. Якщо є ще один сдр щоб подивитися спектр сигналу - теж чудово, але можна й без нього.
PS Якщо потрібен резистор для еквіваленту на 50ом/50вт можу вислати
 
iurii
Повідомлень: 60
З нами з: Суб жовтня 29, 2022 4:06 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення iurii »

UR5FFR писав: Сер квітня 05, 2023 4:03 pmPS Якщо потрібен резистор для еквіваленту на 50ом/50вт можу вислати


 
Дуже дякую, можливо, звернусь до вас пізніше.

Цікавить ваша думка з приводу узгодження виходу DUC з входом підсилювача. У мене на виході стоїть BGA616, а на вході BFR93 між ними атенюатор на резисторах (поставив на всякий випадок зараз там просто 0 Ом резистор впаяний).
 
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Трансивер Udai SDR

Повідомлення UR5FFR »

iurii писав: П'ят квітня 07, 2023 5:52 pm Цікавить ваша думка з приводу узгодження виходу DUC з входом підсилювача. У мене на виході стоїть BGA616, а на вході BFR93 між ними атенюатор на резисторах (поставив на всякий випадок зараз там просто 0 Ом резистор впаяний).
Я б поставив би там атенюатор на 3дб. Бо усі ці MMIC мають залежність вхідного імпедансу від імпедансу навантаження. 50ом на вході буде тільки коли навантаження 50ом без реактивності.
Відповісти