Китайські клони SDRPlay RSP1

UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Китайські клони SDRPlay RSP1

Повідомлення UR5FFR »

Останній час на алі з'явилось декілька клонів RSP1 по дуже привабливим цінам. Зазвичай вони коштують десь 15-20$. У відмінності від попередніх клонів які копіювали RSP1A, це копії більш ранньої RSP1, яка не має серійного номеру і не блокується у програмі SDRUno.
dxcluster_sdrplay.jpg
Клон №1. Має один вхід та електронну комутацію діапазонних фільтрів. Містить невідключний ПВЧ на MMIC, тому на коротких хвилях його треба використовувати з атенюатором у разі підключення повнорозмірної антени. Можна рекомендувати цей клон для приймання в УКХ діапазоні.
rsp1_clone_2.png
Клон №2. Має один вхід та комутацію за допомогою мініатюрних перемикачів. По відгукам перемикачі мають погану якість та не зовсім призначені для роботи на частотах вище 100-200МГц.
rsp1_clone_3.png
Клон №3. Має роздільні входи на кожний діапазон. Є принципова схема плати (https://github.com/EndlessEden/msiSDR/tree/RSP1-S). На мій погляд це найбільш оптимальний варіант
rsp1_clone_1.png
 
rsp1_clone_1a.png
 
rsp1_clone.png
ВАЖЛИВО! Перед використанням обов'язково встановлювати по входу захисні діоди, наприклад 1N4148, BAV99 та інші.

В мене є оригінальний RSP1A та клон №3 з п'ятьма входами. Клон працює чудово. На базі цього клону я зробив трансівер http://www.ur5ffr.com/viewtopic.php?f=32&t=371

Крім використання цього DDC як приймача його так само можна використовувати як аналізатори спектру. Для цього є безкоштовний софт https://www.sdrplay.com/spectrum-analyser
 
Окрім SDRUno можна використовувати SDR++ https://github.com/AlexandreRouma/SDRPlusPlus/releases (є під win64 та лінукс)
sdr++rsp1_clone.png
 
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Олександр ux1vx
Повідомлень: 9
З нами з: П'ят вересня 23, 2022 7:00 am
Позивний: ux1vx

Re: Китайські клони SDRPlay RSP1

Повідомлення Олександр ux1vx »

Вітаю усіх шанувальників СДР! Я теж купив собі такий китайський клон і хочу зістикувати його з трансивером. Вже вийшло підключити його до Omni-Rig, але далі діло не йде. Може хто підскаже який повинен бути алгоритм дій? Завдання зістикувати FT-920, який має САТ через СОМ порт з RSP1 і цю зв"язку підключити до UR5EQF, а в ідеалі і до N1MM. До Omni Rig вони вже підключені. 73!
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Китайські клони SDRPlay RSP1

Повідомлення UR5FFR »

Почитайте доку від виробника на SDRUno - там цілий розділ про COM. Усе чудово працює згідно доки.
 
UT4NJ
Повідомлень: 2
З нами з: П'ят вересня 15, 2023 1:45 pm

Re: Китайські клони SDRPlay RSP1

Повідомлення UT4NJ »

Всiм привiт!  Хтось пробував клон №3  з прогою  SDRconnect,  в мене не хоче працювати.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: Китайські клони SDRPlay RSP1

Повідомлення UR5VCP »

Нагадали про тему...
Клон версія 1 (не 1а), попав мені в руки вже з "підшмаленим" входом на 0-30 (чи то 30-60). Втрата чутливості десь під 50 дб, вхідні опори теж не адекватні, як і постійні напруги на входах. Отже для оживляння цієї кракозябри є три шляхи:
- купити нову мсі001 і радіти життю, але то альоекспресс, та й взагалі легкі шляхи не для нас!
- оскільки інші входи живі, та чудово працюють, то просто зробити конвертер, елементарно просто, перенести спектр на 150 чи 200 мгц вверх, що покращить вхідні параметри. Але то паяти, ліньки та нунах.
- а може як заставити вибирати на нч бендах входи, які не погоріли, як ця чупакабра взагалі керується, я розумію що по СПІ шині, можна якось перемикати її примусово? Чи... ну просто спочатку дати команду ніби ми працюємо на 102 мгц, а потім заблокувати сигнал СПІ_ЕН... 
Хто мав досвід? По СПІ там я так розумію, ще й команди настройки на частоту йдуть? Вона ж віддає IQ сигнали далі? Тому тупо заблокувати сигнал СПІ_ЕН не прокатає?

Андрію, якщо є більш якісна схема, то прикріпи файликом, бо там воно то видно, але вирвиглазно ((
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Китайські клони SDRPlay RSP1

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Нед вересня 17, 2023 11:59 am Нагадали про тему...
Клон версія 1 (не 1а), попав мені в руки вже з "підшмаленим" входом на 0-30 (чи то 30-60). Втрата чутливості десь під 50 дб, вхідні опори теж не адекватні, як і постійні напруги на входах. Отже для оживляння цієї кракозябри є три шляхи:
- купити нову мсі001 і радіти життю, але то альоекспресс, та й взагалі легкі шляхи не для нас!
- оскільки інші входи живі, та чудово працюють, то просто зробити конвертер, елементарно просто, перенести спектр на 150 чи 200 мгц вверх, що покращить вхідні параметри. Але то паяти, ліньки та нунах.
- а може як заставити вибирати на нч бендах входи, які не погоріли, як ця чупакабра взагалі керується, я розумію що по СПІ шині, можна якось перемикати її примусово? Чи... ну просто спочатку дати команду ніби ми працюємо на 102 мгц, а потім заблокувати сигнал СПІ_ЕН... 
Хто мав досвід? По СПІ там я так розумію, ще й команди настройки на частоту йдуть? Вона ж віддає IQ сигнали далі? Тому тупо заблокувати сигнал СПІ_ЕН не прокатає?

Андрію, якщо є більш якісна схема, то прикріпи файликом, бо там воно то видно, але вирвиглазно ((

 
На мій погляд треба купувати чіп та перепаювати. Але якщо у пана буде натхнення то я приатачив даташити :)
PS схеми більш якісної нема - маємо те що маємо
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: Китайські клони SDRPlay RSP1

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: Нед вересня 17, 2023 12:40 pm
На мій погляд треба купувати чіп та перепаювати. Але якщо у пана буде натхнення то я приатачив даташити :)
PS схеми більш якісної нема - маємо те що маємо
 
 
 

 
Відчуваю легкий сарказм, але ДШ таки подивлюся, бо цікаво ))
По ходу заставити використовувати інші вхідні кола не реально?
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: Китайські клони SDRPlay RSP1

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: Нед вересня 17, 2023 12:40 pm
 
На мій погляд треба купувати чіп та перепаювати. 

 
Якщо пан матиме час та натхнення щось замовляти в алі, та випадково замовить мені нового чіпа, то я матиму нагоду дуже подякувати ))
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Китайські клони SDRPlay RSP1

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Нед вересня 17, 2023 12:47 pm Відчуваю легкий сарказм, але ДШ таки подивлюся, бо цікаво ))
Сарказм? А це що таке? :)
UR5VCP писав: Нед вересня 17, 2023 12:47 pm По ходу заставити використовувати інші вхідні кола не реально?
Ну мабуть реально. Розібратися з даташитом та драйвер переписати - і усе буде працювати. Ти ж казав що не шукаєш легких шляхів? Ну ось - як і просив :) 
UR5VCP писав: Нед вересня 17, 2023 1:00 pm Якщо пан матиме час та натхнення щось замовляти в алі, та випадково замовить мені нового чіпа, то я матиму нагоду дуже подякувати ))
За той час скільки ця плата в тебе лежить той чип приїхав би з алі вже раза 2-3 :)
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: Китайські клони SDRPlay RSP1

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: Нед вересня 17, 2023 2:05 pm
 
За той час скільки ця плата в тебе лежить той чип приїхав би з алі вже раза 2-3 :)
 

 
Ми ж не шукаємо легких шляхів  :lol:
 
Відповісти