Хто шарить в ММАНА?

Юрий
Повідомлень: 28
З нами з: Нед листопада 13, 2022 6:03 pm

Хто шарить в ММАНА?

Повідомлення Юрий »

 Хто знаэ як працювать в ММАНА? Закликаю дiлитись файлами антен у цiй тэмi.
Юрий
Повідомлень: 28
З нами з: Нед листопада 13, 2022 6:03 pm

Re: Хто шарить в ММАНА?

Повідомлення Юрий »

Ось така на китайский вудке.
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Юрий
Повідомлень: 28
З нами з: Нед листопада 13, 2022 6:03 pm

Re: Хто шарить в ММАНА?

Повідомлення Юрий »

Ось ще невеличка бiлioтека.
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: Хто шарить в ММАНА?

Повідомлення UR5VCP »

Потрібно спочатку бачити кінцевий реультат. А освоїти ММАНА не так вже важко. В свій час це проходив, коли робили вайфай мережу, та проектували і розраховували ягі на 2,4ГГц. (допуски уявити не складно  :D ) Але все получалось )
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Хто шарить в ММАНА?

Повідомлення UR5FFR »

Я зіткнувся з тим що ммана каже одне, а на по VNA я бачу зовсім інше. Так і не зміг побороти це та й забив
ur5ffc
Повідомлень: 89
З нами з: Суб вересня 24, 2022 6:56 am
Позивний: UR5FFC
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Хто шарить в ММАНА?

Повідомлення ur5ffc »

UR5FFR писав: Нед листопада 20, 2022 8:24 am Я зіткнувся з тим що ммана каже одне, а на по VNA я бачу зовсім інше. Так і не зміг побороти це та й забив

 
дивно. починаючи з перших версій ще з ієрогліфами протягом вже майже 20 років спостерігаю доволі точні  співпадіння розрахованих і отриманих вимірюванням реальних значень вхідного опору/ксх в робочому діапазоні.
SatcoMan
Повідомлень: 7
З нами з: Пон жовтня 03, 2022 5:38 pm

Re: Хто шарить в ММАНА?

Повідомлення SatcoMan »

З поміченого особисто. Звичайні однорезонансні радіоаматорські антени - співпадіння майже ідеальне.
А от з багаторезонансними чогось промахуюсь. Причому так нормально. Доводиться паразитним вібратором (першим директором) гратися.
Gart67
Повідомлень: 2
З нами з: Суб листопада 26, 2022 8:20 am

Re: Хто шарить в ММАНА?

Повідомлення Gart67 »

UR5FFR писав: Нед листопада 20, 2022 8:24 am Я зіткнувся з тим що ммана каже одне, а на по VNA я бачу зовсім інше. Так і не зміг побороти це та й забив

 
Можливо питання уже не актуальне але теж відповім. Справа у тому, що  всеж таки трема мати на увазі, що программа лише робить розрахунки, на підставі певних алгоритмів. І программа реагує на різні змінні величини які Ви вносите у момент розробки. А VNA це прилад який робить виміри готової конструкції.  Тобто якщо Ви у программі при розрахунках використовували режим "вільний простір", а вимрювання всеж таки проходить у режимі "реальний" то будуть неспівпадіння результатів між розрахунками і реальністю. Декілька років тому стикнувся з колегою який теж взяв VNA і почав казати, що прилад поганий бо показує казна що. Виявилось що він просто не вмів ним користуватися. Після невеликого істуктажу від підправив свою антену згідно висновків які зробив по виміруванням і був дуже задоволений.
Юрий
Повідомлень: 28
З нами з: Нед листопада 13, 2022 6:03 pm

Re: Хто шарить в ММАНА?

Повідомлення Юрий »

Колись дружбан просив просту направлену антену на 28 мгц. Десь на форумах сквчав файл для 144 та й змасштабирував на 28. Ось шо вийшло. 4 палки а бо бамбук а бо пластикова вудка довжиною трохи меньш 3 х метрив ось и антена направлена.Дуже широкополоса.
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Юрий
Повідомлень: 28
З нами з: Нед листопада 13, 2022 6:03 pm

Re: Хто шарить в ММАНА?

Повідомлення Юрий »

Десь на просторах нета скачав файл вертикалу на вч бенди.
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Відповісти