Покриття сріблом (срібнення) міді.

Відповісти
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Покриття сріблом (срібнення) міді.

Повідомлення UR5VCP »

Для П-контура хочу покрити сріблом гарний шмат мідного дроту. Почитав рецепти і перехотів  :lol:
Нема в мене настрою гратися з цианідами. Невже ніякого методу перенести шматок срібного кулона на мідний дріт нема? 
Хто має досвід?
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Покриття сріблом (срібнення) міді.

Повідомлення UR5FFR »

А навіщо воно тобі на КВ? Та ще для QRP? У тебе навантажена добротність П-контура буде десь 6-8. Його можна хоч з алюмінію робити :)
Якщо для захисту від окислення - то срібло теж окислюється. На мій погляд від окислення можна попробовати узяти лак. тим більш що зараз у продажу є високотемпературні жаростійкі лаки. Витримують до 600-650С. Навряд чи в тебе буде більше :)

Є ще таке: КО-916(К-47) - електроізоляційний кремнійорганічний лак для просочення кабельно-провідникової продукції, обмоток електродвигунів, трансфраторів і іншої електротехнічної продукції. 200С держить.

Або КО-921 - заявлено 250С. Покриття лаком КО-921 забезпечує добрі діелектричні властивості. Полімеризоване покриття лаку є термостійким. Має високу вологостійкість, водостійкість і гідрофобність. Лак КО-921 утворює зносостійке покриття у вигляді гладкої глянсової щільної та міцної плівки. Має хорошу теплопровідність і механічну міцність. Не чинить шкідливого впливу на мідь та ізоляцію емалі проводів.
Термоеластичні властивості зберігаються при тривалому нагріванні ізоляції у процесі роботи електричних машин.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Покриття сріблом (срібнення) міді.

Повідомлення UR5VCP »

та вже як на то пішло - то в мене є цапон... покриває так, що зубами не віддерти )
UT5UJX
Повідомлень: 8
З нами з: Чет квітня 06, 2023 4:40 pm
Позивний: UT5UJX
Has thanked: 4 times

Re: Покриття сріблом (срібнення) міді.

Повідомлення UT5UJX »

Як на мою думку, цапон не є жаростійким лаком. Він добре підходить для захисту місця пайки від корозії.
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Покриття сріблом (срібнення) міді.

Повідомлення UR5FFR »

Про цапон пишуть що він до 150С. Малоймовірно що котушка у П-контурі буде мати таку температуру
Відповісти