Ламповий TRX без комутації гетеродинів

UR5FFR
Повідомлень: 708
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 218 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5FFR »

Ненавиджу слюсарку :)
photo_2023-09-12_21-15-29.jpg
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VFT
Повідомлень: 146
З нами з: Вів січня 17, 2023 4:22 pm
Позивний: UR5VFT
Has thanked: 60 times
Been thanked: 30 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5VFT »

- Андрій. у нас багато хто робить корпуси з алюкобонду. . беруть обрізки у будівельників або реклама фірма ріжеться простим кінцем. ножем. з'єднання саморізами в торець. робив другу корпус із нього для ДІ..73!
-Фото для прикладу.
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5VCP »

Безумовно згоден! Виглядає дуже пристойно! Сам бачив та крутив "Вовка" в такому корпусі. Я в супер21 взагалі робив фальшпол та перегородки з вагонки обклеєної мідною фольгою, а потім все монтував в заводський корпус від вольтметра. Запатентував новий матеріал - фольгована вагонка.  :D
 
UR5FFR
Повідомлень: 708
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 218 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5FFR »

UR5VFT писав: Вів вересня 12, 2023 11:16 pm - Андрій. у нас багато хто робить корпуси з алюкобонду. . беруть обрізки у будівельників або реклама фірма ріжеться простим кінцем. ножем. з'єднання саморізами в торець. робив другу корпус із нього для ДІ..73!
Є в мене трошки того алюкобонду - піде на корпус. Але ж це основна плата. Тут багато каскадів і земля потрібна гарна. Ще й екрани будуть пізніше на лампи та на увесь монтаж знизу. Тому стеклотекстоліт більш зручний на мій погляд
UR5VFT
Повідомлень: 146
З нами з: Вів січня 17, 2023 4:22 pm
Позивний: UR5VFT
Has thanked: 60 times
Been thanked: 30 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5VFT »

- Тому стеклотекстоліт більш зручний на мій погляд- 
- при нагріванні ламп може деформуватися
UR5FFR
Повідомлень: 708
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 218 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5FFR »

UR5VFT писав: П'ят вересня 15, 2023 1:28 pm - Тому стеклотекстоліт більш зручний на мій погляд- 
- при нагріванні ламп може деформуватися

 
А навіщо тоді виробляють лампові панельки для печатного монтажу якщо воно деформується?
UR5VFT
Повідомлень: 146
З нами з: Вів січня 17, 2023 4:22 pm
Позивний: UR5VFT
Has thanked: 60 times
Been thanked: 30 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5VFT »

 - напевно вам не доводилося неодноразово пропаювати ці панельки на платах лампових телевізорів.
 
UR5FFR
Повідомлень: 708
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 218 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5FFR »

UR5VFT писав: П'ят вересня 15, 2023 10:15 pm  - напевно вам не доводилося неодноразово пропаювати ці панельки на платах лампових телевізорів.
 
 
Не доводилося, бо я не працював телемастером :) Але в моєму УЛПЦТ, який я свого часу перепахав вздовж та поперек, таких проблем не було.
Мабуть усе ж таки це питання якісної пайки та нормального стеклотекстолиту, а не гетинаксу, бо інакше навіщо ці панелі випускалися би взагалі якщо вони створюють стільки проблем?
В моєму випадку це зовсім не актуально бо панелі кераміка для навісного монтажу. Тобто при нагріві нічого там відлетіти та потріскатися не може
 
UR5FFR
Повідомлень: 708
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 218 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення UR5FFR »

Почав запускати. З'ясував що 6Ф12П які в мене є виявилися геть дохлі - крутизна більш ніж у двічі менша за паспортну, струм - у тричі менший. Пробував їм відновити емісію - покращення є, але дуже невелике. Отже "помєрла так помєрла" :)
Перший каскад ППЧ який стоїть між першим змішувачем та КФ виявився схильним до збудження. Цьому є логічне пояснення - реле по суті комутує високоомні кола. Якщо він заводиться на здохлих лампах, то на робочих він співати буде :)
Тому переробив схему. Зробив без реле. Усе дуже просто - працює або ліва, або права половинка лампи. Ліва з ОС, права як катодний повторювач. Неробоча половина запирається напругою в катод
reversible post-mixer-amp 6N24P.png
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Пенсіонер
Повідомлень: 127
З нами з: Пон липня 10, 2023 6:39 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times

Re: Ламповий TRX без комутації гетеродинів

Повідомлення Пенсіонер »

Дякую за інформацію.Каскад на 6Н24П вже пройшов випробування і без зауважень.Тобто, ланцюг: анод лівого тріода – С76 – вхідна ємність правого тріода (3,9 пФ, Хс=4537 Ом) – С72, катод лівого тріода,  не призводить до збудження каскаду на робочій частоті 9 МГц.Чи все залежить від того, який коеф. підсилення буде? Або не залежить?
Відповісти