Магнітна рамка для прийому

UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Магнітна рамка для прийому

Повідомлення UR5FFR »

UT5UJX писав: П'ят липня 14, 2023 7:19 pm У мене до Вас таке запитання. На наведеній схемі підключення антени цікавить марка конденсатора С7. Дякую!
Я поставив C7 smd 47uF неполярний. Але можливо ставити звичайний елетролит або жовтий смд тантал
 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Магнітна рамка для прийому

Повідомлення UR5FFR »

UR5VFT писав: Пон травня 22, 2023 11:04 pm - на дачі для послухати круглі столи була зроблена з підручних засобів така антена. рекомендую.
Зображення
 
Сьогодні наводив порядок у себе в бібліотеці - попався під руки "Радіоєжегоднік" за 1988 рік. Так ось там на 54й сторінці описана саме така антена.
loop88-1.png
 
loop88-2.png
 
loop88-3.png
Розміри начебто як і у мене - близько 1м діаметр. Але маленька заковика - на першому піддіапазоні антена при мінімальної ємності КПЄ 5пф налаштовується на частоту лише 8.8МГц. Упс. А в мене вдвічі більша частота при ємності десь 10-15пф. А річ у тому що кабель має ємність. І в випадку коли обплетення заземлено то цю ємність треба враховувати.
До того ж цей дизайн хибний. Тому що ніякого узгодження з 50ти омним кабелем геть зовсім нема. І це не я таке придумав. Це ще 20 років тому опублікував W8JI ось тут Magnetic Loop Antennas Receiving
Він пише
 Bad Points:
  • No impedance matching
  • Susceptible to cable variations since the coax connection to inner link conductor is dependent upon capacitance inside the "loop cable" for coupling.
Тобто нема узгодження імпедансів з кабелем та ємність кабелю впливає на резонанс. Далі він наводить декілька варіантів узгодження. Сюди усе копіювати не буду - кому цікаво дивиться по посиланню вище
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UY5AU
Повідомлень: 2
З нами з: Вів грудня 26, 2023 8:49 pm
Позивний: UY5AU

Re: Магнітна рамка для прийому

Повідомлення UY5AU »

Андрій доброго дня.
Такє питання. Як можливо скомутувати дві антени, одну на передачу, іншу на прийом, в трансівері, з одним антеним гніздом, що б в якийсь момент часу, при переході з прийому на передачу, вихід трансівера не опинився в повітрі?
 
UR4LGA
Повідомлень: 12
З нами з: Пон травня 01, 2023 9:12 pm
Позивний: UR4LGA
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Магнітна рамка для прийому

Повідомлення UR4LGA »

UY5AU писав: П'ят квітня 19, 2024 6:26 pm Андрій доброго дня.
Такє питання. Як можливо скомутувати дві антени, одну на передачу, іншу на прийом, в трансівері, з одним антеним гніздом, що б в якийсь момент часу, при переході з прийому на передачу, вихід трансівера не опинився в повітрі?
 


 
Не Андрій, але відповім ))
В сучасних трансивірах є такий параметр як затримка подавання ВЧ-сигналу після включення режиму передачі (часто має назву delay). Це спеціальний параметр створений для комутації - щоб всі реле встигли перемикнутись (часто це використовують для підсилювачів). Ось там і треба виставити потрібну затримку. Я ставив 30мс, цього завжди вистачало.
Але якщо навіть такого параметру немає в трансивері - то нічого страшного не буде, бо час перемикання реле становить одиниці мс, тож нічого страшного з вихідними транзисторами не буде. Щоб вони «крякнули», треба ну дуже «тендітні» транзистори (а-ля КТ665). Якщо транзистори типу rd16, rd100 - то їм байдуже 

А що стосується комутації, я для себе робив окремий блок з реле, які керувались сигналом з трансиверу, а ті реле вже комутували все що потрібно, в мене це був підсилювач, антенний комутатор. При цьому треба враховувати, що в цьому випадку - час який треба налаштовувати на затримку подачі ВЧ залежить від самого повільного реле в системі.
 
 
UR7HBP
Повідомлень: 3
З нами з: Пон жовтня 24, 2022 11:30 am
Позивний: UR7HBP
Been thanked: 2 times

Re: Магнітна рамка для прийому

Повідомлення UR7HBP »

Пошук в інтернеті слова секвенсор. Це така приблуда як раз для перемикання вчасно умілякого під час rx/tx. Бувають на реле, аналогові та на МК
 
UR4LGA
Повідомлень: 12
З нами з: Пон травня 01, 2023 9:12 pm
Позивний: UR4LGA
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Магнітна рамка для прийому

Повідомлення UR4LGA »

UR7HBP писав: Суб квітня 20, 2024 2:50 pm Пошук в інтернеті слова секвенсор. Це така приблуда як раз для перемикання вчасно умілякого під час rx/tx. Бувають на реле, аналогові та на МК
 

 
Так так, саме так. Це я потім дізнався - що це секвенсором називається. 
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Магнітна рамка для прийому

Повідомлення UR5FFR »

UY5AU писав: П'ят квітня 19, 2024 6:26 pm Андрій доброго дня.
Такє питання. Як можливо скомутувати дві антени, одну на передачу, іншу на прийом, в трансівері, з одним антеним гніздом, що б в якийсь момент часу, при переході з прийому на передачу, вихід трансівера не опинився в повітрі?

 
В мене трансівер саморобний тому вивести сигнал комутування антени не є проблема, що я й зробив. Схему я викладав у самому початку теми.
Як зробити якщо у вас немає такого сигналу - я не знаю
UY5AU
Повідомлень: 2
З нами з: Вів грудня 26, 2023 8:49 pm
Позивний: UY5AU

Re: Магнітна рамка для прийому

Повідомлення UY5AU »

Дуже дякую усім за відповідь.
Відповісти