Вихідний каскад на лампах (як? реле? галета?)

UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Вихідний каскад на лампах (як? реле? галета?)

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: П'ят червня 30, 2023 6:50 am Ну по суті звичайна схема з послідовним живленням. Анодний дросель взагалі можна хоч до пконтура хоч після втикнути. незадіяна частина буде ніби "продовженням" дроселя. До речі то є добре. Дросель треба мотати по хитрому, а тут ще й добавка )

 
Схема де дросель після П-контура на мій погляд має деякі переваги. В аноді великий опір десь 2-3ком, тому реактанс дроселя повинен бути дуже великим, не менш ніж у 10-20 разів більше. А це приводить до проблем реалізації. З виходу П-контура 50ом, тому там вимоги до реактансу дроселя на порядок нижчі.
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Вихідний каскад на лампах (як? реле? галета?)

Повідомлення UR5VCP »

Стосовно анодного дроселя, рекомендується для багатодиапазонного підсилювача шось тіпа такого:
Screenshot_82.jpg
 
це, наскільки я розумію, здерто з америтрона.
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 705
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Вихідний каскад на лампах (як? реле? галета?)

Повідомлення UR5FFR »

Велика індуктивність = багато витків = велика міжвиткова ємність = паразитні резонанси які лежать у робочому діапазоні частот.
Ось тому дросель після П-контура більш привабливий. Але при цьому постійний струм буде на КПЕ - треба ставити додаткові блокуючі ємности послідовно з ними.
UT8AS
Повідомлень: 28
З нами з: Сер вересня 14, 2022 5:37 am
Позивний: UT8AS
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Вихідний каскад на лампах (як? реле? галета?)

Повідомлення UT8AS »

to: UR5VCP  ...наскільки я розумію...

Вітаю! Такий дросель варто на 400+ ватів...до 50 ватів добре працює і з намоткою "універсал" від старої військової техніки + 50-60 витків в один ряд до анода, або ДМ 0,2 на 30-50 мкГн. Випробував на ПП з ГУ 29. Якщо ставити після П-контура, то можна ДМ 0,2 200-250 мкГн, але при добре узгодженій антені, бо на шмат дроту може стати "чорним" при маніпуляціях КЗЄ (hi!). Переключав трансиверним "шашликом", але в окремому корпусі другого ПП робив комутацію TX-RX РЕС 47, а діапазонів РЕС 34 при анодному <600 в і десь 50-60 ватів (можливо, бо тоді точність виміру...) на велику "Дельту" з КСХ прибл. 1,6-2,0 на всіх бендах.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Вихідний каскад на лампах (як? реле? галета?)

Повідомлення UR5VCP »

Андрію - аби не було паразитів - робиться багато секцій.

Стосовно на 400+ ват, я на шматочку кераміки 10мм намотаю на кілька секцій, та й все. Буде одна 6П13С на виход і +300В анод. Думаю вистачить. Хоча да, були в мене контура з універсалом, треба поритися.
Відповісти