Будуємо ламповий супер

Юрий
Повідомлень: 28
З нами з: Нед листопада 13, 2022 6:03 pm

Re: Будуємо ламповий супер

Повідомлення Юрий »

Хлопці! Коллеги! Аматори! Пропоную робити ЛАМПОВИЙ!!! супер -без мікросхем польовиків та транзисторів.Хіба МП39 та П416 . Ось тоді буде точно ламповий супер. Як  ДІ та АНГОР ще також інші.
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Будуємо ламповий супер

Повідомлення UR5FFR »

Юрий писав: Пон грудня 12, 2022 5:26 pm Хлопці! Коллеги! Аматори! Пропоную робити ЛАМПОВИЙ!!! супер -без мікросхем польовиків та транзисторів.Хіба МП39 та П416 . Ось тоді буде точно ламповий супер. Як  ДІ та АНГОР ще також інші.


 
Це вже перфекціонізм у чистому вигляді. АРУ це ще дві-три лампи. Це ускладнює схему. Якщо робити простіше то як таке радіо слухати потім? Я таке робити не буду.
Тобто питання в тому що ми бажаємо побачити на виході - чисто "ламповий" апарат, або апарат який можна слухати та на якому можна працювати.
 
 
oldPsyho
Повідомлень: 286
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Будуємо ламповий супер

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Пон грудня 12, 2022 5:55 pm
Юрий писав: Пон грудня 12, 2022 5:26 pm Хлопці! Коллеги! Аматори! Пропоную робити ЛАМПОВИЙ!!! супер -без мікросхем польовиків та транзисторів.Хіба МП39 та П416 . Ось тоді буде точно ламповий супер. Як  ДІ та АНГОР ще також інші.



 
Це вже перфекціонізм у чистому вигляді. АРУ це ще дві-три лампи. Це ускладнює схему. Якщо робити простіше то як таке радіо слухати потім? Я таке робити не буду.
Тобто питання в тому що ми бажаємо побачити на виході - чисто "ламповий" апарат, або апарат який можна слухати та на якому можна працювати.
 
 

 
Канєшно же те яке можна слухати, та й якесь qso провести.
На рахунок вихідного каскаду, пропоную дещо змінити подачу анодної напруги, ось так:
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Будуємо ламповий супер

Повідомлення UR5FFR »

oldPsyho писав: Пон грудня 12, 2022 6:54 pm На рахунок вихідного каскаду, пропоную дещо змінити подачу анодної напруги, ось так:
Воно так було на початку. Але я переробив і пустив струм через П-контур. На мій погляд при цьому менш суттєві вимоги до анодного дроселя, бо він працює вже в 50тиомному колі, а ось коли він стоїть як ви намалювали то там значно вищій опір.
oldPsyho
Повідомлень: 286
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Будуємо ламповий супер

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Вів грудня 13, 2022 9:22 am
oldPsyho писав: Пон грудня 12, 2022 6:54 pm На рахунок вихідного каскаду, пропоную дещо змінити подачу анодної напруги, ось так:

 
Воно так було на початку. Але я переробив і пустив струм через П-контур. На мій погляд при цьому менш суттєві вимоги до анодного дроселя, бо він працює вже в 50тиомному колі, а ось коли він стоїть як ви намалювали то там значно вищій опір.

 
А яка проблема у дросселі? Він же не в кіловатному підсилювачі стояти буде.
Важливо ж не мати резонансу на радіоаматроских діапазонах. Можна використати конструкцію з Ameriton-овського підсилювача.

 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Будуємо ламповий супер

Повідомлення UR5FFR »

Дросель на 50тиомному кінці П-контура може мати суттєво меншу індуктивність. Там не треба 225uH. Я планую що він буде на невеликому тороїді не більш ніж 10-15 витків. Менше витків - менше втрат, менше паразитна ємність. Замкнутий тороїд - нема зайвого поля.
 
oldPsyho
Повідомлень: 286
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Будуємо ламповий супер

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Вів грудня 13, 2022 6:43 pm Дросель на 50тиомному кінці П-контура може мати суттєво меншу індуктивність. Там не треба 225uH. Я планую що він буде на невеликому тороїді не більш ніж 10-15 витків. Менше витків - менше втрат, менше паразитна ємність. Замкнутий тороїд - нема зайвого поля.
 

 
Воно то так, але тоді весь контур та конденсатори будуть під анодною напругою. Як у такому разі робити їхнє перемикання?
Для КЗЕ доведеться вигадувати як ізолювати ротори від подовжуючих осей.
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: Будуємо ламповий супер

Повідомлення UR5FFR »

Та ну - 300в - це не напруга. От якби там було хоча б 600-800в то треба було б щось думати :)
Змінні ємності можна і не ізолювати якщо послідовно з ними поставити додатково ємності по 10nF наприклад.
Галетнік для перемикання індуктивності не має електричного контакту між віссю та контактами.
master_yogurt
Повідомлень: 14
З нами з: Суб жовтня 22, 2022 9:16 pm
Been thanked: 1 time

Re: Будуємо ламповий супер

Повідомлення master_yogurt »

Чекаю фінальну схему гібридного приймача!) UR5FFR золота голова! Я так глибоко в радіоелектроніці не тямлю) Успіхів вам!
 
oldPsyho
Повідомлень: 286
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Будуємо ламповий супер

Повідомлення oldPsyho »

Щось тема заглохла, а я поки роблю блок живлення. Буде +240в, +150в та +-12в. ТАН-70 в якості силового. Я так думаю, якщо анодні резистори зменьшити до 100 ом, то можна буде подавати їм +150в замість +200в. На 6П15П замість +300в піде +240. Звісно це трохи зменьшить вихідну потужність, але іньшого силового трансформатора в мене немає.
Відповісти